American Highflyers

GM Jonas Emiliussen
Erfaring: 22 år
Bedste placering: #2
Kontakt: Privat besked
Seneste spillernyt
  • Scoot Henderson · 31.10.2026 22:33
    Scoot Henderson starts, scores 14 points vs. Utah

    Kilde: Rotoworld

    Scoot Henderson tallied 14 points (4-of-11 FGs, 5-of-6 FTs), three rebounds, one assist, three steals and one three-pointer in Saturday’s win over the Jazz.

    As expected, Henderson replaced Ja Morant (hamstring) in the starting lineup on Saturday. Unfortunately, he produced one assist and four turnovers in 31 minutes, but his steals tally was solid. Jrue Holiday (14/4/3/1 with two three-pointers) played nine fewer minutes than Henderson and was the more efficient of the two. Henderson is worth rostering while Morant sits, but those who add him will likely have to accept the efficiency issues.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 18:44
    Starting Saturday

    Kilde: Rotowire.com

    Henderson will move into the starting lineup for Saturday's game in Utah, Trail Blazers' reporter Sean Highkin reports.

    Henderson is replacing the injured Ja Morant (hamstring) in the first unit, so it'll be interesting to see how he fares with the increased opportunity. Per 36 minutes this season, Henderson is averaging 14.4 points, 4.3 rebounds, 2.9 assists and 1.0 three-pointers per game.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    28.10.2026 03:32
    Scoot Henderson (ankle) upgraded to available

    Kilde: Rotoworld

    Scoot Henderson (ankle) is available for Tuesday’s game against the Lakers.

    Initially listed as questionable with a sore left ankle, Henderson is good to go. He’ll take on his usual reserve role and back up Ja Morant.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • Amen Thompson · 31.10.2026 13:46
    Productive night in Dallas

    Kilde: Rotowire.com

    Thompson accumulated 15 points (7-15 FG, 0-1 3Pt, 1-4 FT), three rebounds, six assists and four steals across 39 minutes during Friday's 116-111 loss to the Mavericks.

    The four steals were a season high for Thompson, while he scored at least 15 points for a sixth straight game to begin the season. So far in 2026-27, the fourth-year guard is averaging 17.7 points, 7.2 boards, 4.2 assists and 1.5 steals while shooting 53.8 percent from the floor, numbers mostly in line with his performance from last season.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 04:36
    Drops 23 points in win

    Kilde: Rotowire.com

    Thompson tallied 23 points (10-16 FG, 0-2 3Pt, 3-4 FT), four rebounds, three assists and one steal across 33 minutes in Wednesday's 132-100 win over the Bucks.

    Thompson delivered an extremely efficient performance from two-point range en route to a season-high 23 points. He finished as the Rockets' second-leading scorer while reaching the 20-point mark for the second time through five regular-season appearances. He's averaging 18.2 points, 8.0 rebounds, 3.8 assists and 1.0 steals across 33.9 minutes per contest on the campaign.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 04:26
    Amen Thompson has 23 points in win over Bucks

    Kilde: Rotoworld

    Amen Thompson had 23 points (10-of-16 FGs, 3-of-4 FTs), four rebounds, three assists and one steal against the Bucks on Wednesday.

    Thompson’s 23 points were his season-high after five games this year. After recording at least 10 rebounds in the first three games of the season, he’s grabbed just nine boards in his last two games. Thompson’s offense continues to improve, including his three-point shooting, which will only raise the floor of his fantasy value.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

Vis alle spillernyheder · 5
  • Austin Reaves · 31.10.2026 08:30
    Costly mistakes pile up in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Reaves chipped in 21 points (9-19 FG, 1-6 3Pt, 2-2 FT), four rebounds, five assists, one block and one steal across 37 minutes during Friday's 112-95 loss to Golden State.

    Reaves scored 21 points but had a rough night taking care of the ball, committing a game-high eight turnovers in the loss. The guard has been a reliable second option behind Doncic all season, but his struggles from deep and his giveaways were a big part of why Los Angeles couldn't stop Golden State's run. Look for him to bounce back quickly Sunday against Toronto.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 06:16
    Austin Reaves scores 21, tallies eight turnovers

    Kilde: Rotoworld

    Austin Reaves accounted for 21 points (9-of-19 FGs, 2-of-2 FTs), four rebounds, five assists, one steal, one block and one three-pointer in Friday’s loss to the Warriors.

