Oslo Muffins · 2020-21

24 dokumenterede spillere · Oslo Muffins

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alec Burks61371271450
Clint Capela6309569034944129
DeAndre Jordan15013911625823
Drew Eubanks302011603
Frank Ntilinka1010010
Harry Giles———————
Jerami Grant521101.1682391473454
Jordan Poole24367700
Jrue Holiday2140399941502717
Julius Randle2231493245132174
Kawhi Leonard521011.2923372698121
Kent Bazemore696530954
Kira Lewis Jnr———————
Luka Doncic651901.8125215616236
Markelle Fultz———————
Michael Carter-Williams5134202313
Nerlens Noel420244287364998
Norman Powell47729631
Paul Reed———————
Royce O'Neale71040332134
Terence Davis1000000
Thaddeus Young201261150872415
Theo Maledon18301695870165
Wendell Carter218212163281515

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2020-12-27Alec BurksDokumenteret tilgang
2021-01-24DeAndre JordanDokumenteret tilgang
2021-03-21DeAndre JordanDokumenteret afgang
2021-04-19Drew EubanksDokumenteret tilgang
2021-02-03Frank NtilinkaDokumenteret afgang
2021-03-21Harry GilesDokumenteret afgang
2020-12-27Jerami GrantDokumenteret tilgang
2021-03-21Jordan PooleDokumenteret tilgang
2021-04-19Jordan PooleDokumenteret afgang
2021-04-05Jrue HolidayDokumenteret tilgang
2021-02-03Julius RandleDokumenteret afgang
2021-05-02Kent BazemoreDokumenteret tilgang
2020-06-01Kira Lewis JnrDraftet
2020-12-21Kira Lewis JnrDokumenteret afgang
2021-02-11Markelle FultzDokumenteret tilgang
2021-03-14Michael Carter-WilliamsDokumenteret tilgang
2021-05-02Michael Carter-WilliamsDokumenteret afgang
2021-02-11Nerlens NoelDokumenteret tilgang
2021-03-21Norman PowellDokumenteret tilgang
2021-04-05Norman PowellDokumenteret afgang
2020-06-01Paul ReedDraftet
2021-01-24Paul ReedDokumenteret afgang
2021-01-10Royce O'NealeDokumenteret tilgang
2021-01-24Royce O'NealeDokumenteret afgang
2021-03-14Terence DavisDokumenteret afgang
2021-02-07Thaddeus YoungDokumenteret tilgang
2021-04-05Thaddeus YoungDokumenteret afgang
2020-06-01Theo MaledonDraftet
2021-02-03Wendell CarterDokumenteret tilgang