Djursland Gangstars · 2018-19

23 dokumenterede spillere · Djursland Gangstars

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alex Len517106331226
Anthony Davis138203102311625
Blake Griffin511261.3484142753922
Bruno Caboclo12221256823413
Dario Saric———————
Deandre Ayton7101.1597291256167
Dennis Smith Jr.2837410901333210
Ersan Ilyasova———————
Jakob Poeltl———————
Jaren Jackson Jr4444620204473458
Jerome Robinson———————
Juan Hernangomez1630187991988
Justice Winslow51736762832425611
Luke Kennard———————
Markieff Morris15211676627910
Nikola Mirotic———————
P.J. Tucker3049180159335516
Pat Connaughton71174491693
Rajon Rondo1150320
Stephen Curry693541.8813693619225
Trae Young751361.4022805986615
Willy Hernangomez303715421
Yogi Ferrell———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-03-25Alex LenDokumenteret tilgang
2019-02-10Anthony DavisDokumenteret tilgang
2018-08-02Blake GriffinDokumenteret tilgang
2019-02-10Blake GriffinDokumenteret afgang
2019-02-04Bruno CabocloDokumenteret tilgang
2018-08-02Dario SaricDokumenteret afgang
2018-08-12Deandre AytonDraftet
2019-02-10Dennis Smith Jr.Dokumenteret afgang
2018-10-08Ersan IlyasovaDokumenteret afgang
2018-08-02Jakob PoeltlDokumenteret afgang
2018-08-12Jaren Jackson JrDraftet
2018-11-18Jaren Jackson JrDokumenteret tilgang
2018-08-19Jerome RobinsonDraftet
2018-08-19Jerome RobinsonDokumenteret afgang
2018-11-18Luke KennardDokumenteret afgang
2019-01-27Markieff MorrisDokumenteret afgang
2018-08-12Nikola MiroticDokumenteret afgang
2019-01-27P.J. TuckerDokumenteret tilgang
2019-03-25Pat ConnaughtonDokumenteret tilgang
2018-08-12Stephen CurryDokumenteret tilgang
2018-08-12Trae YoungDraftet
2018-08-01Yogi FerrellDokumenteret tilgang