    Although Reaves recorded his fifth 20-point game in six appearances, it was not a good night for him. For those hoping Luka Dončić’s return to the Lakers’ lineup would help limit Reaves’ turnovers, he committed eight for the second straight game. He was also 1-of-6 from three, but the recent jump in turnovers is a concern, especially for managers in nine-cat leagues. Hopefully, Reaves will take better care of the basketball on Sunday against the Raptors.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    29.10.2026 15:05
    Hits for 16 in Wednesday's win

    Kilde: Rotowire.com

    Reaves produced 16 points (6-16 FG, 1-6 3Pt, 3-4 FT), six rebounds, one assist and one steal across 31 minutes during Wednesday's 103-87 victory over the Clippers.

    Without Luka Doncic (back) in the lineup, the Lakers went with a balanced approach on offense, and Reaves was one of four players in purple and gold to score 15 or more points. It was the first time this season the 28-year-old guard failed to deliver 20-plus, and through five games, Reaves is averaging 24.4 points, 5.4 assists, 3.4 boards, 2.6 threes and 1.2 steals while shooting what would be a career-best 56.9 percent from the floor and 48.1 percent from beyond the arc.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • Alex Sarr · 31.10.2026 04:53
    Logs season-high 29 minutes

    Kilde: Rotowire.com

    Sarr ended with three points (1-5 FG, 1-3 3Pt) and eight rebounds across 29 minutes during Friday's 95-79 victory over Charlotte.

    Sarr saw his playing time elevate to 29 minutes, although that's where the positives end. He turned in his worst performance of the season, despite the increased playing time, a worrying sign for fantasy managers. While he does remain a clear must-hold player, expectations for Sarr should likely be tempered, assuming Washington can maintain a relatively injury-free roster.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 18:59
    Strong two-way outing

    Kilde: Rotowire.com

    Sarr finished with 18 points (7-11 FG, 2-5 3Pt, 2-3 FT), four rebounds, two assists, one block and four steals across 26 minutes during Wednesday's 121-111 loss to the Cavaliers.

    Sarr made an impact on both ends of the floor, shooting efficiently while complementing his scoring output with five combined steals and blocks. The third-year center was particularly active defensively, leading all players with four steals despite playing fewer than 30 minutes. His combination of defensive production and developing perimeter game gives him considerable upside in category-based fantasy formats.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 02:59
    Alex Sarr records 18 points, four steals vs. CLE

    Kilde: Rotoworld

    Alex Sarr finished Wednesday’s loss to the Cavaliers with 18 points (7-of-11 FGs, 2-of-3 FTs), four rebounds, two assists, four steals, one block and two three-pointers.

    While Sarr entered Wednesday shooting 53.8 percent from the field, it’s taken a little time for him to find his footing offensively. Wednesday was a step in the right direction for the 7-footer, who finished with season highs in points and field-goal attempts. Add in the defensive contributions, and fantasy managers rostering Sarr should be pleased. He played 26 minutes against the Cavaliers, the second straight game that he’s done so.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • Cooper Flagg · 31.10.2026 03:58
    Cooper Flagg with a monster 33/9/6 performance

    Kilde: Rotoworld

    Cooper Flagg put on a show with 33 points (13-of-19 FGs, 7-of-10 FTs), nine rebounds, six assists, two steals, and a block in Mavericks win over the Rockets.

    The Mavericks beat the undefeated Houston Rockets in this game and Flagg made the big time bucket to lead them to a win. He’s already one of the best players in fantasy basketball and there’s no sign of this slowing down. Getting him at the backend of the first round in many redraft leagues has turned into a massive steal at his ADP. Sit back and enjoy the ride if you have him.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 03:47
    Logs another full stat line Friday

    Kilde: Rotowire.com

    Flagg finished Friday's 116-111 win over the Rockets with 33 points (13-19 FG, 0-4 3Pt, 7-10 FT), nine rebounds, six assists, two steals and one block across 39 minutes.

    Although he struggled from three-point range once again, Flagg turned in another productive all-around performance in Dallas' first NBA Cup game of the year. The star forward erupted for a season-high 33 points and was second on the Mavericks in scoring behind Kyrie Irving (35 points). Flagg also finished second on the team in rebounds and assists. He's posted at least 26 points, six assists and five rebounds in three consecutive contests, though he's shot just 20.0 percent from downtown during that span.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 05:35
    Cooper Flagg has 26/5/8 line in win over Thunder

    Kilde: Rotoworld

    Cooper Flagg had 26 points (10-of-23 FGs, 4-of-4 FTs), five rebounds, eight assists and two three-pointers in Wednesday’s 120-96 victory over the Thunder.

