Sydhavn Terminators

GM Peter L. Petersen
Erfaring: 20 år
Tidligere: Downtown Sydhavn
Bedste placering: #7
Kontakt: Privat besked
Seneste spillernyt
  • Ryan Rollins · 01.11.2026 11:39
    Another rough night Saturday

    Kilde: Rotowire.com

    Rollins chipped in nine points (4-11 FG, 1-5 3Pt), three rebounds and seven assists over 26 minutes during Saturday's 136-111 loss to the Cavaliers.

    Although it has only been six games, fantasy managers are right to be concerned when it comes to Rollins' projected fantasy value. In his six appearances, he has averaged just 11.2 points, 4.3 rebounds, 4.8 assists and 1.5 three-pointers in 26.3 minutes per game, leaving him well outside the top 200 in nine-category leagues. His playing time has ranged from 17 to 34 minutes, obviously impacting his on-court production. Those who drafted him are just going to have to sit tight and hope that things turn around at some point in the near future.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    27.10.2026 16:00
    Notches 19 points in win

    Kilde: Rotowire.com

    Rollins closed Monday's 110-102 win over Indiana with 19 points (7-14 FG, 3-7 3Pt, 2-4 FT), two rebounds and four assists over 32 minutes.

    Rollins delivered his highest-scoring performance through Milwaukee's first four games, connecting on three triples while committing just one turnover. The guard has reached double figures in three consecutive contests and continues to see substantial playing time alongside Tyler Herro. Rollins' combination of scoring and playmaking gives him some solid fantasy appeal.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    27.10.2026 03:41
    Ryan Rollins hits three triples, scores 19 points

    Kilde: Rotoworld

    Ryan Rollins accumulated 19 points (7-of-14 FGs, 2-of-2 FTs), two rebounds, four assists and three three-pointers in Monday’s win over the Pacers.

    Rollins got off to a relatively slow start, averaging 11.7 points and shooting 35.1 percent from the field in Milwaukee’s first three games. He was better on Monday, shooting 50 percent from the field and 3-of-7 from beyond the arc. Rollins didn’t record any defensive stats, but fantasy managers should be pleased with the offensive output.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • Ace Bailey · 01.11.2026 05:13
    Big defensive effort in loss to Blazers

    Kilde: Rotowire.com

    Bailey registered nine points (4-10 FG, 1-6 3Pt), seven rebounds, one assist, three blocks and two steals across 37 minutes during Saturday's 112-90 loss to the Trail Blazers.

    The second-year forward collected his first steals of the season while posting three blocks for the third time in six games to begin the campaign. Bailey's skills are growing quickly, and so far in 2026-27 the fifth overall pick in the 2025 NBA Draft is averaging 13.3 points, 7.8 boards, 2.2 assists, 1.8 blocks and 1.5 threes in 31.0 minutes while shooting an impressive 50.0 percent from the floor.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 22:35
    Ace Bailey posts seven rebounds, five 'stocks'

    Kilde: Rotoworld

    Ace Bailey finished Saturday’s loss to the Trail Blazers with nine points (4-of-10 FGs), seven rebounds, one assist, two steals, three blocks and one three-pointer.

    Like Darryn Peterson, Bailey played the entire fourth quarter and scored five of his nine points in the period. While the offensive production was limited, the rebounds and defensive stats were good. With Jaren Jackson Jr. sidelined, the Jazz would welcome any defensive contributions from Bailey, and fantasy managers likely feel the same way.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    29.10.2026 16:33
    Logs 19 points in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Bailey accumulated 19 points (9-18 FG, 1-6 3Pt), six rebounds and one block in 39 minutes during Wednesday's 117-111 overtime loss to the Spurs.

    Bailey was efficient inside the arc, converting eight of his 12 two-point attempts, though his perimeter shooting remained inconsistent. The second-year forward played a team-high 39 minutes, giving him ample opportunities to contribute offensively and on the glass. His substantial workload is encouraging for fantasy purposes, but improved three-point efficiency and more consistent contributions in other categories would strengthen his overall value.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

Vis alle spillernyheder · 5
  • Tyler Herro · 01.11.2026 03:28
    Tyler Herro scores 15 points vs. Cleveland

    Kilde: Rotoworld

    Tyler Herro finished Saturday’s loss to the Cavaliers with 15 points (5-of-18 FGs, 1-of-1 FTs), three rebounds, two assists, one steal and four three-pointers.

