Mosede Mad Ants · 2018-19

22 dokumenterede spillere · Mosede Mad Ants

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Boban Marjanovic301413314
Chris Paul5812790626547311418
D. Melton1676742572511
Damyean Dotson676630820
Donovan Mitchell771881.82931632210631
Dragan Bender68664714512
Guerschon Yabusele———————
Jarrett Allen79686166511042119
Jonah Bolden8537381234
Kelly Oubre———————
LeBron James551111.5054654547233
Maurice Harkless524715236
Miles Bridges———————
Myles Turner———————
Nikola Mirotic———————
Nikola Vucevic80841.6659603078189
Otto Porter6559315105
Quinn Cook3531111411
Rondae Hollis-Jefferson262243152411611
Spencer Dinwiddie377166990192215
Stephen Curry———————
Trevor Ariza15271757045108

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2018-11-05Boban MarjanovicDokumenteret tilgang
2019-01-08Boban MarjanovicDokumenteret afgang
2018-08-12Chris PaulDokumenteret tilgang
2018-08-14D. MeltonDraftet
2018-11-12Damyean DotsonDokumenteret afgang
2019-03-25Dragan BenderDokumenteret tilgang
2018-10-15Guerschon YabuseleDokumenteret afgang
2019-01-08Jonah BoldenDokumenteret tilgang
2018-10-04Kelly OubreDokumenteret afgang
2018-09-25LeBron JamesDokumenteret tilgang
2019-01-08Maurice HarklessDokumenteret tilgang
2019-02-21Maurice HarklessDokumenteret afgang
2018-08-14Miles BridgesDraftet
2018-09-25Myles TurnerDokumenteret afgang
2018-08-12Nikola MiroticDokumenteret tilgang
2018-10-02Nikola MiroticDokumenteret afgang
2018-11-12Quinn CookDokumenteret tilgang
2019-01-08Quinn CookDokumenteret afgang
2019-02-21Spencer DinwiddieDokumenteret afgang
2018-08-12Stephen CurryDokumenteret afgang
2019-02-21Trevor ArizaDokumenteret tilgang