    Flagg is averaging 25.3 points, 6.8 assists, 5.3 rebounds, 2.8 steals and 1.3 blocks through four games this year. The 19-year-old’s game Wednesday against the Thunder was even more impressive considering he also had zero turnovers. Easily the best young player in the league, Flagg may already have elevated himself into being part of the MVP conversation.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

Holdet søger
PG

Season leaders

Franchisehistorie →

Tællende NBAiDL-kampe på holdet · 2026-27 · total (gennemsnit). Bænk og DNP tæller ikke.

Detaljerede holdstats · 2026-27

Kun tællende NBAiDL-spillerkampe fra gemte kampsnapshots. Bidrag følger det hold, kampen talte for — også tidligere spillere. Spillersøgningen og truptabellen viser derimod NBA-stats, inklusive NBA-kampe på ligaens bænk.

40tællende spillerkampe
534tilbage af 574
45,0placeringspoint · D2
10spillere med tællende bidrag

Datagrundlag til og med NBA-dato 2026-10-31 · opdateret 31.10.2026 22:50 · 0 NBA-kampe afventer. Tallene kan ændres ved efterkontrol.

Totaler og form

GrundlagGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Hele sæsonen40557152521764733
Seneste 7 NBA-dage2436442135982722
Seneste 30 NBA-dage40557152521764733
Snit pr. spillerkamp · sæson, 7 og 30 dage
GrundlagGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
Hele sæsonen401,3817,886,304,401,180,83
Seneste 7 NBA-dage241,5018,425,634,081,130,92
Seneste 30 NBA-dage401,3817,886,304,401,180,83

Kategoriprofil

Holdsnit sammenlignes med divisionens samlede stats divideret med dens tællende spillerkampe. PP er de officielle kategoripoint ud fra totalerne; snitkolonnerne ændrer ikke stillingen.

KategoriHold / GPD2 / GPForskel / GPKategori-PP
3PTM1,381,29+0,097,0 / 8
PTS17,8814,29+3,598,0 / 8
REB6,305,46+0,848,0 / 8
AST4,403,33+1,078,0 / 8
STL1,181,00+0,187,0 / 8
BLK0,830,66+0,177,0 / 8

Pladsforbrug

PG 5 / 82 77 tilbage
SG 5 / 82 77 tilbage
SF 7 / 82 75 tilbage
PF 6 / 82 76 tilbage
C 7 / 82 75 tilbage
UTI1 5 / 82 77 tilbage
UTI2 5 / 82 77 tilbage
Spillerbidrag · 10 spillere

Sorteret efter samlede PTS. Procenten er spillerens andel af holdets samlede PTS.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTLBLKPTS / GPAndel PTS
Austin Reaves61414321327423,8320,0%
Cooper Flagg57134303313626,8018,7%
Amen Thompson6210643259217,6714,8%
Cameron Boozer5117754312315,4010,8%
Ajay Mitchell2359682229,508,3%
Alex Sarr64563213669,337,8%
Paolo Banchero234913152024,506,9%
Donovan Clingan4539367199,755,5%
Jaime Jaquez23271022013,503,8%
De'Aaron Fox23257103112,503,5%
Bedste individuelle PTS-kampe · top 10
NBA-datoSpillerPlads3PTMPTSREBASTSTLBLK
2026-10-21Paolo BancheroPF33571010
2026-10-30Cooper FlaggPF0339621
2026-10-21Cooper FlaggSF1325231
2026-10-26Ajay MitchellUTI11302501
2026-10-25Austin ReavesSF4291412
2026-10-26Cooper FlaggUTI222961153
2026-10-28Ajay MitchellUTI22294321
2026-10-23Austin ReavesSG3282920
2026-10-27Austin ReavesSF4264700
2026-10-28Cooper FlaggPF2265800
Milepæle i tællende spillerkampe
8Double-double (inkl. triple-double)
1Triple-double
05 × 5
4Mindst 30 PTS
9Mindst 10 REB
3Mindst 10 AST
0Mindst 5 treere

Double/triple-double og 5 × 5 bruger PTS, REB, AST, STL og BLK — ikke treere.

