Copenhagen Flying Peacocks

GM Ryan Østergaard
Erfaring: 20 år
Bedste placering: #1
Kontakt: Privat besked
Seneste spillernyt
  • Ron Holland · 31.10.2026 16:42
    Strong two-way showing Friday

    Kilde: Rotowire.com

    Holland finished with 18 points (6-10 FG, 2-5 3Pt, 4-7 FT), three rebounds, two assists, four steals and one block across 22 minutes in Friday's 110-94 victory over the Nets.

    Holland had more points Friday than he had in the Pistons' first five regular-season games combined. The 2024 No. 5 overall pick shot the ball well, and he also ended the night by recording a career high in steals. Holland is best known for his abilities on the defensive side of the ball. However, the 21-year-old has demonstrated he can be a viable scorer throughout his career. With Jalen Duren (hamstring) sidelined and Tobias Harris (calf) now a Spur, there is room for Holland to at least see an uptick in scoring opportunities.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (1)
    26.10.2026 18:29
    Makes defensive impact

    Kilde: Rotowire.com

    Holland logged two points (1-8 FG, 0-3 3Pt), nine rebounds, four assists, two blocks and one steal across 23 minutes during Sunday's 106-93 win over Philadelphia.

    Holland struggled to find his shooting touch but made his presence felt elsewhere, finishing one rebound shy of double digits while contributing three combined steals and blocks. The forward also played aggressive defense against Jaylen Brown, helping Detroit secure its third straight victory. With Ausar Thompson (ankle) sidelined, Holland could continue seeing increased opportunities, though his inconsistent offensive production limits his fantasy appeal.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • Jalen Smith · 31.10.2026 05:32
    Grabs 12 boards in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Smith ended Friday's 125-111 loss to the Celtics with five points (2-8 FG, 0-5 3Pt, 1-2 FT), 12 rebounds, one assist and two blocks over 27 minutes.

    Smith was the only player who finished Friday's game with double-digit rebounds, although it was the second time in three games that he failed to score in double digits. The seventh-year center is averaging 12.0 points, 8.8 rebounds, 1.7 assists and 1.0 blocks over 24.2 minutes per game to open the regular season. He'll continue to operate in a starting role for as long as Nic Claxton (hamstring) is out of action.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 03:12
    Jalen Smith corrals 12 rebounds vs. Boston

    Kilde: Rotoworld

    Jalen Smith tallied five points (2-of-8 FGs, 1-of-2 FTs), 12 rebounds, one assist and two blocked shots.

    Smith had a rough night shooting the basketball, missing all five of his three-point attempts. Still, fantasy managers had something to work with, as the Bulls center hit double digits in rebounds for the third time in six games and blocked two shots. Even with Smith’s offensive struggles against the Celtics, he needs to be rostered, especially while the Bulls await Nic Claxton’s return from a strained hamstring.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    30.10.2026 22:51
    Cleared to play Friday

    Kilde: Rotowire.com

    Smith (finger) is available for Friday's game against the Celtics.

    Smith popped up on the injury report due to a left finger sprain, though it won't keep him off the floor versus Boston. With Nic Claxton (hamstring) sidelined, Smith has started in all five of the Bulls' regular-season games in 2026-27, averaging 13.4 points, 8.2 rebounds and 1.8 assists over 23.4 minutes per outing.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

Vis alle spillernyheder · 5
  • Jayson Tatum · 31.10.2026 04:52
    Solid all-around effort Friday

    Kilde: Rotowire.com

    Tatum finished with 26 points (9-20 FG, 2-7 3Pt, 6-8 FT), seven rebounds and seven assists across 35 minutes in Friday's 125-111 win over the Bulls.

    After draining a shot as time expired to lead Boston to the 125-124 overtime win over Brooklyn on Tuesday, Tatum had another strong performance to help the Celtics secure their fourth consecutive victory. The 28-year-old is now averaging 27.6 points (the second-highest mark of his career), 6.4 rebounds and 7.8 assists in five regular-season games in 2026-27. Tatum hasn't shot well from deep, though he's still performing at an All-Star level. That's not expected to change anytime soon.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    31.10.2026 03:18
    Jayson Tatum records 26 points vs. Chicago

    Kilde: Rotoworld

    Jayson Tatum amassed 26 points (9-of-20 FGs, 6-of-8 FTs), seven rebounds, seven assists and two three-pointers in Friday’s win over the Bulls.

