Århus Furious Camels · 2018-19

14 dokumenterede spillere · Århus Furious Camels

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
D.J. Wilson272414311226914
Darren Collison293732992195394
Dzanan Musa1041000
Gary Harris49786541441204617
Gordon Hayward59686932602044913
Kevin Huerter39824301361293710
Kristaps Porzingis———————
Kyle Anderson———————
Larry Nance Jr61285584881928734
M. Robinson340284260132897
Rodney Hood42404478574377
T.J. Warren3565645141544525
Terry Rozier721116642862106520
Wendell Carter446455307782658

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-02-21Darren CollisonDokumenteret afgang
2018-08-20Dzanan MusaDraftet
2019-02-21Dzanan MusaDokumenteret afgang
2019-02-21Kristaps PorzingisDokumenteret tilgang
2019-02-21Kyle AndersonDokumenteret tilgang
2018-08-14M. RobinsonDraftet
2018-08-12Wendell CarterDraftet