Århus Furious Camels

GM Isai Michael Frumer
Erfaring: 14 år
Bedste placering: #4
Kontakt: Privat besked
Seneste spillernyt
  • Jonathan Kuminga · 01.11.2026 03:43
    Jonathan Kuminga scores 19 points vs. Spurs

    Kilde: Rotoworld

    Jonathan Kuminga accounted for 19 points (8-of-19 FGs, 1-of-1 FTs), six rebounds, three assists, one block and two three-pointers in Saturday’s loss to the Spurs.

    After attempting just six shots in Friday’s win over the Clippers, Kuminga got up 19 on Saturday. His percentage wasn’t great, but the shot volume should be there while the Timberwolves await Anthony Edwards’ return from knee surgery. The same goes for Jaden McDaniels, who finished Saturday’s defeat with 19 points, three rebounds, three assists, two steals and two three-pointers.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 16:15
    Scores team-high 20 points

    Kilde: Rotowire.com

    Kuminga registered 20 points (7-15 FG, 3-6 3Pt, 3-5 FT), three rebounds, five assists and two steals across 32 minutes in Wednesday's 119-114 loss to the Warriors.

    Kuminga stepped into a bigger offensive role with Anthony Edwards (knee) sidelined, leading Minnesota in scoring while adding five assists without a turnover. His three triples and two steals added valuable fantasy production, making this one of his most balanced performances of the season. Kuminga could see increased scoring opportunities during Edwards' absence, which should raise his fantasy ceiling considerably.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 04:02
    Kuminga with 20 and 5 assists against Warriors

    Kilde: Rotoworld

    Jonathan Kuminga puts up 20 points (7-of-15 FGs, 3-of-5 FTs), three rebounds, five assists, two steals, and three 3-pointers in loss to Warriors.

    Ayo Dosunmu is not getting all of Ant’s usage. Kuminga will get a bump which will likely lead to more performances like this one. Kuminga signed with the Wolves to show more of what he can do, and he had an opportunity tonight. You don’t expect the assists with Kuminga, but it was a nice boost tonight. He is someone to keep an eye on and might be worth a grab depending on your league.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • V. Wembanyama · 01.11.2026 03:41
    Wembanyama records 10th career 40-point game

    Kilde: Rotoworld

    Victor Wembanyama tallied 43 points (17-of-34 FGs, 6-of-9 FTs), seven rebounds, four assists, one steal, six blocks and three three-pointers in Saturday’s win over the Timberwolves.

    The Timberwolves didn’t have Rudy Gobert (back) on Saturday, and Wemby took full advantage. The Spurs’ center took a career-high 34 shots, shot 50 percent from the field and finished with the tenth 40-point game of his career. Add in the rebounds and blocks, and this was an excellent end to the week for those rostering Wembanyama. The Spurs play four games next week, starting with the Jazz on Monday.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    01.11.2026 03:33
    Sensational in Saturday's victory

    Kilde: Rotowire.com

    Wembanyama finished Saturday's 121-111 win over the Timberwolves with 43 points (17-34 FG, 3-8 3Pt, 6-9 FT), seven rebounds, four assists, six blocks and one steal over 33 minutes.

    After posting a season-high 36 points against the Jazz on Wednesday, Wembanya one-upped himself Saturday with a game-high 43 points, which was the second-most of his four-year NBA career (50 points on Nov. 13, 2024, against the Wizards). His 34 field-goal attempts were a career high, and unsurprisingly, the 2023 first-overall pick contributed defensively with six swats. Wembanyama will end the month of October having averaged 28.0 points, 10.7 rebounds, 3.0 assists, 1.8 threes, 4.2 blocks and 1.3 steals over 32.3 minutes per game.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    29.10.2026 15:55
    Erupts for 36 points

    Kilde: Rotowire.com

    Wembanyama posted 36 points (14-25 FG, 4-10 3Pt, 4-4 FT), 14 rebounds, five assists, two blocks and three steals across 39 minutes during Wednesday's 117-111 overtime win over Utah.

