Munkebo Mullets · 2018-19

28 dokumenterede spillere · Munkebo Mullets

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Anthony Davis43401.24957018772110
Blake Griffin2254441138121116
Carmelo Anthony1025000
Damian Jones1053200
Dennis Smith Jr.16172064383218
Dillon Brooks———————
Dragan Bender556132642
Emmanuel Mudiay———————
Frank Kaminsky———————
Harrison Barnes336248518064193
Isaac Bonga———————
Ivica Zubac———————
J. Valanciunas4914763419701953
Jamal Murray751521.3673173636727
Jimmy Butler38497441871397724
Joel Embiid———————
Jonathon Simmons———————
Justin Patton———————
Malik Beasley6137015532
Mo Bamba4520280221391362
Richaun Holmes280265131332133
Ricky Rubio68798642434169110
Rodions Kurucs222022089232112
Shabazz Napier20155520
Shaquille Harrison75914017105
Tobias Harris2951536224901113
Tomas Satoransky———————
Vlatko Cancar———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2018-07-29Anthony DavisDokumenteret tilgang
2019-02-10Anthony DavisDokumenteret afgang
2019-02-10Blake GriffinDokumenteret tilgang
2018-11-05Carmelo AnthonyDokumenteret tilgang
2018-12-15Carmelo AnthonyDokumenteret afgang
2018-12-15Damian JonesDokumenteret afgang
2019-02-10Dennis Smith Jr.Dokumenteret tilgang
2019-02-04Dillon BrooksDokumenteret afgang
2019-02-10Dragan BenderDokumenteret afgang
2018-07-29Emmanuel MudiayDokumenteret afgang
2018-10-09Frank KaminskyDokumenteret afgang
2019-01-25Harrison BarnesDokumenteret tilgang
2018-08-22Isaac BongaDraftet
2018-07-29Ivica ZubacDokumenteret tilgang
2018-07-29Ivica ZubacDokumenteret afgang
2018-07-29Jimmy ButlerDokumenteret tilgang
2019-01-25Jimmy ButlerDokumenteret afgang
2018-07-29Joel EmbiidDokumenteret afgang
2019-02-04Jonathon SimmonsDokumenteret afgang
2018-07-29Justin PattonDokumenteret afgang
2019-02-04Malik BeasleyDokumenteret tilgang
2019-03-25Malik BeasleyDokumenteret afgang
2018-08-12Mo BambaDraftet
2018-07-29Ricky RubioDokumenteret tilgang
2018-12-15Rodions KurucsDokumenteret tilgang
2019-02-04Shabazz NapierDokumenteret tilgang
2019-03-11Shabazz NapierDokumenteret afgang
2019-03-25Shaquille HarrisonDokumenteret tilgang
2019-01-31Tobias HarrisDokumenteret tilgang
2018-07-29Tomas SatoranskyDokumenteret tilgang
2018-11-05Tomas SatoranskyDokumenteret afgang
2018-07-29Vlatko CancarDokumenteret tilgang