Brb.BedreBorgerskab · 2017-18

19 dokumenterede spillere · Brb.BedreBorgerskab

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
André Roberson———————
Buddy Hield521177072061014618
Dion Waiters305242977113239
Eric Bledsoe631021.09924530813037
I. Hartenstein———————
Ish Smith271430178111305
Jaylen Brown631078783231046123
Jordan Clarkson6076830176178383
Josh Hart61599371563
Justin Jackson1194140
Kevin Durant661701.75745236349112
Kyle Korver———————
Kyle O'Quinn342265219801544
Nikola Vucevic122322290351212
Rudy Gobert5106855537541117
Terrence Ross———————
Trey Lyles———————
Wilson Chandler2730250160691915
Zach Collins———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2017-09-01André RobersonDokumenteret afgang
2017-11-11Eric BledsoeDokumenteret tilgang
2017-08-24I. HartensteinDraftet
2018-02-11Josh HartDokumenteret tilgang
2017-08-19Justin JacksonDraftet
2017-09-01Kyle KorverDokumenteret afgang
2017-11-19Kyle O'QuinnDokumenteret tilgang
2017-11-11Nikola VucevicDokumenteret afgang
2017-10-22Terrence RossDokumenteret afgang
2017-11-08Terrence RossDokumenteret afgang
2017-11-19Trey LylesDokumenteret afgang
2017-08-20Zach CollinsDraftet