Seneste 14 NBA-dage med tællende kampe
NBA-datoGPPTS i altPTS / GPUdvikling i PTS / GP
2026-10-21713018,57
2026-10-23711616,57
2026-10-2422713,50
2026-10-2524321,50
2026-10-26610717,83
2026-10-2734615,33
2026-10-28714520,71
2026-10-2922914,50
2026-10-3047218,00

Spillere

Detaljerede holdstats
Spiller Pos. NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29 Holdstatus
Alex Sarr C WAS 21 2 $12,4m $15,6m (T) $21,9m (Q) ★★★★★
Donovan Clingan C POR 22 2 $7,5m $9,6m (T) $13,8m (Q) ★★★★★
Maxime Raynaud C SAC 23 1 $2,2m $2,5m (T) — ★★★★★
Cameron Boozer PF MEM 19 0 $11,8m $12,4m $13,0m (T) ★★★★★
Paolo Banchero
På Injured List (IL)

Paolo Banchero

Spilleren er placeret på IL. Lønfritagelsen følger ligaens IL-regler.

PF ORL 23 4 $41,2m $44,5m $47,8m ★★★★★
Cooper Flagg SG/SF/PF DAL 19 1 $14,5m $15,2m (T) $19,2m (T) ★★★★★
Jaime Jaquez SG/SF/PF MIL 25 3 $5,9m $9,0m (Q) — ★★★★★
Austin Reaves PG/SG/SF LAL 28 5 $41,2m $43,0m $46,3m ★★★★★
Cameron Carr SG LAL 21 0 $3,3m $3,5m $3,6m (T) ★★★★★
Ajay Mitchell PG/SG OKC 24 2 $2,9m $2,9m (T) — ★★★★★
Amen Thompson PG/SG HOU 23 3 $12,3m $35,9m $38,7m ★★★★★
De'Aaron Fox
Officiel IR-reserve

De'Aaron Fox

Spilleren er holdets officielle IR-reserve. Lønnen tæller normalt mod salary cap.

PG SAS 28 9 $49,5m $53,4m $57,4m —
Nikola Topic PG OKC 21 1 $5,4m $7,5m (T) $11,0m (Q) ★★★★★ ↔ Trading Block
Scoot Henderson PG POR 22 3 $13,6m $19,2m (Q) — ★★★★★ ↔ Trading Block
14 spillere — — 22.8 2.6 $182,5m $229,6m $225,0m —
Cap-lønninger (IL Player undtaget) $182,5m $229,6m $225,0m —
Waivers $1,8m $0 $0 —
Salary cap $206,2m $206,2m $206,2m —
Ledig cap* $21,9m -$23,4m -$18,8m —
P = Player Option · T = Team Option · Q = Qualifying Offer · TW = Two-Way Contract

* Ledig cap = salary cap minus aktive lønninger minus waivers.

🏥 Injured List

IL Player På IL fra IL Reserve Cap
🏥 Paolo Banchero 2026-10-25 🛟 Reserve: De'Aaron Fox Paolo Banchero: $0 mod capDe'Aaron Fox: $49.488.300 mod cap (2026-27)
Draftkapital

Draftpicks

2027 2 picks
1st
—
2nd
EGET
ACW
2028 2 picks
1st 🔒
EGET
2nd
EGET
2029 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET

Waivers

Spiller NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29
Jusuf Nurkic UTA 32 12 $1,8m $0 $0
Waivers i alt $1,8m $0 $0

Holdopstilling

Skrivebeskyttet holdopstilling. Fire dages oversigt. Hver kolonne følger den pågældende dags valgte spiller. NBA-datoer er Eastern Time; klokkeslæt er dansk tid. Sæsonforbrug vises nedenfor.

Henter kampprogram…

PladsSpiller · 10/0910/0911/0912/0913/09
PG
5/82
Tom plads
·
————
SG
5/82
Tom plads
·
————
SF
7/82
Tom plads
·
————
PF
6/82
Tom plads
·
————
C
7/82
Tom plads
·
————
UTI 1
5/82
Tom plads
·
————
UTI 2
5/82
Tom plads
·
————

Sæsonforbrug · 2026-27
Samlet kampforbrug: 40/574 · minimum 545 · mangler 505 kampe til minimum
Kun verificerede kampe og låste opstillinger. 0 NBA-kampe afventer. Senest opdateret 31/10/2026 22:50:22. Minimum vurderes ved sæsonens afslutning.