    This wasn’t Herro’s best night, as he shot 1-of-7 from inside the arc. While the four three-pointers will please some fantasy managers, the overall output was disappointing. However, given the gap between the Bucks and Cavaliers, it wasn’t all that surprising. Herro will look to bounce back on Monday when the Bucks visit the Timberwolves. Milwaukee plays four games next week.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 04:34
    Tyler Herro has 23 points in loss to Rockets

    Kilde: Rotoworld

    Tyler Herro had 23 points (9-of-13 FGs, 1-of-1 FTs), three rebounds, one steal and four three-pointers against the Rockets on Wednesday.

    Herro has scored at least 23 points and made at least three three-pointers in four of five games so far this season. He played 27 minutes in a game the Bucks lost by 32. Given Milwaukee’s lack of depth, which has led to high usage for Herro, the only thing that can slow him down are blowouts.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    29.10.2026 04:06
    Logs another 20-plus-point effort in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Herro had 23 points (9-13 FG, 4-6 3Pt, 1-1 FT), three rebounds and one steal across 27 minutes in Wednesday's 132-100 loss to the Rockets.

    Herro didn't stuff the stat sheet in this one, though he turned in another efficient shooting performance and led Milwaukee in scoring. The star guard also connected on a game-high-tying four three-pointers and has made at least three triples in four of his five regular-season appearances. He's scored at least 23 points four times this season.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • Kel'el Ware · 01.11.2026 03:22
    Double-doubles off bench

    Kilde: Rotowire.com

    Ware finished Saturday's 136-111 loss to the Cavaliers with 19 points (6-16 FG, 3-8 3Pt, 4-5 FT), 10 rebounds, two assists, two blocks and one steal over 24 minutes.

    Most of Ware's production came in the fourth quarter, when the game was already well out of reach for the Bucks. Still, the third-year big man made the most of his opportunity and ended up leading Milwaukee in both points and rebounds en route to his third double-double of the season. All three of those double-doubles have come over his last four outings, and in that span, Ware has averaged 15.0 points, 11.3 rebounds, 1.0 assists, 1.3 threes and 1.0 blocks over 22.2 minutes per game while connecting on 42.9 percent of his field-goal attempts. Even with his strong output as of late, Ware's production ceiling will continue to be limited while coming off the bench and working behind starters Myles Turner and Kyle Kuzma.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    27.10.2026 15:59
    Posts another double-double

    Kilde: Rotowire.com

    Ware provided 16 points (7-13 FG, 0-4 3Pt, 2-2 FT), 14 rebounds and one steal across 19 minutes during Monday's 110-102 win over Indiana.

    Ware recorded his second consecutive double-double, providing Milwaukee with a significant boost on the glass. The young center continues to make an impact despite coming off the bench, and his rebounding production gives him a solid fantasy foundation. Ware's ability to consistently produce double-doubles makes him an intriguing option even while sharing frontcourt minutes with Myles Turner.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    27.10.2026 03:43
    Kel'el Ware posts second straight double-double

    Kilde: Rotoworld

    Kel’el Ware finished Monday’s win over the Pacers with 16 points (7-of-13 FGs, 2-of-2 FTs), 14 rebounds and one steal.

    Ware has recorded a double-double in each of Milwaukee’s last two games, providing solid value off the bench. He played 19 minutes against the Pacers, reminding us that the third-year center doesn’t need heavy minutes to deliver solid fantasy value. Ware’s issue is inconsistency. Hopefully, he can build on the last two games, which would raise his fantasy ceiling.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • Keaton Wagler · 31.10.2026 13:14
    Struggles with shot in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Wagler finished Friday's 127-101 loss to the Timberwolves with 12 points (2-11 FG, 1-5 3Pt, 7-8 FT), six rebounds and three assists over 25 minutes.

    Wagler has been extremely consistent with the good and the bad in the early stages of the season. While he has scored in double digits in each of his five outings so far, he's also struggled with his shot on a regular basis and is currently making just 28.6 percent of his shots and 35.7 percent of his threes. Wagler should continue to play off the bench until he shoots more efficiently, and right now, he's a potential waiver-wire option for managers looking for points without worrying about low percentages.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 15:24
    Drops team-high 21 off bench in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Wagler closed with 21 points (4-15 FG, 3-8 3Pt, 10-12 FT), four rebounds, two assists, one block and one steal over 28 minutes off the bench during Wednesday's 103-87 loss to the Lakers.