    Wembanyama delivered a dominant all-around performance, recording his second straight double-double while connecting on four three-pointers. The superstar big man also contributed five combined steals and blocks without committing a turnover despite his substantial offensive workload. Wembanyama continues to provide elite fantasy production across virtually every category.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

Vis alle spillernyheder · 5
  • Tyrese Maxey · 01.11.2026 02:53
    Shines in win over Charlotte

    Kilde: Rotowire.com

    Maxey finished with 38 points (13-23 FG, 4-9 3Pt, 8-9 FT), four rebounds, four assists and two steals across 38 minutes in Saturday's 109-104 win over Charlotte.

    With LeBron James (rest) and Joel Embiid (foot) sidelined for this contest, Maxey stepped up to lead Philadelphia to its sixth win of the 2026-27 campaign. The 25-year-old got off to a hot start, and while he cooled off in the second and third quarters, he got back on track in the fourth by scoring 15 of his 38 points to seal the deal. Maxey has played at an MVP level, averaging a career-best 29.6 points along with 4.1 rebounds, 4.4 assists and 1.7 steals over 37.6 minutes per outing in seven regular-season appearances.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    01.11.2026 01:46
    Tyrese Maxey scores game-high 38 points Saturday

    Kilde: Rotoworld

    Tyrese Maxey finished Saturday’s win over the Hornets with 38 points (13-of-23 FGs, 8-of-9 FTs), four rebounds, four assists, two steals and four three-pointers.

    With LeBron James and Joel Embiid out, Maxey put on a show in Charlotte. The 76ers’ point guard finished with a season-high point total, recording his second 30-point line of the season. Maxey was at his best when the Sixers needed him most, scoring 15 points in the fourth quarter. The 76ers play four games next week without a back-to-back, starting on Monday against the Bulls.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    31.10.2026 03:43
    Tyrese Maxey leads 76ers with 27 points vs. NYK

    Kilde: Rotoworld

    Tyrese Maxey finished Friday’s win over the Knicks with 27 points (10-of-19 FGs, 4-of-7 FTs), four rebounds, four assists, one steal, one block and three three-pointers.

    In two wins over the Knicks this season, Maxey has scored 55 points, shooting 19-of-38 from the field. On Friday, the 76ers’ star guard scored 18 of his 27 points in the first half, making 8-of-12 from the field. Maxey has scored at least 26 points in each of Philadelphia’s first six games, delivering the consistent scoring fantasy managers hoped for from a player who had a first-round ADP.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

  • Bam Adebayo · 31.10.2026 14:19
    Strikes for 27 in Friday's rout

    Kilde: Rotowire.com

    Adebayo recorded 27 points (11-14 FG, 0-2 3Pt, 5-5 FT), nine rebounds, three assists and three steals over 33 minutes during Friday's 145-125 win over Indiana.

    The 27 points were a season high for Adebayo, and for the second straight game he fell one board shy of his first double-double of 2026-27. The veteran center is beginning to find a groove alongside Giannis Antetokounmpo, hitting for at least 20 points in three of the last four games while averaging 19.8 points, 8.5 rebounds, 3.3 assists, 2.3 steals and 0.8 blocks while shooting 50.9 percent from the floor.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 04:33
    Bam Adebayo posts 27/9/3/3 stat line vs. Indiana

    Kilde: Rotoworld

    Bam Adebayo recorded 27 points (11-of-14 FGs, 5-of-5 FTs), nine rebounds, three assists and three steals in Friday’s win over the Pacers.

    After scoring 24 points in Wednesday’s win over the Hawks, Adebayo was even more productive against the Pacers. He shot 11-of-12 inside the arc, including 10-of-11 in the paint. Add in the rebounds and steals, and Bam had a good night. There’s still plenty of basketball to be played, but Adebayo and Giannis Antetokounmpo appeared to have improved chemistry in Miami’s last two games.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    29.10.2026 04:00
    Nets 24 points with full line

    Kilde: Rotowire.com

    Adebayo provided 24 points (8-16 FG, 0-1 3Pt, 8-9 FT), nine rebounds, three assists and three steals in 33 minutes during Wednesday's 129-117 win over the Hawks.

    This was a nice bounce-back performance for Adebayo following Monday's eight-point, 3-for-10 shooting effort, and he finished with a sterling plus-22 differential in the 12-point victory. He also became Miami's all-time leading rebounder, surpassing Udonis Haslem, who had held the mark since Nov. 21 of 2012.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • C. Murray-Boyles · 31.10.2026 13:08
    Efficient output off bench in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Murray-Boyles contributed 15 points (7-10 FG, 1-2 3Pt), five rebounds and one assist across 23 minutes during Friday's 121-114 loss to Orlando.

