Aarhus City Wildcats · 2024-25

14 dokumenterede spillere · Aarhus City Wildcats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Darius Garland742081.5282115009011
DeMar DeRozan———————
Gradey Dick5110772818995468
Jakob Poeltl5007134841435659
Jalen Green822341.7233772827127
Jeremy Sochan52285873261244326
Jett Howard87486731
Kyle Filipowski3347402252722615
Lauri Markkanen47138892278703317
Patrick Williams———————
RJ Barrett48881.0053082583816
Tidjane Salaun31291861574398
Wendell Carter4626402329863032
Zach Collins———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2024-09-28DeMar DeRozanDokumenteret afgang
2024-06-01Kyle FilipowskiDraftet
2024-10-13Patrick WilliamsDokumenteret afgang
2024-11-10RJ BarrettDokumenteret tilgang
2024-06-01Tidjane SalaunDraftet
2024-09-28Zach CollinsDokumenteret afgang