    The rookie guard led the Clippers in scoring on the night as he topped 20 points for the first time. The fifth overall pick in the 2026 NBA Draft, Wagler is doing most of his damage from three-point range so far, averaging 15.0 points, 4.3 boards, 3.5 assists and 2.3 threes in four games while shooting 39.1 percent from beyond the arc, but just 31.6 percent overall from the floor.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 06:29
    Wagler records first 20-point game Wednesday

    Kilde: Rotoworld

    Keaton Wagler accounted for 21 points (4-of-15 FGs, 10-of-12 FTs), four rebounds, two assists, one steal, one block and three three-pointers in Wednesday’s loss to the Lakers.

    A double-digit scorer in each of his first three regular-season games, Wagler finished Wednesday’s defeat with his first 20-point game. The rookie took advantage of the foul line against the Lakers, scoring 10 of his 21 points at the charity stripe. However, Wagler continues to struggle from the field, shooting 31.6 percent. The good news for fantasy managers is that he’s found other ways to provide value, making him a player worth rostering for those willing to take the field-goal percentage hit.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

Holdet søger
Ledig cap space 1st-round picks PF SF Unge/prospects Lønlettelse

Season leaders

Franchisehistorie →
ST
Franz Wagner
Franz Wagner5 (1,00)5 kampeDelt føring: Franz Wagner, Tyler Herro

Tællende NBAiDL-kampe på holdet · 2026-27 · total (gennemsnit). Bænk og DNP tæller ikke. Foreløbigt: kampe afventer optælling.

Detaljerede holdstats · 2026-27

Kun tællende NBAiDL-spillerkampe fra gemte kampsnapshots. Bidrag følger det hold, kampen talte for — også tidligere spillere. Spillersøgningen og truptabellen viser derimod NBA-stats, inklusive NBA-kampe på ligaens bænk.

37tællende spillerkampe
537tilbage af 574
28,0placeringspoint · D2
8spillere med tællende bidrag

Datagrundlag til og med NBA-dato 2026-10-31 · opdateret 01.11.2026 22:47 · 1 NBA-kampe afventer. Tallene kan ændres ved efterkontrol.

Totaler og form

GrundlagGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Hele sæsonen37585752261382721
Seneste 7 NBA-dage2031322129731312
Seneste 30 NBA-dage37585752261382721
Snit pr. spillerkamp · sæson, 7 og 30 dage
GrundlagGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
Hele sæsonen371,5715,546,113,730,730,57
Seneste 7 NBA-dage201,5516,106,453,650,650,60
Seneste 30 NBA-dage371,5715,546,113,730,730,57

Kategoriprofil

Holdsnit sammenlignes med divisionens samlede stats divideret med dens tællende spillerkampe. PP er de officielle kategoripoint ud fra totalerne; snitkolonnerne ændrer ikke stillingen.

KategoriHold / GPD2 / GPForskel / GPKategori-PP
3PTM1,571,31+0,266,5 / 8
PTS15,5414,27+1,275,0 / 8
REB6,115,44+0,676,0 / 8
AST3,733,38+0,356,0 / 8
STL0,730,97-0,241,0 / 8
BLK0,570,66-0,093,5 / 8

Pladsforbrug

PG 5 / 82 77 tilbage
SG 6 / 82 76 tilbage
SF 6 / 82 76 tilbage
PF 5 / 82 77 tilbage
C 6 / 82 76 tilbage
UTI1 6 / 82 76 tilbage
UTI2 3 / 82 79 tilbage
Spillerbidrag · 8 spillere

Alle seks kategorier. Vælg totaler, snit pr. tællende spillerkamp eller spillerens andel af holdets total i hver kategori.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Ace Bailey69804713211
Franz Wagner55104343550
Jalen Duren202615422
Ja Morant4663102240
Keaton Wagler354415921
Kel'el Ware667852544
Ryan Rollins5648242532
Tyler Herro621132292551
Bedste individuelle kampe · top 10

Rangeret efter samlet sekskategori-bidrag med samme model som månedens højdepunkter. Kun kampens faktiske stats vises.