    Murray-Boyles continues to make the most of his opportunities off the bench, and Friday was no different, as he produced a season-high mark in scoring while also notching his second straight game with double-digit points. Murray-Boyles should continue to play off the bench behind Jakob Poeltl, and while that limits his upside on paper, he's still averaging 8.4 points, 6.0 rebounds and 1.4 assists in just 19.0 minutes per contest.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 19:29
    Hits pair of triples

    Kilde: Rotowire.com

    Murray-Boyles chipped in 10 points (3-5 FG, 2-3 3Pt, 2-2 FT), two rebounds and one assist across 15 minutes during Wednesday's 129-99 victory over the Magic.

    Murray-Boyles provided an efficient offensive spark, connecting on two three-pointers while reaching double figures in scoring despite limited playing time. However, foul trouble restricted his involvement, as the second-year forward committed five personal fouls in just 15 minutes. His developing perimeter shooting is encouraging, but he will need a more consistent workload to become a dependable fantasy contributor.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    24.10.2026 06:21
    Logs three steals against Washington

    Kilde: Rotowire.com

    Murray-Boyles posted eight points (3-6 FG, 2-2 FT), three rebounds and three steals in 18 minutes during Friday's 112-102 win over the Wizards.

    Murray-Boyles led the Raptors' bench in scoring Friday, and his three steals were tied with Kawhi Leonard for most on the team. Even though he's operating in a bench role, Murray-Boyles' versatility on defense and ability to switch matchups while playing alongside Leonard and Scottie Barnes will afford the second-year big man plenty of playing time. There's a scenario where Murray-Boyles enters the starting lineup this season in games when Jakob Poeltl is not available.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

Holdet søger
SF SG

Season leaders

Franchisehistorie →

Tællende NBAiDL-kampe på holdet · 2026-27 · total (gennemsnit). Bænk og DNP tæller ikke. Foreløbigt: kampe afventer optælling.

Detaljerede holdstats · 2026-27

Kun tællende NBAiDL-spillerkampe fra gemte kampsnapshots. Bidrag følger det hold, kampen talte for — også tidligere spillere. Spillersøgningen og truptabellen viser derimod NBA-stats, inklusive NBA-kampe på ligaens bænk.

43tællende spillerkampe
531tilbage af 574
49,0placeringspoint · D1
7spillere med tællende bidrag

Datagrundlag til og med NBA-dato 2026-11-01 · opdateret 02.11.2026 00:35 · 1 NBA-kampe afventer. Tallene kan ændres ved efterkontrol.

Totaler og form

GrundlagGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Hele sæsonen43657802521995741
Seneste 7 NBA-dage2133429127892621
Seneste 30 NBA-dage43657802521995741
Snit pr. spillerkamp · sæson, 7 og 30 dage
GrundlagGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
Hele sæsonen431,5118,145,864,631,330,95
Seneste 7 NBA-dage211,5720,436,054,241,241,00
Seneste 30 NBA-dage431,5118,145,864,631,330,95

Kategoriprofil

Holdsnit sammenlignes med divisionens samlede stats divideret med dens tællende spillerkampe. PP er de officielle kategoripoint ud fra totalerne; snitkolonnerne ændrer ikke stillingen.

KategoriHold / GPD1 / GPForskel / GPKategori-PP
3PTM1,511,60-0,095,0 / 9
PTS18,1415,76+2,389,0 / 9
REB5,865,64+0,228,0 / 9
AST4,633,79+0,849,0 / 9
STL1,331,05+0,279,0 / 9
BLK0,950,69+0,279,0 / 9

Pladsforbrug

PG 7 / 82 75 tilbage
SG 6 / 82 76 tilbage
SF 7 / 82 75 tilbage
PF 6 / 82 76 tilbage
C 6 / 82 76 tilbage
UTI1 6 / 82 76 tilbage
UTI2 5 / 82 77 tilbage
Spillerbidrag · 7 spillere

Alle seks kategorier. Vælg totaler, snit pr. tællende spillerkamp eller spillerens andel af holdets total i hver kategori.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Bam Adebayo63984720143
C. Murray-Boyles534225742
Jonathan Kuminga713903318104
Josh Giddey6551324531
Trae Young611124226161
Tyrese Maxey7192072931125
V. Wembanyama6111686417825
Bedste individuelle kampe · top 10

Rangeret efter samlet sekskategori-bidrag med samme model som månedens højdepunkter. Kun kampens faktiske stats vises.

