Sydhavn Terminators · 2019-20

23 dokumenterede spillere · Sydhavn Terminators

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Gordon75102605099
Aaron Holiday12231563359123
Brook Lopez3853378153642694
Chris Boucher1077641737
Dwight Howard9043598510
J. McLaughlin7655933112
Jeremy Lamb3132374131583516
Josh Richardson40625831351323824
Keita Bates-Diop———————
Kelly Olynyk24166610
Kemba Walker491591.0211982434625
Lou Williams561011.049172326389
Malcolm Brogdon4557748211323298
Maxi Kleber223420012133734
Naz Reid121014178211413
Nerlens Noel1025010
Nicolas Claxton———————
Norman Powell4129471172
Richaun Holmes320412274363645
Rondae Hollis-Jefferson10067562596
Thaddeus Young———————
Thomas Bryant241331818954922
Tyler Herro———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2020-02-25Aaron GordonDokumenteret tilgang
2020-02-10Brook LopezDokumenteret afgang
2019-11-03Chris BoucherDokumenteret tilgang
2020-03-03Jeremy LambDokumenteret afgang
2020-02-25Josh RichardsonDokumenteret afgang
2019-10-04Keita Bates-DiopDokumenteret tilgang
2019-11-03Kelly OlynykDokumenteret afgang
2020-01-27Maxi KleberDokumenteret tilgang
2020-01-06Naz ReidDokumenteret tilgang
2020-02-25Nerlens NoelDokumenteret tilgang
2019-10-04Nicolas ClaxtonDokumenteret tilgang
2020-03-03Norman PowellDokumenteret tilgang
2019-11-18Rondae Hollis-JeffersonDokumenteret tilgang
2020-01-27Rondae Hollis-JeffersonDokumenteret afgang
2019-11-07Thaddeus YoungDokumenteret afgang
2020-02-25Thomas BryantDokumenteret afgang
2019-06-01Tyler HerroDraftet