NBA-dato / spiller3PTMPTSREBASTSTLBLK
2026-10-26 · UTI1Tyler Herro32310711
2026-10-23 · UTI1Tyler Herro5345410
2026-10-31 · CKel'el Ware31910312
2026-10-21 · PGJa Morant2145830
2026-10-30 · PFFranz Wagner22651110
2026-10-24 · CKel'el Ware21913112
2026-10-26 · SFAce Bailey31710303
2026-10-21 · UTI1Tyler Herro4242910
2026-10-31 · SFAce Bailey197123
2026-10-25 · PFFranz Wagner02313900
Milepæle i tællende spillerkampe
0Triple-double
  • Ingen endnu
05 × 5
  • Ingen endnu
0Mindst 5 STL
  • Ingen endnu
0Mindst 5 BLK
  • Ingen endnu

Double/triple-double og 5 × 5 bruger PTS, REB, AST, STL og BLK. Kun kampe, der talte for dette hold, indgår.

Seneste 14 NBA-dage · bidrag i alle seks kategorier

Snit pr. tællende spillerkamp. Farver sammenligner med divisionens sæsonsnit pr. spillerkamp: grøn over, rød under. GP viser dagens antal tællende spillerkampe.

NBA-datoGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
2026-10-2010,0022,009,001,001,001,00
2026-10-2161,8314,674,504,831,000,50
2026-10-2371,5713,715,433,860,710,29
2026-10-2431,6715,677,672,670,671,00
2026-10-2530,6717,0010,005,670,330,33
2026-10-2632,0018,6711,333,330,671,33
2026-10-2711,0023,000,004,000,000,00
2026-10-2861,3314,674,832,000,830,33
2026-10-2912,0014,002,003,000,000,00
2026-10-3021,5019,005,507,000,500,00
2026-10-3142,2513,005,753,251,001,25

Spillere

Detaljerede holdstats
Spiller Pos. NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29 Holdstatus
Jalen Duren C DET 22 4 $40.160.643 $36.947.792 $38.955.824 ★★★★★
Kel'el Ware C MIL 22 2 $4.654.920 $7.135.992 $10.689.716 ★★★★★
Joshua Jefferson PF BKN 22 0 $2.969.520 $3.118.560 $3.266.880 ★★★★★
Ace Bailey SF/PF UTA 20 1 $9.522.960 $9.976.560 $12.640.302 ★★★★★
Franz Wagner SF/PF ORL 25 5 $41.754.636 $44.847.572 $47.940.508 ★★★★★
Keaton Wagler SG LAC 19 0 $9.674.760 $10.158.240 $10.641.960 ★★★★★
Ryan Rollins PG/SG MIL 24 4 $4.000.000 $4.000.000 — ★★★★★
Tyler Herro PG/SG MIL 26 7 $33.000.000 — — ★★★★★
C. Anderson PG CHA 20 0 $4.257.480 $4.470.000 $4.683.120 ★★★★★
Ja Morant PG POR 27 7 $42.166.510 $44.886.930 — ★★★★★
10 spillere — — 22.7 3 $192.161.429 $165.541.646 $128.818.310 —
Cap-lønninger (IL Player undtaget) $192.161.429 $165.541.646 $128.818.310 —
Waivers $4.523.742 $195.538 $0 —
Salary cap $206.201.250 $206.201.250 $206.201.250 —
Ledig cap* $9.516.079 $40.464.066 $77.382.940 —
P = Player Option · T = Team Option · Q = Qualifying Offer · TW = Two-Way Contract

* Ledig cap = salary cap minus aktive lønninger minus waivers.

🏥 Injured List

Der er ingen spillere på IL.

Draftkapital

Draftpicks

2027 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2028 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2029 1 pick
1st
EGET
2nd
—

Waivers

Spiller NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29
Desmond Bane ORL 28 6 $3,4m $0 $0
Jaden Hardy LAL 24 4 $202k $0 $0
Jamal Shead TOR 24 2 $391k $196k $0
Marcus Sasser DAL 26 3 $276k $0 $0
T. Shannon MIN 26 2 $255k $0 $0
Waivers i alt $4,5m $196k $0

Holdopstilling

Skrivebeskyttet holdopstilling. Fire dages oversigt. Hver kolonne følger den pågældende dags valgte spiller. NBA-datoer er Eastern Time; klokkeslæt er dansk tid. Sæsonforbrug vises nedenfor.