NBA-dato / spiller3PTMPTSREBASTSTLBLK
2026-10-28 · CV. Wembanyama43614532
2026-10-31 · CV. Wembanyama3437316
2026-10-20 · PGTyrese Maxey2284533
2026-10-27 · CV. Wembanyama02910225
2026-10-31 · PGTyrese Maxey4384420
2026-10-20 · CV. Wembanyama01213316
2026-10-30 · UTI1Trae Young1216931
2026-10-23 · UTI1Trae Young42211210
2026-10-24 · CV. Wembanyama2237214
2026-10-23 · CV. Wembanyama22513202
Milepæle i tællende spillerkampe
0Triple-double
  • Ingen endnu
05 × 5
  • Ingen endnu
0Mindst 5 treere
  • Ingen endnu
0Mindst 5 STL
  • Ingen endnu

Double/triple-double og 5 × 5 bruger PTS, REB, AST, STL og BLK. Kun kampe, der talte for dette hold, indgår.

Seneste 14 NBA-dage · bidrag i alle seks kategorier

Snit pr. tællende spillerkamp. Farver sammenligner med divisionens sæsonsnit pr. spillerkamp: grøn over, rød under. GP viser dagens antal tællende spillerkampe.

NBA-datoGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
2026-10-2021,0020,008,504,002,004,50
2026-10-2150,6011,004,605,802,000,40
2026-10-2212,0032,003,006,002,000,00
2026-10-2361,3312,675,835,171,170,33
2026-10-2452,6020,606,205,800,601,00
2026-10-2531,3315,005,332,331,670,67
2026-10-2640,5012,756,254,501,001,00
2026-10-2710,0029,0010,002,002,005,00
2026-10-2872,0020,146,575,291,430,29
2026-10-3061,3318,004,833,671,170,50
2026-10-3133,0033,335,673,331,002,33

Spillere

Detaljerede holdstats
Spiller Pos. NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29 Holdstatus
V. Wembanyama C SAS 22 3 $16.868.013 $44.000.000 $47.520.000 ★★★★★
Bam Adebayo PF/C MIA 29 9 $49.488.300 $53.447.364 $57.406.428 ★★★★★
C. Murray-Boyles PF/C TOR 21 1 $6.649.560 $6.966.000 $8.874.684 ★★★★★
Allen Graves PF TOR 20 0 $4.065.720 $4.268.880 $4.472.640 ★★★★★
Jonathan Kuminga SF/PF MIN 24 5 $6.064.000 $6.367.200 — ★★★★★
Nique Clifford SG/SF SAC 24 1 $3.263.400 $3.418.800 $5.979.481 ★★★★★
Josh Giddey PG/SG CHI 24 5 $25.000.000 $25.000.000 $25.000.000 —
L. Philon PG PHI 20 0 $3.597.120 $3.776.760 $3.956.760 ★★★★★
Trae Young PG WAS 28 8 $49.488.300 $50.478.066 $54.437.130 ★★★★★
Tyrese Maxey PG PHI 25 6 $40.770.520 $43.582.280 $46.394.040 ★★★★★
10 spillere — — 23.7 3.8 $205.254.933 $241.305.350 $254.041.163 —
Cap-lønninger (IL Player undtaget) $205.254.933 $241.305.350 $254.041.163 —
Waivers $0 $0 $0 —
Salary cap $206.201.250 $206.201.250 $206.201.250 —
Ledig cap* $946.317 -$35.104.100 -$47.839.913 —
P = Player Option · T = Team Option · Q = Qualifying Offer · TW = Two-Way Contract

* Ledig cap = salary cap minus aktive lønninger minus waivers.

🏥 Injured List

Der er ingen spillere på IL.

Draftkapital

Draftpicks

2027 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2028 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2029 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET

Waivers

Der er ingen aktive waivers på holdet.

Holdopstilling

Skrivebeskyttet holdopstilling. Fire dages oversigt. Hver kolonne følger den pågældende dags valgte spiller. NBA-datoer er Eastern Time; klokkeslæt er dansk tid. Sæsonforbrug vises nedenfor.

