CPH Fierce Flamingos · 2017-18

21 dokumenterede spillere · CPH Fierce Flamingos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alec Burks———————
Caris LeVert60757462182686618
Cody Zeller———————
Damian Lillard712221.8973194637427
Danny Green———————
De'Aaron Fox———————
Dwayne Bacon301511420
Harrison Barnes———————
Hassan Whiteside522741603543694
Hollis Thompson———————
Kevin Love581331.021539994322
Larry Nance Jr17012710230235
Lucas Nogueira9018131211
Marquese Chriss4533330233463543
Rajon Rondo3831332153305445
Reggie Jackson4250613119223264
Seth Curry———————
T.J. Warren———————
Timothe Luwawu———————
Tobias Harris801831.4864371927135
Trey Burke12162132780153

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2017-08-18Alec BurksDokumenteret afgang
2017-09-11Cody ZellerDokumenteret afgang
2017-08-09Danny GreenDokumenteret afgang
2017-08-14De'Aaron FoxDraftet
2017-08-16De'Aaron FoxDokumenteret afgang
2017-08-24Dwayne BaconDraftet
2017-08-09Harrison BarnesDokumenteret afgang
2017-08-18Hassan WhitesideDokumenteret tilgang
2017-09-11Hollis ThompsonDokumenteret afgang
2018-01-08Larry Nance JrDokumenteret afgang
2017-08-18Lucas NogueiraDokumenteret tilgang
2018-01-08Rajon RondoDokumenteret tilgang
2018-01-07Seth CurryDokumenteret afgang
2018-01-27Seth CurryDokumenteret afgang
2017-08-21T.J. WarrenDokumenteret afgang
2017-08-16Timothe LuwawuDokumenteret tilgang
2017-08-16Tobias HarrisDokumenteret tilgang
2018-02-25Trey BurkeDokumenteret tilgang