Henter kampprogram…

PladsSpiller · 03/0903/0904/0905/0906/09
PG
5/82
Tom plads
·
————
SG
6/82
Tom plads
·
————
SF
6/82
Tom plads
·
————
PF
5/82
Tom plads
·
————
C
6/82
Tom plads
·
————
UTI 1
6/82
Tom plads
·
————
UTI 2
3/82
Tom plads
·
————

Sæsonforbrug · 2026-27
Samlet kampforbrug: 37/574 · minimum 545 · mangler 508 kampe til minimum
Kun verificerede kampe og låste opstillinger. 1 NBA-kampe afventer. Senest opdateret 01/11/2026 22:47:57. Minimum vurderes ved sæsonens afslutning.

— betyder tom plads eller ingen kamp fundet i det hentede program. Det er ikke en DNP-markering. Positiv spilletid eller mindst én positiv værdi i de seks kategorier tæller som deltagelse. 0 minutter og nul i alle seks kategorier bruger ingen NBAiDL-kamp.

Franchisehistorik

21registrerede sæsoner
#1bedste divisionsplacering
1førsteplads i D2
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2025-26Sydhavn TerminatorsD2#5 (samlet #13)31
2024-25Sydhavn TerminatorsD2#7 (samlet #15)16
2023-24Sydhavn TerminatorsD1#8 (samlet #8)11
2022-23Sydhavn TerminatorsD2#2 (samlet #9)38
2021-22Sydhavn TerminatorsD2#3 (samlet #13)33
Vis hele historikken · 21 placeringer
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2020-21Sydhavn TerminatorsD2#4 (samlet #14)33
2019-20Sydhavn TerminatorsD2#5 (samlet #15)34
2018-19Sydhavn TerminatorsD2#3 (samlet #13)38
2017-18Sydhavn TerminatorsD2#3 (samlet #13)37
2016-17Sydhavn TerminatorsD2#3 (samlet #13)36
2015-16Sydhavn TerminatorsD2#5 (samlet #15)31
2014-15Downtown SydhavnD1#9 (samlet #9)17
2013-14Downtown SydhavnD2#1 (samlet #11)40
2012-13Downtown SydhavnD2#3 (samlet #13)39
2011-12Downtown SydhavnD2#3 (samlet #13)32
2010-11Downtown SydhavnD2#9 (samlet #19)16
2009-10Downtown SydhavnD1#10 (samlet #10)15
2008-09Downtown SydhavnD1#7 (samlet #7)24
2007-08Downtown SydhavnD1#8 (samlet #8)21
2006-07Vestsjælland VikingsD1#6 (samlet #6)47
2005-06Vestsjælland VikingsD1#6 (samlet #6)37

PP er sæsonens placeringspoint fra den officielle slutstilling. Historikken følger franchisen på tværs af navne- og lokationsskift.