    Tatum has scored 23 points or more in each of his last four games, rebounding well after a quiet outing in Boston’s season opener. Against the Bulls, he scored 16 of his 26 points in the first half, shooting 7-of-11 from the field. Tatum cooled off after halftime, but it didn’t matter much as Boston had already built up a large lead. He’ll look to finish the week on a high when the Celtics face the Magic on Sunday.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    28.10.2026 04:23
    Sinks game-winning shot Tuesday

    Kilde: Rotowire.com

    Tatum finished with 40 points (10-20 FG, 2-7 3Pt, 18-22 FT), five rebounds, eight assists and one block across 42 minutes in Tuesday's 125-124 overtime win over Brooklyn.

    Tatum had a productive showing Tuesday, finishing with a game high in scoring while draining a shot in overtime as time expired to lead the Celtics to another win. The 28-year-old scored 13 points in the 121-113 loss to the Pistons to begin the 2026-27 campaign. Since then, he has been on a roll, averaging 33.0 points, 7.0 rebounds, 7.0 assists and 1.3 steals over 35.6 minutes per contest during that span.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • Bilal Coulibaly · 31.10.2026 04:49
    Tumbles back to earth in win

    Kilde: Rotowire.com

    Coulibaly accumulated one point (0-2 FG, 0-1 3Pt, 1-2 FT), five rebounds, one assist and one block across 22 minutes during Friday's 95-79 victory over Charlotte.

    Coulibaly produced his worst performance of the season while also logging a season-low 22 minutes. With AJ Dybantsa now firmly established in the starting lineup, Coulibaly is likely to flirt with no more than about 24 minutes per game moving forward. Unless you are desperate for steals, it is probably safe to move on him in standard fantasy formats.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    28.10.2026 23:34
    Moving to bench

    Kilde: Rotowire.com

    Couliably won't start Wednesday's game against the Cavaliers.

    AJ Dybantsa is ready to make his NBA regular-season debut after missing Washington's first four games with a left ankle sprain, so Coulibaly will slide to the second unit. The 22-year-old forward is averaging 8.0 points, 4.3 rebounds, 1.8 steals and 0.8 blocks across 27.3 minutes per contest.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    27.10.2026 18:21
    Struggles in loss

    Kilde: Rotowire.com

    Coulibaly supplied three points (1-5 FG, 0-3 3Pt, 1-2 FT), five rebounds, one assist and one steal over 29 minutes during Monday's 110-103 loss to the Hornets.

    Coulibaly struggled to generate offense, finishing with more personal fouls (five) than points. The forward has scored 11 points or fewer in each of his four appearances this season, although his defensive contributions have provided some fantasy value. He should continue seeing substantial playing time while AJ Dybantsa (ankle) remains sidelined.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

  • Trevon Brazile · 31.10.2026 02:45
    Sliding to second unit

    Kilde: Rotowire.com

    Brazile won't start Friday's game against the Suns.

    The rookie got the starting nod in Wednesday's win over the Pelicans, but he'll slide back to the second unit Friday with Cameron Johnson (ankle) back in action. Brazile has averaged 9.0 points, 7.3 rebounds and 0.7 blocks across 21.0 minutes per game in three outings off the bench this season.

    Spilleropdateringer hos RotoWire ↗

    Tidligere opdateringer (2)
    29.10.2026 05:59
    Trevon Brazile starts, finishes with 11 points

    Kilde: Rotoworld

    Trevon Brazile accounted for 11 points (5-of-9 FGs), eight rebounds, one steal, one block and one three-pointer in Wednesday’s win over the Pelicans.

