CPH Fierce Flamingos · 2020-21

17 dokumenterede spillere · CPH Fierce Flamingos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Anfernee Simons38338830
Bruno Fernando———————
Caris LeVert46839352132396430
Cole Anthony2425269106931610
Damian Lillard662701.9062804956217
Domantas Sabonis32216223872404615
Isaiah Roby4728424262944228
James Wiseman3811439221241135
Julius Randle1131283966152
Kelly Oubre5590849329735742
Kevin Love231912510
Khem Birch188202125371521
Kyle Anderson62837553382218052
N. Alexander-Walker203525575492713
Onyeka Okongwu1021000
Shake Milton5546121621
Sterling Brown26202200

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-03-28Bruno FernandoDokumenteret afgang
2020-06-01Cole AnthonyDraftet
2021-03-28Cole AnthonyDokumenteret afgang
2021-02-16Domantas SabonisDokumenteret tilgang
2021-01-03Isaiah RobyDokumenteret tilgang
2020-06-01James WisemanDraftet
2021-04-23James WisemanDokumenteret afgang
2021-04-23Julius RandleDokumenteret tilgang
2021-01-03Kevin LoveDokumenteret afgang
2021-03-28Khem BirchDokumenteret tilgang
2021-01-03Kyle AndersonDokumenteret tilgang
2020-06-01Onyeka OkongwuDraftet
2021-04-10Shake MiltonDokumenteret tilgang
2021-03-28Sterling BrownDokumenteret tilgang