— betyder tom plads eller ingen kamp fundet i det hentede program. Det er ikke en DNP-markering. Positiv spilletid eller mindst én positiv værdi i de seks kategorier tæller som deltagelse. 0 minutter og nul i alle seks kategorier bruger ingen NBAiDL-kamp.

Franchisehistorik

21registrerede sæsoner
#1bedste divisionsplacering
1førsteplads i D2
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2025-26American HighflyersD2#4 (samlet #12)34
2024-25American HighflyersD2#3 (samlet #11)25
2023-24American HighflyersD2#7 (samlet #15)12
2022-23American HighflyersD2#4 (samlet #11)23
2021-22American HighflyersD2#5 (samlet #15)32
Vis hele historikken · 21 placeringer
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2020-21American HighflyersD1#9 (samlet #9)17
2019-20American HighflyersD1#3 (samlet #3)32
2018-19American HighflyersD1#4 (samlet #4)31
2017-18American HighflyersD2#1 (samlet #11)48
2016-17American HighflyersD2#8 (samlet #18)19
2015-16American HighflyersD2#10 (samlet #20)13
2014-15American HighflyersD2#8 (samlet #18)19
2013-14American HighflyersD2#9 (samlet #19)14
2012-13American HighFlyersD2#8 (samlet #18)16
2011-12American HighFlyersD1#9 (samlet #9)14
2010-11American HighFlyersD1#8 (samlet #8)22,5
2009-10American HighFlyersD1#4 (samlet #4)28
2008-09American HighFlyersD1#3 (samlet #3)30
2007-08American HighflyersD1#5 (samlet #5)24
2006-07American HighflyersD1#6 (samlet #6)47
2005-06American HighflyersD1#9 (samlet #9)31

PP er sæsonens placeringspoint fra den officielle slutstilling. Historikken følger franchisen på tværs af navne- og lokationsskift.