    After performing well coming off the bench in Denver’s first three games, Brazile made his first NBA start on Wednesday. The rookie forward played 32 minutes against the Pelicans and had another productive outing. The Nuggets needed more athleticism in their rotation, especially after losing Peyton Watson, and Brazile fits the bill. He isn’t a must-roster player in 12-team leagues, but the rookie should be rostered in deeper redraft leagues, even if he doesn’t stick in the starting lineup.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

    29.10.2026 00:47
    DEN starts Murray, Braun, Gordon, Brazile, Jokić

    Kilde: Rotoworld

    Jamal Murray, Christian Braun, Aaron Gordon, Trevon Brazile and Nikola Jokić will start Wednesday’s game against the Pelicans.

    Brazile has gotten off to a good start in his rookie season, and he’s been rewarded with a spot in Wednesday’s starting lineup. He replaces fellow rookie Bryce Hopkins, who started Denver’s last two games.

    Spilleropdateringer hos NBC / Rotoworld ↗

Season leaders

Franchisehistorie →
3PTM
Devin Vassell
Devin Vassell9 (1,50)6 kampeDelt føring: Devin Vassell, Jalen Smith, Jayson Tatum
BLK
Bilal Coulibaly
Bilal Coulibaly6 (1,00)6 kampeDelt føring: Bilal Coulibaly, Jalen Smith

Tællende NBAiDL-kampe på holdet · 2026-27 · total (gennemsnit). Bænk og DNP tæller ikke.

Detaljerede holdstats · 2026-27

Kun tællende NBAiDL-spillerkampe fra gemte kampsnapshots. Bidrag følger det hold, kampen talte for — også tidligere spillere. Spillersøgningen og truptabellen viser derimod NBA-stats, inklusive NBA-kampe på ligaens bænk.

39tællende spillerkampe
535tilbage af 574
11,0placeringspoint · D2
10spillere med tællende bidrag

Datagrundlag til og med NBA-dato 2026-10-31 · opdateret 01.11.2026 11:54 · 0 NBA-kampe afventer. Tallene kan ændres ved efterkontrol.

Totaler og form

GrundlagGP3PTMPTSREBASTSTLBLK
Hele sæsonen39354231801213418
Seneste 7 NBA-dage2220236107731513
Seneste 30 NBA-dage39354231801213418
Snit pr. spillerkamp · sæson, 7 og 30 dage
GrundlagGP3PTM/GPPTS/GPREB/GPAST/GPSTL/GPBLK/GP
Hele sæsonen390,9010,854,623,100,870,46
Seneste 7 NBA-dage220,9110,734,863,320,680,59
Seneste 30 NBA-dage390,9010,854,623,100,870,46

Kategoriprofil

Holdsnit sammenlignes med divisionens samlede stats divideret med dens tællende spillerkampe. PP er de officielle kategoripoint ud fra totalerne; snitkolonnerne ændrer ikke stillingen.

KategoriHold / GPD2 / GPForskel / GPKategori-PP
3PTM0,901,31-0,411,0 / 8
PTS10,8514,27-3,421,0 / 8
REB4,625,44-0,821,0 / 8
AST3,103,38-0,283,0 / 8
STL0,870,97-0,103,0 / 8
BLK0,460,66-0,202,0 / 8

Pladsforbrug

PG 6 / 82 76 tilbage
SG 6 / 82 76 tilbage
SF 6 / 82 76 tilbage
PF 5 / 82 77 tilbage
C 6 / 82 76 tilbage
UTI1 4 / 82 78 tilbage
UTI2 6 / 82 76 tilbage
Spillerbidrag · 10 spillere

