Fr'berg Fistfighters · 2018-19

20 dokumenterede spillere · Fr'berg Fistfighters

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Andre Drummond7951.3701.232112136138
Brandon Ingram36226972001121824
Clint Capela400697510572573
Collin Sexton———————
Isaiah Thomas———————
James Harden783782.81851858615858
John Wall32516631162794929
Josh Okogie4457181084
Josh Richardson711611.1812572937633
K. Towns701271.70184622961118
Kelly Oubre2143401110344022
Kevin Knox———————
Lauri Markkanen———————
Marcus Smart———————
Moritz Wagner———————
Pascal Siakam2437442171721713
Paul Millsap1113153812895
S. Gilgeous-Alexander17152435678259
Trey Lyles———————
Wayne Ellington8251232615101

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2018-08-15Brandon IngramDokumenteret tilgang
2019-03-04Clint CapelaDokumenteret afgang
2018-08-14Collin SextonDraftet
2018-08-15Collin SextonDokumenteret afgang
2018-08-22Isaiah ThomasDokumenteret tilgang
2019-03-25Isaiah ThomasDokumenteret afgang
2019-03-08John WallDokumenteret afgang
2018-08-20Josh OkogieDokumenteret tilgang
2019-03-21Josh OkogieDokumenteret tilgang
2018-10-04Kelly OubreDokumenteret tilgang
2018-08-15Kevin KnoxDokumenteret tilgang
2018-08-15Kevin KnoxDokumenteret afgang
2018-08-15Lauri MarkkanenDokumenteret afgang
2018-08-22Marcus SmartDokumenteret afgang
2018-08-22Moritz WagnerDraftet
2019-03-08Paul MillsapDokumenteret tilgang
2019-03-04S. Gilgeous-AlexanderDokumenteret tilgang
2019-03-04Trey LylesDokumenteret tilgang
2019-03-08Trey LylesDokumenteret afgang
2019-03-25Wayne EllingtonDokumenteret tilgang