Oslo Muffins · 2022-23

23 dokumenterede spillere · Oslo Muffins

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Gordon———————
Bismack Biyombo8058419317
Cameron Payne———————
Cameron Thomas1011150232041
Chris Paul7872306291
Clint Capela620738684544575
Dennis Smith Jr.92643253146
Drew Eubanks325236191511748
Dyson Daniels6126212382
Guillermo Hernangomez———————
Jaren Jackson Jr61991.1384165965183
Josh Hart76617435932908821
Justice Winslow211013910469176
Kessler Edwards———————
Kevon Looney1029310
Kira Lewis Jnr———————
KJ Martin6656871354983024
Luka Doncic661852.1385695299033
Mark Williams320289243122035
Ochai Agbaji815113212445
S. Gilgeous-Alexander66572.06631636411061
Steven Adams———————
Willy Hernangomez0000000

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-09-29Aaron GordonDokumenteret afgang
2022-10-30Bismack BiyomboDokumenteret tilgang
2022-09-29Cameron PayneDokumenteret afgang
2023-02-06Cameron ThomasDokumenteret tilgang
2022-10-02Chris PaulDokumenteret afgang
2022-10-24Chris PaulDokumenteret tilgang
2022-11-16Chris PaulDokumenteret afgang
2022-10-30Dennis Smith Jr.Dokumenteret tilgang
2022-06-01Dyson DanielsDraftet
2022-11-16Guillermo HernangomezDokumenteret afgang
2022-10-05Jaren Jackson JrDokumenteret tilgang
2022-11-06Justice WinslowDokumenteret tilgang
2023-02-06Justice WinslowDokumenteret afgang
2022-10-02Kessler EdwardsDokumenteret afgang
2022-10-02Kevon LooneyDokumenteret afgang
2023-01-16Kevon LooneyDokumenteret tilgang
2023-01-17Kevon LooneyDokumenteret afgang
2022-09-29Kira Lewis JnrDokumenteret afgang
2022-11-06KJ MartinDokumenteret tilgang
2022-06-01Mark WilliamsDraftet
2022-06-01Ochai AgbajiDraftet
2022-06-01S. Gilgeous-AlexanderDraftet
2022-10-02Steven AdamsDokumenteret afgang
2022-11-16Willy HernangomezDokumenteret afgang