Aarhus City Wildcats · 2015-16

25 dokumenterede spillere · Aarhus City Wildcats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Al Jefferson340405218522329
Amir Johnson1517890281312
David Lee20137200
DeMar DeRozan77471.8053463137721
Doug McDermott34319500
Eric Bledsoe31486321251906319
Festus Ezeli410290228291549
James Johnson———————
Jarell Martin———————
Jimmy Butler———————
Juan Pablo Vaulet———————
Larry Sanders———————
LeBron James———————
Luol Deng48526143201065215
Nick Calathes———————
Noah Vonleh———————
Omar Asik———————
Steven Adams640480388503270
Taj Gibson220216133392023
Tarik Black———————
Timofey Mozgov20127003
Tony Allen8261494122
Victor Oladipo72981.15334528211654
Zach LaVine59988631671624812
Zaza Pachulia14078911283

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2015-08-31Al JeffersonDokumenteret tilgang
2016-01-17Amir JohnsonDokumenteret tilgang
2015-11-01David LeeDokumenteret tilgang
2016-01-17David LeeDokumenteret afgang
2015-08-31DeMar DeRozanDokumenteret tilgang
2015-08-31Doug McDermottDokumenteret tilgang
2015-08-05James JohnsonDokumenteret tilgang
2015-09-02James JohnsonDokumenteret afgang
2015-06-01Jarell MartinDraftet
2015-09-01Jarell MartinDokumenteret afgang
2015-08-31Jimmy ButlerDokumenteret afgang
2015-08-27Juan Pablo VauletDraftet
2015-07-31Larry SandersDokumenteret afgang
2015-08-05LeBron JamesDokumenteret afgang
2015-08-19Luol DengDokumenteret tilgang
2015-07-31Nick CalathesDokumenteret afgang
2015-08-05Noah VonlehDokumenteret tilgang
2016-02-24Noah VonlehDokumenteret afgang
2015-10-27Omar AsikDokumenteret afgang
2016-02-10Taj GibsonDokumenteret tilgang
2016-01-17Tarik BlackDokumenteret afgang
2015-09-02Timofey MozgovDokumenteret tilgang
2016-02-10Timofey MozgovDokumenteret afgang
2016-01-17Tony AllenDokumenteret tilgang
2016-02-24Tony AllenDokumenteret afgang
2015-08-05Victor OladipoDokumenteret tilgang
2016-02-24Zaza PachuliaDokumenteret tilgang