Historiske handler75 handler
DatoHandelModpartSendteModtog
03-02-2025 Arkivhandel #299
2024-25
A-Town B-Boys G José Alvarado + PF/C Jalen Smith G Alex Caruso + AHF 2/26
04-10-2024 Arkivhandel #7
2024-25
EBR, FRF SHT 2/25 · SHT 2/26 · Capspace Kel'el Ware · T. Shannon · EBR 2/26
24-09-2024 Arkivhandel #290
2024-25
Copenhagen Flying Peacocks SG/F Cody Williams + 6 mio waivers (Mitchell, Koloko, Portis, Saric, Bufkin, Highsmith, Mays, Reddish, Rupert) Capspace
09-02-2024 Arkivhandel #313
2023-24
Mosede Mad Ants SHT 2/24 + SG Donte DiVincenzo MMA 1/24 G Dante Exum + SG/SF Lonnie Walker + 5 mio waivers (Bufkin, Highsmith, Aldama, Mays og Reddish)
10-01-2024 Arkivhandel #311
2023-24
A-Town B-boys C Nicolas Claxton og PF Jabari Walker SG/SF Desmond Bane + 6,5 mio waivers (Portis, Koloko og Saric)
22-10-2023 Arkivhandel #305
2023-24
Aarhus City Wildcats SG/F Demar Derozan Capspace
31-12-2022 Arkivhandel #322
2022-23
American Highflyers C Mitchell Robinson + PF/C Jarred Vanderbilt + G/SF Malik Monk + SG Malaki Branham + 8,9 mio waivers + SHT 1/24 + SHT 2/23 F Brandon Ingram og G Jordan Poole
22-10-2022 Arkivhandel #321
2022-23
Copenhagen Pink Pandas PG/SG Killian Hayes CPP 2/24
01-03-2018 Arkivhandel #430
2017-18
Mosede Mad Ants — PG Kemba Walker + SG/SF Nicolas Batum
25-01-2018 Arkivhandel #434
2017-18
Espergærde Fireballs — C DeAndre Jordan + EFB 2./2019
30-12-2017 Arkivhandel #438
2017-18
Mosede Mad Ants — PG/SG Louis Williams + waivers (T.Chandler + T.Ross = 6.683.000)
29-10-2017 Arkivhandel #442
2017-18
Frederiksberg Rhinos — FFF 2./2018 + waiver (F.Ezeli = 1.480.000)
26-10-2017 Arkivhandel #444
2017-18
CPH Flying Peacocks SF/PF LeBron James —
29-09-2017 Arkivhandel #449
2017-18
Frederiksberg Fistfighters PG Wade Baldwin + OSM 1./2018 + waivers (J.Nelson + Mi. Plumlee + N.Bjelica = 2.865.349) —
27-09-2017 Arkivhandel #450
2017-18
Espergærde Fireballs G Jerian Grant + PG Cameron Payne —
15-09-2017 Arkivhandel #453
2017-18
American Highflyers Cap Space —
11-09-2017 Arkivhandel #455
2017-18
Aarhus Furious Camels SHT 2./2019 + waivers (J.Noah + R.Christmas + J.R. Smith = 4.000.703) —
03-08-2017 Arkivhandel #475
2017-18
Oslo Muffins DGS 1./2017 (pick 8) + PG Chris Paul + G George Hill —
02-08-2017 Arkivhandel #476
2017-18
Djursland GangStars SHT 1./2018 + waivers (A.Rivers, T.Burke, J.McGee = 2.985.841) —
05-12-2016 Arkivhandel #412
2016-17
Espergærde Fireballs — PG Chris Paul + G Tyreke Evans + SF Taurean Prince
23-08-2016 Arkivhandel #423
2016-17
Svup City Sabercats KRD 1. runde 2016 (#20) + SHT 2. runde 2016 (#26) —
19-08-2016 Arkivhandel #424
2016-17
Frederiksberg Rhinos — DGS. 1 runde pick 2016 (#12)
13-08-2016 Arkivhandel #428
2016-17
Djursland Gangstars ATB 2. runde 2016 (#35) —
14-03-2016 Arkivhandel #367
2015-16
A-Town B-Boys — KRD 1. runde 2016 + ATB 1. runde 2017 + PG Brandon Jennings + PG Trey Burke
11-03-2016 Arkivhandel #369
2015-16
Århus Furious Camels — PF/C Serge Ibaka + PF/C Gorgui Dieng + PG Shane Larkin + PF/C Ryan Anderson + FBR 2. runde 2016
30-01-2016 Arkivhandel #373
2015-16
A-Town B-Boys KRD 1. runde 2016 + Waivers (Wright, Martin = 5.019.600) —
18-09-2015 Arkivhandel #382
2015-16
Copenhagen Flying Peacocks — C DeAndre Jordan + CFP 1. runde 2017
23-08-2015 Arkivhandel #389
2015-16
Brøndby Big Ballers PF/C Markieff Morris —
22-08-2015 Arkivhandel #390
2015-16
