Kolding Rubber Ducks · 2023-24

21 dokumenterede spillere · Kolding Rubber Ducks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Bones Hyland11241412137132
Cason Wallace394224080624117
Christian Braun5341364191782723
Christian Wood312122217834923
Cole Anthony———————
D'Angelo Russell13422485183126
Fred VanVleet732271.27027858910159
Isaiah Jackson300192104231827
Jaylin Williams0000000
Jontay Porter641917541
Kevon Looney4020301631
Nikola Vucevic———————
OG Anunoby47976951941036336
Paul George742431.67138826211337
Peyton Watson3921267146432149
Santiago Aldama2957324173842229
Sidy Cissoko0000000
Talen Horton-Tucker3424131112
Tari Eason1915196133233016
Tre Mann2738324121136463
Zion Williamson6961.5914033477746

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2023-06-01Cason WallaceDraftet
2023-11-06Christian BraunDokumenteret tilgang
2023-10-22Cole AnthonyDokumenteret afgang
2024-02-12Jaylin WilliamsDokumenteret afgang
2024-01-21Jontay PorterDokumenteret tilgang
2024-02-12Jontay PorterDokumenteret afgang
2023-10-30Kevon LooneyDokumenteret tilgang
2023-11-06Kevon LooneyDokumenteret afgang
2023-10-22Nikola VucevicDokumenteret afgang
2024-01-01Peyton WatsonDokumenteret tilgang
2023-06-01Sidy CissokoDraftet
2023-11-06Talen Horton-TuckerDokumenteret tilgang
2023-11-13Talen Horton-TuckerDokumenteret afgang
2024-02-12Tre MannDokumenteret tilgang