Historiske handler77 handler
DatoHandelModpartSendteModtog
23-03-2025 Arkivhandel #300
2024-25
Espergærde Fireballs SG Moses Moody + F Guerschon Yabusele + C Mitchell Robinson F Jayson Tatum
29-12-2024 Arkivhandel #296
2024-25
A-Town B-Boys C Ivica Zubac + capspace G/SF Austin Reaves + F Guershon Yabusele + 7,5 mio waivers (Da Silva, Lowry, Walker, Huff og Hield)
29-12-2024 Arkivhandel #295
2024-25
Mosede Mad Ants EBR 2/25 + capspace CPP 2/25 + SG Moses Moody + 9,42 mio waivers (Gafford, Ajaji, Boston, Wilson og Wilson)
28-10-2024 Arkivhandel #294
2024-25
Elsinore Black Ravens PF/C Naz Reid EBR 2/25
15-10-2024 Arkivhandel #293
2024-25
A-Town B-Boys AHF 2/26 + capspace G Andrew Nembhard + 4,4 mio waivers (Hood-Schifino og Dosunmu)
24-09-2024 Arkivhandel #289
2024-25
Elsinore Black Ravens AHF 2/25 AHF 2/24
09-02-2024 Arkivhandel #312
2023-24
Elsinore Black Ravens AHF 2/24 + capspace C Onyeka Okongwu + 12,6 mio waivers (DAR og CP3)
22-10-2023 Arkivhandel #306
2023-24
Copenhagen Pink Pandas 9,87 mio waivers (Holmes, Springer, Nwora, Kemba, Williams, Hampton, Payne, Valenciunas, Noel og Bitadze) og ØBP 2/24 Capspace
19-03-2023 Arkivhandel #326
2022-23
Svup City Sabercats capspace SCS 2/24 + ca 10 mio waivers (Sexton, Payne, Kanter og Hampton)
31-12-2022 Arkivhandel #322
2022-23
Sydhavnen Terminators F Brandon Ingram og G Jordan Poole C Mitchell Robinson + PF/C Jarred Vanderbilt + G/SF Malik Monk + SG Malaki Branham + 8,9 mio waivers + SHT 1/24 + SHT 2/23
02-02-2018 Arkivhandel #433
2017-18
Svup City Sabercats SG Ben McLemore + AHF 1./2018 —
15-09-2017 Arkivhandel #453
2017-18
Sydhavn Terminators — Cap Space
14-09-2017 Arkivhandel #454
2017-18
Svup City Sabercats AHF 2./2018 —
16-08-2017 Arkivhandel #467
2017-18
Espergærde Fireballs C Meyers Leonard —
23-08-2016 Arkivhandel #420
2016-17
Brabrand Bedre Borgerskab AHF 2. runde 2017 + SG/SF Tim Hardaway Jr. —
24-08-2015 Arkivhandel #388
2015-16
Brabrand Bedre Borgerskab AHF 2. runde 2016 —
03-09-2014 Arkivhandel #347
2014-15
Brøndby Big Ballers — BBB 2.runde 2016
27-08-2014 Arkivhandel #352
2014-15
Brøndby Big Ballers, Frederiksberg Fistfighters SF Maurice Harkless PG Ray McCallum, Jr. + Alt waiver (8.166.312)
24-08-2014 Arkivhandel #357
2014-15
Kolding Rubber Ducks — OSM 2. runde 2014 (#25) + Waiver (Franklin, Williams, Fields = 996.250)
19-08-2014 Arkivhandel #363
2014-15
Kolding Rubber Ducks — F Aaron Gordon
13-07-2011 Arkivhandel #247
2011-12
ØBP F Kenneth Faried G Roddy Beaubois
04-07-2011 Arkivhandel #246
2011-12
Downtown Sydhavn PG Eric Maynor WildCats 1./11 · Waiver: Will Bynum
28-06-2011 Arkivhandel #244
2011-12
ØLA Slagelse Mullets 2./12 Highflyers 2./11
22-01-2011 Arkivhandel #237
2010-11
FistFighters BronxBombers 2./12 · cap space · Waivers: Mullens - Ilguaskas - White - Bynum PG Mo Williams
02-01-2011 Arkivhandel #233
2010-11
BronxBombers F Carl Landry G Terrico White · Bronx Bombers 2./12
26-10-2010 Arkivhandel #221
2010-11
Odense Alphahans Cap Space AlphaHans 2./12 · Waiver: Ilgauskas
10-08-2010 Arkivhandel #217
2010-11
FistFighters, HHB SG/SF Danilo Gallinari · HighFlyers 2./12 · Waiver: Diaw SG/SF Donte Greene · Waiver: Telfair · C Andris Biedrins · Anchovies 2./11
02-08-2010 Arkivhandel #214
2010-11
Downtown Sydhavn, Rimrockers PG Mike Conley, Jnr. PG Eric Maynor · SG/SF Wilson Chandler
24-07-2010 Arkivhandel #212
2010-11
kerbcrawlers SG Anthony Morrow · Waiver: Z. Ilgauskas Cap Space