Sorteret efter samlede PTS. Procenten er spillerens andel af holdets samlede PTS.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTLBLKPTS / GPAndel PTS
Jayson Tatum5913832394127,6032,6%
Devin Vassell6972252111112,0017,0%
Jalen Smith697253103612,0017,0%
Bilal Coulibaly6350243968,3311,8%
Isaiah Collier60452434307,5010,6%
Tre Johnson2320541010,004,7%
Ron Holland4012118133,002,8%
Trevon Brazile221241116,002,8%
Morez Johnson Jr.10221102,000,5%
Will Riley10000000,000,0%
Bedste individuelle PTS-kampe · top 10
NBA-datoSpillerPlads3PTMPTSREBASTSTLBLK
2026-10-27Jayson TatumPF2405801
2026-10-23Jayson TatumPF3369730
2026-10-30Jayson TatumPF2267700
2026-10-26Jayson TatumPF2237610
2026-10-28Devin VassellSG1215230
2026-10-28Bilal CoulibalySF1172022
2026-10-28Jalen SmithC31711503
2026-10-21Jalen SmithC0158101
2026-10-23Jalen SmithC21413130
2026-10-24Jalen SmithC2143100
Milepæle i tællende spillerkampe
3Double-double (inkl. triple-double)
0Triple-double
05 × 5
2Mindst 30 PTS
3Mindst 10 REB
1Mindst 10 AST
0Mindst 5 treere

Double/triple-double og 5 × 5 bruger PTS, REB, AST, STL og BLK — ikke treere.

Seneste 14 NBA-dage med tællende kampe
NBA-datoGPPTS i altPTS / GPUdvikling i PTS / GP
2026-10-203206,67
2026-10-2133311,00
2026-10-2378912,71
2026-10-2444511,25
2026-10-25166,00
2026-10-266538,83
2026-10-2735819,33
2026-10-2856212,40
2026-10-305408,00
2026-10-312178,50

Spillere

Detaljerede holdstats
Spiller Pos. NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29 Holdstatus
Dylan Cardwell
På Injured List (IL)

Dylan Cardwell

Spilleren er placeret på IL. Lønfritagelsen følger ligaens IL-regler.

PF/C SAC 24 1 $2,2m $2,5m $2,7m (T) ★★★★★
Jalen Smith PF/C CHI 26 6 $9,4m — — ★★★★★
Mouhamed Gueye PF/C ATL 23 3 $2,4m — — ★★★★★
Noah Clowney PF/C BKN 22 3 $5,4m $8,3m (Q) — ★★★★★
Chris Cenac Jr. PF BOS 19 0 $3,0m $3,1m $3,3m (T) ★★★★★
Morez Johnson Jr. PF DAL 20 0 $6,8m $7,1m $7,4m (T) ★★★★★
Trevon Brazile
Officiel IR-reserve

Trevon Brazile

Spilleren er holdets officielle IR-reserve. Lønnen tæller normalt mod salary cap.

PF DEN 23 0 $1,4m $2,3m $2,7m —
Jayson Tatum SF/PF BOS 28 9 $58,5m $62,8m $67,1m ★★★★★
Ron Holland SF/PF DET 21 2 $9,1m (T) $11,5m (T) $16,4m (Q) ★★★★★
Will Riley SF/PF WAS 20 1 $3,7m $3,9m (T) $6,2m (T) ★★★★★
Bilal Coulibaly SG/SF WAS 22 3 $9,2m $13,3m (Q) — ★★★★★
Devin Vassell SG/SF SAS 26 6 $27,5m $25,1m $27,5m ★★★★★
Tre Johnson PG/SG/SF WAS 20 1 $8,6m $9,1m (T) $11,5m (T) ★★★★★
Isaiah Collier PG/SG UTA 22 2 $2,8m $5,0m (T) $8,0m (Q) ★★★★★
14 spillere — — 22.6 2.6 $147,7m $151,5m $150,0m —
Cap-lønninger (IL Player undtaget) $147,7m $151,5m $150,0m —
Waivers $10,6m $3,8m $0 —
Salary cap $206,2m $206,2m $206,2m —
Ledig cap* $47,9m $50,9m $56,2m —
P = Player Option · T = Team Option · Q = Qualifying Offer · TW = Two-Way Contract

* Ledig cap = salary cap minus aktive lønninger minus waivers.

🏥 Injured List

IL Player På IL fra IL Reserve Cap
🏥 Dylan Cardwell 2026-10-25 🛟 Reserve: Trevon Brazile Dylan Cardwell: $0 mod capTrevon Brazile: $1.357.763 mod cap (2026-27)
Draftkapital

Draftpicks

2027 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2028 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET
2029 2 picks
1st
EGET
2nd
EGET

Sabonis-spillere

Internationale sæsonstats pr. kamp. Udvid for at se klub, turnering og flere sæsoner.

