Oslo Muffins · 2019-20

25 dokumenterede spillere · Oslo Muffins

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alec Burks32595261601093012
Avery Bradley———————
Clint Capela390543537483372
D. Finney-Smith1146010
Damian Jones403012204
Derrick Favors———————
Dewayne Dedmon———————
Dwight Howard1108269957
Frank Ntilinka129672951215
Harry Giles708944972
Isaiah Thomas697163241
Jae Crowder12810520
James Johnson12166320
JaVale McGee433281251212166
Julius Randle64641.2486221985122
Kawhi Leonard511071.3703732549231
Kenneth Faried———————
Luka Doncic541561.5495024705910
Malik Beasley1241262582272
Mike Conley3671504117163294
Noah Vonleh———————
Rajon Rondo221916263114242
Skal Labissiere1045102
Spencer Dinwiddie———————
Terence Davis394018331

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-11-12Alec BurksDokumenteret tilgang
2020-02-10Alec BurksDokumenteret afgang
2019-11-07Avery BradleyDokumenteret afgang
2019-11-03D. Finney-SmithDokumenteret tilgang
2019-11-12D. Finney-SmithDokumenteret afgang
2019-12-09Damian JonesDokumenteret tilgang
2020-02-10Damian JonesDokumenteret afgang
2019-10-11Derrick FavorsDokumenteret afgang
2019-07-26Dewayne DedmonDokumenteret afgang
2020-02-10Dwight HowardDokumenteret tilgang
2019-07-26Frank NtilinkaDokumenteret afgang
2019-11-03Frank NtilinkaDokumenteret tilgang
2019-11-03Isaiah ThomasDokumenteret tilgang
2019-12-09Isaiah ThomasDokumenteret afgang
2020-03-09Jae CrowderDokumenteret tilgang
2020-03-09James JohnsonDokumenteret tilgang
2019-11-12JaVale McGeeDokumenteret tilgang
2020-03-09JaVale McGeeDokumenteret afgang
2019-07-26Julius RandleDokumenteret tilgang
2019-10-11Kawhi LeonardDokumenteret tilgang
2019-11-03Kenneth FariedDokumenteret afgang
2020-02-10Malik BeasleyDokumenteret tilgang
2020-03-09Malik BeasleyDokumenteret afgang
2019-11-18Noah VonlehDokumenteret afgang
2020-03-09Rajon RondoDokumenteret afgang
2019-11-03Skal LabissiereDokumenteret tilgang
2019-11-12Skal LabissiereDokumenteret afgang
2019-11-07Spencer DinwiddieDokumenteret afgang
2019-11-18Terence DavisDokumenteret tilgang