Henter kampprogram…

PladsSpiller · 29/1229/1230/1231/1201/01
PG
7/82
Tyrese Maxey
PHI · PG
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
SG
6/82
Josh Giddey
CHI · PG/SG
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
SF
7/82
Jonathan Kuminga
MIN · SF/PF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
PF
6/82
Bam Adebayo
MIA · PF/C
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
C
6/82
V. Wembanyama
SAS · C
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
UTI 1
6/82
Trae Young
WAS · PG
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
UTI 2
5/82
C. Murray-Boyles
TOR · PF/C
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet

Sæsonforbrug · 2026-27
Samlet kampforbrug: 43/574 · minimum 545 · mangler 502 kampe til minimum
Kun verificerede kampe og låste opstillinger. 1 NBA-kampe afventer. Senest opdateret 02/11/2026 00:35:05. Minimum vurderes ved sæsonens afslutning.

— betyder tom plads eller ingen kamp fundet i det hentede program. Det er ikke en DNP-markering. Positiv spilletid eller mindst én positiv værdi i de seks kategorier tæller som deltagelse. 0 minutter og nul i alle seks kategorier bruger ingen NBAiDL-kamp.

Franchisehistorik

21registrerede sæsoner
#1bedste divisionsplacering
2førstepladser i D2
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2025-26Århus Furious CamelsD1#2 (samlet #2)36
2024-25Århus Furious CamelsD1#5 (samlet #5)26
2023-24Århus Furious CamelsD2#1 (samlet #9)37
2022-23Århus Furious CamelsD2#6 (samlet #13)20
2021-22Århus Furious CamelsD2#6 (samlet #16)26
Vis hele historikken · 21 placeringer
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2020-21Århus Furious CamelsD2#5 (samlet #15)27,5
2019-20Århus Furious CamelsD2#3 (samlet #13)37
2018-19Århus Furious CamelsD2#8 (samlet #18)16
2017-18Århus Furious CamelsD1#10 (samlet #10)9
2016-17Århus Furious CamelsD1#8 (samlet #8)18
2015-16Århus Furious CamelsD1#4 (samlet #4)37
2014-15Århus Furious CamelsD2#1 (samlet #11)44
2013-14Århus Furious CamelsD1#9 (samlet #9)17
2012-13Aarhus Angry AnchoviesD1#3 (samlet #3)33
2011-12Aarhus Angry AnchoviesD1#3 (samlet #3)33
2010-11Aarhus Angry AnchoviesD1#2 (samlet #2)34
2009-10Aarhus Angry AnchoviesD1#3 (samlet #3)30,5
2008-09Aarhus Angry AnchoviesD1#4 (samlet #4)29
2007-08Skive SharksD2#2 (samlet #12)38,5
2006-07Skive SharksD1#15 (samlet #15)22
2005-06Skive SharksD1#11 (samlet #11)22

PP er sæsonens placeringspoint fra den officielle slutstilling. Historikken følger franchisen på tværs af navne- og lokationsskift.