Nikola MilutinovPOSPF/CNATIONSRBALDER31GPn/aPTSn/aREBn/aASTn/aSTLn/aBLKn/a3P%n/aUdvid ▾Skjul ▴

2026-27 · stats afventer

Ingen stats er gemt for denne sæson endnu.

2025-26 · Olympiacos · EuroLeague
GP35
MIN21,8
PTS10,6
REB7,1
AST1,4
STL0,7
BLK0,6
3PM0,0
3P%0,0%
2025-26 · Olympiacos B.C. · EuroLeague
GP5
MIN19,4
PTS7,4
REB7,4
AST1,2
STL0,2
BLK0,4
3PM0,0
3P%n/a
2025-26 · Olympiacos · GBL
GP17
MIN15,6
PTS6,1
REB4,6
AST1,7
STL0,5
BLK0,9
3PM0,0
3P%0,0%
2025-26 · Olympiacos B.C. · GBL
GP7
MIN27,7
PTS11,0
REB7,7
AST2,6
STL0,1
BLK1,1
3PM0,0
3P%n/a
2024-25 · Olympiacos · EuroLeague
GP24
MIN19,7
PTS8,2
REB5,8
AST0,6
STL0,5
BLK0,7
3PM0,0
3P%n/a
2024-25 · Olympiacos · EuroLeague
GP5
MIN20,8
PTS8,0
REB5,4
AST1,4
STL0,8
BLK0,8
3PM0,0
3P%n/a
2024-25 · Olympiacos · GBL
GP15
MIN18,7
PTS9,9
REB6,5
AST1,6
STL0,2
BLK0,7
3PM0,0
3P%n/a
2024-25 · Olympiacos · GBL
GP7
MIN23,0
PTS7,0
REB6,4
AST1,9
STL0,7
BLK0,4
3PM0,0
3P%n/a
2023-24 · Olympiacos · EuroLeague
GP21
MIN19,0
PTS8,5
REB5,6
AST0,8
STL0,3
BLK0,7
3PM0,0
3P%n/a
2023-24 · Olympiacos · EuroLeague
GP6
MIN15,0
PTS5,2
REB5,5
AST1,2
STL0,2
BLK0,2
3PM0,0
3P%n/a
2023-24 · Olympiacos · GBL
GP12
MIN21,1
PTS12,3
REB7,4
AST1,3
STL0,3
BLK0,8
3PM0,0
3P%n/a
2023-24 · Olympiacos · GBL
GP9
MIN27,8
PTS15,1
REB8,3
AST1,6
STL0,6
BLK1,2
3PM0,0
3P%0,0%
2022-23 · CSKA Moscow · VTB
GP19
MIN22,8
PTS15,1
REB8,8
AST1,4
STL0,4
BLK0,6
3PM0,1
3P%100,0%
2022-23 · CSKA Moscow · VTB
GP20
MIN22,8
PTS14,1
REB7,9
AST1,5
STL0,3
BLK0,6
3PM0,0
3P%0,0%
2021-22 · CSKA Moscow · EuroLeague
GP16
MIN19,2
PTS7,7
REB6,5
AST0,9
STL0,4
BLK0,4
3PM0,0
3P%0,0%
2021-22 · CSKA Moscow · VTB
GP18
MIN21,6
PTS11,5
REB8,0
AST1,4
STL0,7
BLK0,5
3PM0,0
3P%0,0%
2021-22 · CSKA Moscow · VTB
GP14
MIN32,8
PTS16,1
REB13,4
AST2,4
STL0,6
BLK0,9
3PM0,0
3P%n/a
2020-21 · CSKA Moscow · EuroLeague
GP20
MIN23,6
PTS9,9
REB8,6
AST0,8
STL0,4
BLK0,5
3PM0,1
3P%50,0%
2020-21 · CSKA Moscow · VTB
GP10
MIN21,9
PTS10,0
REB7,3
AST1,5
STL0,3
BLK0,9
3PM0,0
3P%n/a
2019-20 · Olympiacos · EuroLeague
GP24
MIN24,7
PTS10,3
REB8,2
AST1,2
STL0,5
BLK0,6
3PM0,0
3P%n/a