Brøndby Big Ballers — SG/SF Kevin Martin
20-08-2015 Arkivhandel #391
2015-16
Danish T'Wolves — AFC 1. runde 2015 (#10) + AMA 1. runde 2016 + DTW 2. runde 2016
23-07-2011 Arkivhandel #250
2011-12
Anchovies Terrico White Anchovies 2./12
23-07-2011 Arkivhandel #249
2011-12
FistFighters Sydhavn 2./12 · Waivers: J.Jack + M. Chalmers F Tyrus Thomas
04-07-2011 Arkivhandel #246
2011-12
Highflyers WildCats 1./11 · Waiver: Will Bynum PG Eric Maynor
27-02-2011 Arkivhandel #240
2010-11
CPH Flying Peacocks Waivers: R. Davis + A. Ajinca + F. Garcia + J. Boone + D. Andersen Waiver: Yao Ming
27-02-2011 Arkivhandel #239
2010-11
Anchovies SG/SF Chase Budinger SF Reggie Williams · Rooster 1./11 - WildCats 2./11
27-02-2011 Arkivhandel #238
2010-11
FistFighters PG Ty Lawson · WildCats 2./11 G/SF Christian Eyenga · Big Ballers 1./11 - Highflyers 2./12 · Waiver: Will Bynum
23-08-2010 Arkivhandel #219
2010-11
SlagTown Royal Knuckles F Shawn Marion · G Randy Foye · Waivers:A. Kirilenko - Hendrix PF Elton Brand
10-08-2010 Arkivhandel #218
2010-11
Wildcats Cap Space Gerald Henderson · Waiver: D. Andersen
04-08-2010 Arkivhandel #216
2010-11
JailBlazers SG/SF Brandon Rush · RimRockers 2./11 F Taj Gibson · Waivers: 2.6M
02-08-2010 Arkivhandel #214
2010-11
Rimrockers, Highflyers PF/C Carlos Boozer · PG Eric Maynor PG Mike Conley, Jnr. · PF/C Troy Murphy · SG/SF Brandon Rush · G Randy Foye · RimRockers 2./11
01-08-2010 Arkivhandel #213
2010-11
FistFighters, CPH Flying Peacocks PG Mo Williams · BeerGuzzlers 2./11 PF/C Jason Thompson
14-07-2010 Arkivhandel #199
2010-11
Crunch Monkeys PF/C Chris Andersen · Bronx 2./2010 G C.J. Watson
10-07-2010 Arkivhandel #195
2010-11
GangStars PF/C Troy Murphy · G C.J. Watson SG Courtney Lee · F Shawn Marion · Waivers: 2.2M
21-03-2010 Arkivhandel #278
2009-10
CPH Flying PeaCocks Ronnie Brewer (2,717,161) · waivers: Kelenna Azubuike + Kris Humphries (8,019,264 if both waived) · Anchovies 2./2010 · Fistfighters 2./2011 Antawn Jamison (11,641,095) · PeaCocks 2./2011
12-01-2010 Arkivhandel #275
2009-10
SlagTown Royal Knuckles Glen Davis (3M) · Amsterdam Grunts 2./2010 · Travis Diener waiver (0.4M) Chase Budinger (0.7M) · Acie Law waiver · Nick Collison waiver (Law + Collison waivers 3.3M total)
18-10-2009 Arkivhandel #274
2009-10
Amsterdam Grunts cap space Dorell Wright waiver (1.1M) · Darren Collison · Amsterdam Grunts 2./2010
18-10-2009 Arkivhandel #273
2009-10
HHB Darren Collison (RD) · GangStars 2./2010 · Anchovies 2./2011 · Dominic McGuire Kelenna Azubuike (3M) · all Dalum waiver fees (2M) · Dalum 2./2010
18-10-2009 Arkivhandel #272
2009-10
Aarhus City Wildcats David Lee (7M) · Anchovies 1./2011 Carlos Boozer (12.5M) · Wildcats 1./2011 · Burnin' Reds 2./2010
18-10-2009 Arkivhandel #271
2009-10
Frederiksberg Fistfighters Dalum 2./2010 Fistfighters 2./2011
23-08-2009 Arkivhandel #270
2009-10
Aarhus Angry Anchovies Downtown 2./2010 · Downtown 1./2011 · Downtown 2./2011 · all Downtown waiver fees ($3,215,309) · Ersan Ilyasova Chris Andersen · Anchovies 1./2011 · Anchovies 2./2011
16-08-2009 Arkivhandel #269
2009-10
Bornholm BeerGuzzlers Al Harrington BeerGuzzlers 2./2011 · Jamaal Tinsley waiver
14-07-2009 Arkivhandel #263
2009-10
ØLA PG Jrue Holiday · E. Curry's waiver PG Ty Lawson
08-07-2009 Arkivhandel #259
2009-10
