A-Town B-Boyz · 2020-21

26 dokumenterede spillere · A-Town B-Boyz

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Cameron Payne7447142541
De'Andre Hunter1221192762366
Deni Avdija16211037229123
Desmond Bane1425134342983
Dwight Howard180131167101217
Fred VanVleet12432415376137
Furkan Korkmaz25222310
G. Antetokounmpo49491.3985512955859
Goran Dragic———————
Joe Ingles36106446140174315
Josh Richardson1118139393782
Kenrich Williams5855211751
Kevon Looney———————
Killian Hayes221815054115177
Kyle Kuzma551137143441082833
Larry Nance Jr12171187829215
Malachi Flynn11241534746112
Marquese Chriss211313202
Mike Conley3799598121224538
OG Anunoby2349317132383717
Pascal Siakam25375811761042915
Rajon Rondo6844214060
Robert Williams390323275793371
Seth Curry14221492932124
Willie Cauley-Stein———————
Yam Madar———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-03-21Cameron PayneDokumenteret tilgang
2021-04-18Cameron PayneDokumenteret afgang
2020-06-01Deni AvdijaDraftet
2021-05-02Deni AvdijaDokumenteret afgang
2020-06-01Desmond BaneDraftet
2021-01-24Dwight HowardDokumenteret tilgang
2021-04-18Dwight HowardDokumenteret afgang
2020-12-20Fred VanVleetDokumenteret tilgang
2021-04-18Furkan KorkmazDokumenteret tilgang
2021-05-02Furkan KorkmazDokumenteret afgang
2020-12-20Goran DragicDokumenteret afgang
2021-02-28Joe InglesDokumenteret tilgang
2021-01-14Josh RichardsonDokumenteret tilgang
2021-02-28Josh RichardsonDokumenteret afgang
2021-03-21Kenrich WilliamsDokumenteret tilgang
2021-01-24Kevon LooneyDokumenteret afgang
2020-06-01Killian HayesDraftet
2021-01-03Larry Nance JrDokumenteret tilgang
2020-06-01Malachi FlynnDraftet
2021-04-18Malachi FlynnDokumenteret tilgang
2021-01-24Marquese ChrissDokumenteret afgang
2021-01-18Mike ConleyDokumenteret tilgang
2021-03-03Pascal SiakamDokumenteret tilgang
2021-05-02Rajon RondoDokumenteret tilgang
2021-01-24Seth CurryDokumenteret tilgang
2021-02-28Seth CurryDokumenteret afgang
2020-12-20Willie Cauley-SteinDokumenteret afgang
2020-06-01Yam MadarDraftet