
Jaren Jackson Jr
Alder: 27 år
Position / NBA: PF / C · UTA
NBAiDL-draft: 2018 · #3 · Djursland GangStars
Nuværende status:
Awards og kåringer
Ingen gemte kåringer endnu.
Sæsonstatistik
| Sæson | NBA | Ligahold | GP | MIN | PTS | REB | AST | STL | BLK | 3PM | 3PA | 3P% |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-26 | MEM | SSW | 45 | 30,7 | 19,2 | 5,8 | 1,9 | 1,0 | 1,5 | 1,8 | 4,9 | 35,9% |
| 2025-26 | TOT · samlet | SSW | 48 | 30,3 | 19,4 | 5,7 | 2,0 | 1,1 | 1,4 | 1,8 | 4,9 | 35,7% |
| 2025-26 | UTAH | SSW | 3 | 24,0 | 22,3 | 4,3 | 2,7 | 2,0 | 0,3 | 1,7 | 5,0 | 33,3% |
| 2024-25 | MEM | — | 74 | 29,8 | 22,2 | 5,6 | 2,0 | 1,2 | 1,5 | 2,0 | 5,3 | 37,5% |
| 2023-24 | MEM | — | 66 | 32,2 | 22,5 | 5,5 | 2,3 | 1,2 | 1,6 | 1,8 | 5,5 | 32,0% |
| 2022-23 | MEM |
Elsinore Black Ravens Oslo Muffins |
63 | 28,4 | 18,6 | 6,8 | 1,0 | 1,0 | 3,0 | 1,6 | 4,5 | 35,5% |
| 2021-22 | MEM | — | 78 | 27,3 | 16,3 | 5,8 | 1,1 | 0,9 | 2,3 | 1,6 | 5,1 | 31,9% |
| 2020-21 | MEM | — | 11 | 23,5 | 14,4 | 5,6 | 1,1 | 1,1 | 1,6 | 1,5 | 5,5 | 28,3% |
| 2019-20 | MEM | — | 57 | 28,5 | 17,4 | 4,6 | 1,4 | 0,7 | 1,6 | 2,5 | 6,5 | 39,4% |
| 2018-19 | MEM | — | 58 | 26,1 | 13,8 | 4,7 | 1,1 | 0,9 | 1,4 | 0,9 | 2,4 | 35,9% |
NBAiDL-historik
| Sæson | Hold | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| 2026-27 | Sundby Shuttleworths (SSW) | 15-09-2026 | Aktuel |
Kontrakter
| Sæson | Løn | Status |
|---|---|---|
| 2029-30 | $53,500,000 | P |
| 2028-29 | $52,000,000 | Garanteret |
| 2027-28 | $50,500,000 | Garanteret |
| 2026-27 | $49,000,000 | Garanteret |
Transaktioner
Ingen registrerede transaktioner endnu.