Historiske handler50 handler
DatoHandelModpartSendteModtog
22-09-2024 Arkivhandel #288
2024-25
Mosede Mad Ants G Coby White + SG Moses Moody + 4,6 mio waivers (McCollum, Primo, Nowell, Carter og Sensabaugh Capspace
19-01-2023 Arkivhandel #323
2022-23
A-Town B-Boyz Capspace F Cameron Johnson + waivers på 4,2 mio
13-10-2022 Arkivhandel #319
2022-23
Assistens Ass Assistants G James Harden + AFC 2/23 G CJ McCollum + G Tyrese Maxey + AAA 2/23 + waivers på 2,1 M (Saric + McGee)
08-01-2018 Arkivhandel #436
2017-18
Copenhagen Fierce Flamingos PG Rajon Rondo —
12-11-2017 Arkivhandel #439
2017-18
Copenhagen Flying Peacocks PF/C John Henson —
11-09-2017 Arkivhandel #455
2017-18
Sydhavn Terminators — SHT 2./2019 + waivers (J.Noah + R.Christmas + J.R. Smith = 4.000.703)
02-09-2017 Arkivhandel #457
2017-18
A-Town B-Boys — SG/SF Gordon Hayward + F Marcus Morris + PF/C Greg Monroe
27-08-2017 Arkivhandel #460
2017-18
Oslo Muffins — G/F Rodney Hood
21-08-2017 Arkivhandel #462
2017-18
CPH Fierce Flamingos — EFB 2./2017 (pick 32) + F T.J. Warren
17-08-2017 Arkivhandel #465
2017-18
Fr'berg Fistfighters — FFF 1./2017 (pick 20) + DGS 2./2018 (pick 27) + CFF 2./2018
16-08-2017 Arkivhandel #468
2017-18
Espergærde Fireballs C DeAndre Jordan —
11-03-2016 Arkivhandel #369
2015-16
Sydhavn Terminators PF/C Serge Ibaka + PF/C Gorgui Dieng + PG Shane Larkin + PF/C Ryan Anderson + FBR 2. runde 2016 —
30-08-2015 Arkivhandel #386
2015-16
Brøndby Big Ballers — FBR 2. runde 2016 + DTW 2. runde 2016
31-07-2015 Arkivhandel #397
2015-16
Amager Annihilators — G Langston Galloway
20-01-2015 Arkivhandel #339
2014-15
Hellerup Hillbillies PF Kenneth Faried + PF/C Jared Sullinger + Waiver (Smith, Kidd, Brown = 3.006.950) —
05-01-2015 Arkivhandel #340
2014-15
Amager Annihilators C Jonas Valanciunas + G Jeremy Lin + PF Dario Saric + AFC 1. runde 2015 + AFC 2. runde 2015 + AFC 1. runde 2016 + Waiver (Dudley, Landry, Maggette = 1.645.000) —
23-07-2011 Arkivhandel #250
2011-12
Downtown Sydhavn Anchovies 2./12 Terrico White
27-02-2011 Arkivhandel #239
2010-11
Downtown Sydhavn SF Reggie Williams · Rooster 1./11 - WildCats 2./11 SG/SF Chase Budinger
18-11-2010 Arkivhandel #227
2010-11
Crunch Monkeys SG Arron Aflallo Crunch Monkeys 2./12
10-11-2010 Arkivhandel #225
2010-11
beerguzzlers Waiver: McGuire Waiver: J. Richardson
25-09-2010 Arkivhandel #220
2010-11
HHB C Andris Biedrins SG/SF Reggie Williams · SG Rudy Fernandez · Waiver: McGuire
04-08-2010 Arkivhandel #215
2010-11
kerbcrawlers F Joe Alexander · Waivers: C. Hayes - K. Azabuike Cap Space
13-07-2010 Arkivhandel #197
2010-11
CPH Flying Peacocks SF Luol Deng Grunts 1./11 · Waiver: Azabuiki
23-08-2009 Arkivhandel #270
2009-10
Downtown Sydhavn Chris Andersen · Anchovies 1./2011 · Anchovies 2./2011 Downtown 2./2010 · Downtown 1./2011 · Downtown 2./2011 · all Downtown waiver fees ($3,215,309) · Ersan Ilyasova
14-07-2009 Arkivhandel #264
2009-10
ØBP TWolves 2./09 · Grunts 2./09 · alle sine waivers (1,7M) cap space
29-06-2009 Arkivhandel #254
2009-10
Readington RimRockers CPH Flying Peacocks 2. Runde 2009 G Delonte West
16-01-2009 Arkivhandel #189
2008-09
Downtown Sydhavn PG Jameer Nelson PG Tony Parker
11-01-2009 Arkivhandel #188
2008-09
Highflyers PF/C Boris Diaw PeaCocks 2./09
29-12-2008 Arkivhandel #186
2008-09