RimRockers Courtney Lee ($1.2M) · Downtown 2./09 (pick 34) · Djursland GangStars 2/10 · flg. waivers: Ben Wallace, Darius Miles, Zaza Pachulia, Steve Francis, Ike Diogu, Joey Graham, Jorge Garbajosa, Paul Davis, Primoz Brezec (ialt $4.124.571) Samuel Dalembert ($11.3M)
30-06-2009 Arkivhandel #257
2009-10
American Highflyers Highflyers 1./09 (pick 18) · Kerb-Crawlers 2./09 (Pick 30) Dominic McGuire · Royals 2./09 (pick 23) · Downtown 2./09 (pick 34) · Downtown 2./2010 · R.Allen waiver · Pavlovic waiver
19-02-2009 Arkivhandel #190
2008-09
ØBP C Chris Kaman PG Mario Chalmers · Highflyers 1./09 · 8 x Waivers = 8,7Mill.
16-01-2009 Arkivhandel #189
2008-09
Anchovies PG Tony Parker PG Jameer Nelson
05-01-2009 Arkivhandel #187
2008-09
SlagTown Royal Knuckles, Highflyers PF/C Udonis Haslem · SF Richard Jefferson · Sydhavn 2./09 · Sydhavn 2./10 C Eddy Curry · Waiver: P. Brezec + P. Davis · PF/C Al Harrington
29-12-2008 Arkivhandel #186
2008-09
Anchovies, Highflyers PF/C LaMarcus Aldridge · waiver: W. Herrmann PF/C David Lee · Anchovies 2./10 · SG/SF John Salmons
30-11-2008 Arkivhandel #178
2008-09
GangStars F Richard Hendrix · Sydhavn 1./10 GangStars 1./09 · GangStars 2.10
02-07-2008 Arkivhandel #151
2008-09
ØBP SG/SF Tracy McGrady · PG Rudy Fernandez · T'Wolves 1./08 PG Tony Parker · PF Udonis Haslem · AlphaHans 1./08
29-06-2008 Arkivhandel #149
2008-09
CPH Flying Peacocks Sydhavn 2./08 PF/C Glen Davis
15-03-2008 Arkivhandel #142
2007-08
Kerb-Crawlers SG/SF Michael Redd · PF/C Josh Boone · G Maurice Ager SF Richard Jefferson · G Ben Gordon · KerbCrawlers 2./09
11-12-2007 Arkivhandel #131
2007-08
Danish T'Wolves PF Lamar Odom · A. Johnson's & M. Almond's waivers · Grunts 2./08 SG/SF Michael Redd
31-10-2007 Arkivhandel #123
2007-08
Highflyers Highflyers 2./08 PF Alexander Johnson - SG J.R.Smith
24-07-2007 Arkivhandel #121
2007-08
Amsterdam Grunts, Highflyers, Sharks C Marcus Camby · SG J.R. Smith · PF Shelden Williams · Sydhavn 1./09 C Chris Kaman · PF Louis Scola · T'Wolves 2./08 · Highflyers 2./09
08-07-2007 Arkivhandel #116
2007-08
Amsterdam Grunts JailBlazers 2./07 SF Ersan Ilyasova
04-07-2007 Arkivhandel #110
2007-08
FistFighters G Damon Stoudamire · C Oleksiy Pecherov · Sydhavn 1./07 - Hooters 2./07 PF/C Josh Boone · BeerGuzzlers 2./07 - Sharks 2./07 - Jail Blazers 2./07
18-10-2006 Arkivhandel #81
2006-07
Odense, Danish T'Wolves PF Troy Murphy · PG Brevin Knight · PG/SG Rashad McCants · Vikings 1./'08 SF/PF LaMarcus Aldridge · TWolves' 1./'08 · TWolves' 2./'08
01-08-2006 Arkivhandel #64
2006-07
Amsterdam Grunts SG Shannon Brown Grunts' 2. Runde 2008
29-11-2005 Arkivhandel #36
2005-06
GangStars Vikings 2. Runde 2007 PG/SG Rashad McCants
01-11-2005 Arkivhandel #30
2005-06
HHB SF Ron Artest · PG Rafer Alston PG Kirk Hinrich · PF Troy Murphy · Hooters 2. Runde 2007
18-09-2005 Arkivhandel #20
2005-06
GangStars Gamebreakers 1. Runde 2006 PF Drew Gooden
01-08-2005 Arkivhandel #15
2005-06
Gamebreakers PG Chauncey Billups Gamebreakers' 1. Runde 2006 · Gamebreakers' 3. Runde 2006
25-07-2005 Arkivhandel #10
2005-06
Highflyers C Marcus Camby - SF Ron Artest Vikings' 2. Runde Rookie Pick 2006 · Grunts' 2. Runde Rookie Pick 2006
25-07-2005 Arkivhandel #9
2005-06
Highflyers PG Marcus Banks - PG Tony Parker C Jeff Foster - PF Kris Humphries - PG Chauncey Billups - SF/PF Zarko Cabarkapa

Arkivhandler er read-only og ændrer ikke den aktuelle roster, draftkapital, waivers eller salary cap.