14-07-2010 Arkivhandel #198
2010-11
Crunch Monkeys PF Charlie Villanueva · Waiver: Pendergraph Waiver: Ilgauskas
11-07-2010 Arkivhandel #196
2010-11
ØBP Highflyers 1./2011 KerbCrawlers 1/10
12-07-2009 Arkivhandel #262
2009-10
Vestre JailBlazers SF James Johnson · KerbCrawlers 2./09(#30) B.J. Mullens · Wilcox waiver
30-06-2009 Arkivhandel #257
2009-10
Sydhavn Downtown Dominic McGuire · Royals 2./09 (pick 23) · Downtown 2./09 (pick 34) · Downtown 2./2010 · R.Allen waiver · Pavlovic waiver Highflyers 1./09 (pick 18) · Kerb-Crawlers 2./09 (Pick 30)
29-06-2009 Arkivhandel #255
2009-10
SlagTown Royal Knuckles 1,5M Waivers (Pietrus og Herrmann) Århus City Royals 2. Runde 2009 · 2,3M Waivers (alle waivers)
11-01-2009 Arkivhandel #188
2008-09
Anchovies PeaCocks 2./09 PF/C Boris Diaw
05-01-2009 Arkivhandel #187
2008-09
Downtown Sydhavn, SlagTown Royal Knuckles PF/C Al Harrington Sydhavn 2./09 · Sydhavn 2./10 · SG/SF Mickael Pietrus
29-12-2008 Arkivhandel #186
2008-09
Downtown Sydhavn, Anchovies SG/SF John Salmons · Highflyers 1./10 waiver: W. Herrmann · KerbCrawlers 1./09
25-11-2008 Arkivhandel #177
2008-09
JailBlazers PG C.J. Watson PeaCocks 2./09
22-11-2008 Arkivhandel #176
2008-09
Aarhus Knuckles 2./09 · Waivers: Dudley+Ager+White+Hayes+Cook+Yue+Swift F/C Al Harrington
21-11-2008 Arkivhandel #174
2008-09
Anchovies PF/C Drew Gooden SG/SF John Salmons · Waivers: A. Johnson + R. Swift
16-11-2008 Arkivhandel #171
2008-09
ØLA Cap space G Anthony Morrow · Waiver: Larry Hughes
05-11-2008 Arkivhandel #168
2008-09
HHB PF Jason Maxiell · Grunts 1./09 - Highflyers 2./10 · Waiver: I. Diogu PF Charlie Villanueva · Knuckles 2./09
10-08-2008 Arkivhandel #158
2008-09
SuperForkes 2 PF/C Shelden Williams G Daequan Cook · Grunts 1./09 · Waivers: Sun Yue + Ike Diogu
29-06-2008 Arkivhandel #150
2008-09
SlagTown Royal Knuckles PG Acie Law · SG J.R. Smith · FistFighters 1./08 · waiver: Ray Allen Knuckles 1./08 · waiver: Hayes + White
23-03-2008 Arkivhandel #146
2007-08
Kerb-Crawlers SG Ronnie Brewer - PF Kris Humphries · Highflyers 1./09 - Knuckles 2./08 PG Mike Conley Jnr. - PF Jason Maxiell · Waiver (Ager)
16-03-2008 Arkivhandel #143
2007-08
SlagTown Royal Knuckles G Juan Carlos Navarro · PG Sebastian Telfair · Chuck Hayes waiver C Kendrick Perkins · Knuckles 2./08
20-11-2007 Arkivhandel #127
2007-08
SlagTown Royal Knuckles F Boris Diaw PF Drew Gooden
31-10-2007 Arkivhandel #123
2007-08
Downtown Sydhavn PF Alexander Johnson - SG J.R.Smith Highflyers 2./08
24-07-2007 Arkivhandel #121
2007-08
Downtown Sydhavn, Amsterdam Grunts, Sharks C Chris Kaman · PF Louis Scola · RD: Reyshawn Terry · T'Wolves 2./08 · Highflyers 2./09 SG J.R. Smith · PF Shelden Williams · SG Ronnie Brewer · RD: Juan Carlos Navarro · FistFighters 1./08
18-07-2007 Arkivhandel #120
2007-08
Gamebreakers GangStars 2./08 Grunts 2./07
17-07-2007 Arkivhandel #119
2007-08
Copenhagen AlphaHans SG/SF Josh Childress PG Luke Ridnour
13-07-2007 Arkivhandel #117
2007-08
SuperForkes PG Chauncey Billups · PG Marcus Banks' Waiver F Boris Diaw · SG J.R. Smith · GangStars 2./08
23-02-2007 Arkivhandel #105
2006-07
Amsterdam Grunts PG/SG Delonte West SF/PF Charlie Villanueva
14-02-2007 Arkivhandel #104
2006-07
Sharks F Jamison - PF/C Krstic - PF May - SG Ginobili · SG Hamilton(waiver) - G A.Johnson(waiver) · Åby Gamebreakers 2./07 SG R. Allen · G West · PF/C Collison · C Mohammad(waiver)
24-12-2006 Arkivhandel #96
2006-07