Downtown Sydhavn, Highflyers PF/C David Lee · KerbCrawlers 1./09 · Anchovies 2./10 PF/C LaMarcus Aldridge · Highflyers 1./10
14-12-2008 Arkivhandel #185
2008-09
beerguzzlers SF Matt Barnes · Waiver: J. Jones BeerGuzzlers 2./10
21-11-2008 Arkivhandel #174
2008-09
Highflyers SG/SF John Salmons · Waivers: A. Johnson + R. Swift PF/C Drew Gooden
16-11-2008 Arkivhandel #170
2008-09
Kerb-Crawlers, Copenhagen AlphaHans PG Steve Nash · PF Sean May · T'Wolves 1./09 SG/SF John Salmons · KerbCrawlers 1./09 · PG Jameer Nelson · Waiver: A. Wright
02-10-2008 Arkivhandel #159
2008-09
Silver Foxes SF Linas Kleiza · PeaCocks 1./09 og Anchovies 1./09 · Waives: Raja Bell C Andris Biedrins · T'Wolves 1./09
07-08-2008 Arkivhandel #157
2008-09
Kerb-Crawlers PG Mardy Collins · Paul Davis' waiver Jumaine Jones' waiver
11-07-2008 Arkivhandel #153
2008-09
FistFighters SF Carmelo Anthony · PG Devin Harris · Sydhavn 1./09 F Luol Deng - F Linas Kleiza · G Louis Williams · BeerGuzzlers 1./08 · FistFighters 1./09 · Waivers: D. Stoudemire + T. Murphy
03-07-2008 Arkivhandel #152
2008-09
CPH Flying Peacocks F Antawn Jamison · Grunts 1./08 PG Daniel Gibson · Flying PeaCocks 1./09
28-02-2008 Arkivhandel #139
2007-08
HHB F Marvin Williams · Sharks 2./09 PG Steve Nash
03-12-2007 Arkivhandel #130
2007-08
Danish T'Wolves Tarence Kinsey's waiver · Sharks 2./08 SF Trevor Ariza · Danish T'Wolves 2./09
27-11-2007 Arkivhandel #129
2007-08
Amsterdam Grunts G Antonio Daniels G Mardy Collins · Grunts waivers · Amsterdam Grunts 2./09
24-07-2007 Arkivhandel #121
2007-08
Downtown Sydhavn, Highflyers, SuperForkes FistFighters 1./08 Sydhavn 1./09 · Grunts 1./08
05-07-2007 Arkivhandel #112
2007-08
Amsterdam Grunts PG Mike James' Waiver · PG Anthony Johnson's Waiver · C Paul Davis' Waiver · Gamebreakers 2./07 - Sydhavn 2./07 Cap Relief
15-03-2007 Arkivhandel #106
2006-07
Amsterdam Grunts SG/SF Dorell Wright PF/C Robert Swift
14-02-2007 Arkivhandel #104
2006-07
Highflyers SG R. Allen · G West · PF/C Collison · C Mohammad(waiver) F Jamison - PF/C Krstic - PF May - SG Ginobili · SG Hamilton(waiver) - G A.Johnson(waiver) · Åby Gamebreakers 2./07
03-02-2007 Arkivhandel #101
2006-07
Amsterdam Grunts PF/C Tim Duncan · FistFighters 2. Runde 2007 F M.Williams · SG/SF S.Jackson · SG/SF Dorell Wright
24-08-2006 Arkivhandel #72
2006-07
Highflyers SG/SF Josh Childress PG/SG Devin Harris · SG Raja Bell · HighFlyers 2. Runde 2007
23-08-2006 Arkivhandel #70
2006-07
SuperForkes SF Tayshaun Prince · Grunts' 1. Runde 2008 PG Mike James · FistFighters 1. Runde 2008 · GangStars 2. Runde 2008
10-08-2006 Arkivhandel #68
2006-07
GangStars PG Baron Davis · Sharks 1. runde 2008 G Delonte West - G/F Josh Childress · G/F Kyle Korver - PF Nick Collison · Grunts 1. Runde 2008 - Vikings 2. Runde 2007 - FistFighters 2. Runde 2007
13-03-2006 Arkivhandel #47
2005-06
Danish T'Wolves PG Andre Miller · SG Manu Ginobili · Sharks' 1. Runde 2006 · Sharks' 2. Runde 2007 PG Baron Davis · T'Wolves' 1. Runde 2006
01-11-2005 Arkivhandel #31
2005-06
Amsterdam Grunts Sharks 2. Runde 2006 · Sharks 1. Runde 2007 SF Tayshaun Prince
28-08-2005 Arkivhandel #17
2005-06
Highflyers SF/PF Eddie Griffin · SF Tayshaun Prince SG Manu Ginobili · C Nazr Mohammed

Arkivhandler er read-only og ændrer ikke den aktuelle roster, draftkapital, waivers eller salary cap.