Oslo Muffins · 2025-26

20 dokumenterede spillere · Oslo Muffins

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Gordon811117432723
Brandon Ingram58101272223
Cameron Thomas22212410
Carter Bryant0000000
Chris Paul1022210
Clint Capela———————
Duncan Robinson1033129262182
Dyson Daniels742288050043914530
James Harden702151.6523365577928
Julian Reese50584510113
Kelly Oubre3869565196674915
Luka Doncic632482.09948352410534
Mark Williams511620409525347
Moussa Diabate4303313901052745
Royce O'Neale61761301785
S. Gilgeous-Alexander681152.1172924489552
Saddiq Bey4386801230108385
Steven Adams9037651555
Toumani Camara691779053641727930
Yves Missi504540918

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2026-03-16Cameron ThomasDokumenteret afgang
2025-06-01Carter BryantDraftet
2025-09-27Clint CapelaDokumenteret afgang
2025-10-19James HardenDokumenteret tilgang
2026-03-09Julian ReeseDokumenteret tilgang
2025-12-01Saddiq BeyDokumenteret tilgang
2025-10-26Steven AdamsDokumenteret tilgang