Gamebreakers SG/SF M. Pietrus · SF/PF Ryan Gomes · Grunts 1. Runde 2007 · Royals 1. runde 2008 PG C. Billups · PF/C N. krstic · Gamebreakers 2. Runde 2007 · Alphans 2. runde 2007
07-12-2006 Arkivhandel #92
2006-07
ØLA PG Allen Iverson · F Shane Battier · PG Smush Parker · E. Watson (waiver) PG S. Telfair · F Jamison · SG Ginobili · Johnson (waiver) · Grunts 1./'07 · PopCats 2./'07
29-10-2006 Arkivhandel #86
2006-07
FistFighters PF David West SG Rip Hamilton · F Ryan Gomes
17-10-2006 Arkivhandel #80
2006-07
Aarhus PF/C Tyson Chandler · PG Nate Robinson · Highflyers' 1. Runde 2008 · Highflyers' 2. Runde 2008 SG/SF Marquis Daniels · PF David West · Royals 1. runde 2008
26-08-2006 Arkivhandel #73
2006-07
Odense PF/C LaMarcus Aldridge · SG/SF Josh Childress PF/C Amare Stoudemire · AlphaHans 2. Runde 2008
24-08-2006 Arkivhandel #72
2006-07
Sharks PG/SG Devin Harris · SG Raja Bell · HighFlyers 2. Runde 2007 SG/SF Josh Childress
25-07-2006 Arkivhandel #62
2006-07
ØLA SF/PF Antawn Jamison · G Salim Stoudamire PF/C LaMarcus Aldridge · PF Kenny Thomas · SG Raja Bell
25-07-2006 Arkivhandel #61
2006-07
beerguzzlers SuperForkes' 3. Runde 2006 BeerGuzzlers' 3. Runde 2006 · Highflyers' 3. Runde 2006
09-07-2006 Arkivhandel #53
2006-07
SuperForkes PF Al Jefferson · PG Mike James · AlphaHans 1. Runde 2006 · GangStars 2. Runde 2006 PF/C Tyson Chandler · Hooters 1. Runde 2007
07-07-2006 Arkivhandel #51
2006-07
GangStars, Amsterdam Grunts, SuperForkes, JailBlazers SF Caron Butler · Highflyers 1./'07 SF Shane Battier · AlphaHans 1./'06 · PG Devin Harris · PF Al Jefferson
16-03-2006 Arkivhandel #49
2005-06
AlphaHans SG/SF Michael Redd · C Robert Swift PG Mike James · SF/PF Antawn Jamison
15-03-2006 Arkivhandel #48
2005-06
JailBlazers SG/SF Vince Carter · SG/SF Ricky Davis SG/SF Michael Redd · SF Caron Butler
26-02-2006 Arkivhandel #46
2005-06
SuperForkes SF Rashard Lewis · C Eddy Curry · T'Wolves' 3. Runde 2006 SG/SF Vince Carter · GangStars 2. Runde 2006
31-01-2006 Arkivhandel #44
2005-06
GangStars PF/C Jermaine O'Neal SF Rashard Lewis · C Eddy Curry
31-01-2006 Arkivhandel #43
2005-06
Odense C Jamaal Magloire - SF/PF/C Eddie Griffin · PG Jameer Nelson - SF/PF Travis Outlaw C Chris Kaman - SG/SF Bobby Simmons · C Rafael Araujo
18-11-2005 Arkivhandel #34
2005-06
Amsterdam Grunts PF/C Jermaine O'Neal - PG Jameer Nelson - SF/PF Travis Outlaw Hooters' 2. Runde 2006
25-10-2005 Arkivhandel #25
2005-06
Amsterdam Grunts PF/C Ben Wallace · SF Tayshaun Prince SG Kevin Martin · C Jamaal Magloire · Vikings 1. Runde 2006
16-10-2005 Arkivhandel #23
2005-06
GangStars SF Caron Butler · PG Marcus Banks SG/SF Ricky Davis · GangStars' 2. Runde 2006 · Grunts' 2. Runde 2006
28-08-2005 Arkivhandel #17
2005-06
Sharks SG Manu Ginobili · C Nazr Mohammed SF/PF Eddie Griffin · SF Tayshaun Prince
28-07-2005 Arkivhandel #11
2005-06
SuperForkes PG/SG Flip Murray PF Udonis Haslem
25-07-2005 Arkivhandel #10
2005-06
Vikings Vikings' 2. Runde Rookie Pick 2006 · Grunts' 2. Runde Rookie Pick 2006 C Marcus Camby - SF Ron Artest
25-07-2005 Arkivhandel #9
2005-06
Vikings C Jeff Foster - PF Kris Humphries - PG Chauncey Billups - SF/PF Zarko Cabarkapa PG Marcus Banks - PG Tony Parker
22-07-2005 Arkivhandel #8
2005-06
beerguzzlers Highflyers' 3. Runde Rookie Pick 2006 BeerGuzzlers' 12. Runde Inaugural Pick

Arkivhandler er read-only og ændrer ikke den aktuelle roster, draftkapital, waivers eller salary cap.