2018-19 · Olympiacos · EuroLeague
GP28
MIN26,0
PTS11,7
REB7,9
AST1,5
STL0,6
BLK0,7
3PM0,0
3P%100,0%
2018-19 · Olympiacos · GBL
GP24
MIN21,8
PTS10,9
REB7,0
AST1,8
STL0,8
BLK0,7
3PM0,0
3P%0,0%
2017-18 · Olympiacos · EuroLeague
GP29
MIN21,7
PTS8,8
REB5,7
AST1,0
STL0,6
BLK0,6
3PM0,0
3P%n/a
2017-18 · Olympiacos · GBL
GP19
MIN18,7
PTS8,5
REB5,9
AST1,3
STL0,8
BLK1,2
3PM0,0
3P%n/a
2017-18 · Olympiacos · GBL
GP8
MIN13,3
PTS4,0
REB4,1
AST0,4
STL0,6
BLK0,8
3PM0,0
3P%n/a
2016-17 · Olympiacos · EuroLeague
GP36
MIN12,7
PTS4,4
REB3,3
AST0,6
STL0,3
BLK0,8
3PM0,0
3P%0,0%
2016-17 · Olympiacos · GBL
GP24
MIN14,3
PTS5,8
REB3,9
AST0,9
STL0,6
BLK1,0
3PM0,0
3P%n/a
2016-17 · Olympiacos · GBL
GP8
MIN16,8
PTS5,3
REB4,0
AST0,9
STL0,1
BLK0,3
3PM0,0
3P%n/a
2015-16 · Olympiacos · Euroleague
GP18
MIN10,8
PTS3,7
REB2,7
AST0,3
STL0,3
BLK0,7
3PM0,0
3P%n/a
2015-16 · Olympiacos · GBL
GP25
MIN12,4
PTS4,6
REB3,4
AST0,8
STL0,5
BLK0,8
3PM0,0
3P%n/a
2015-16 · Olympiacos · GBL
GP8
MIN8,9
PTS1,4
REB2,3
AST0,0
STL0,0
BLK0,6
3PM0,0
3P%n/a
2014-15 · Partizan · Eurocup
GP9
MIN22,4
PTS7,0
REB6,0
AST1,3
STL0,4
BLK0,3
3PM0,0
3P%n/a
2013-14 · Partizan · Euroleague
GP21
MIN20,3
PTS4,7
REB3,3
AST1,0
STL0,2
BLK0,6
3PM0,0
3P%n/a
2012-13 · Partizan · Euroleague
GP8
MIN7,5
PTS3,3
REB1,4
AST0,1
STL0,1
BLK0,3
3PM0,0
3P%n/a

Stats opdateret 13/10-2026

Spillerprofil · Basketball-Reference

Waivers

Spiller NBA Alder Erf. 26-27 27-28 28-29
Cody Williams MIN 21 2 $1,1m $574k $0
Emoni Bates — — — $186k $0 $0
Jake LaRavia LAL 24 4 $1,2m $600k $0
Marvin Bagley DEN 27 8 $1,3m $0 $0
Max Strus LAC 30 7 $1,5m $0 $0
Myles Turner MIL 30 11 $5,1m $2,5m $0
Noah Penda ORL 21 1 $255k $127k $0
Waivers i alt $10,6m $3,8m $0

Holdopstilling

Skrivebeskyttet holdopstilling. Fire dages oversigt. Hver kolonne følger den pågældende dags valgte spiller. NBA-datoer er Eastern Time; klokkeslæt er dansk tid. Sæsonforbrug vises nedenfor.

Henter kampprogram…

PladsSpiller · 01/1101/1102/1103/1104/11
PG
6/82
Isaiah Collier
UTA · PG/SG
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
SG
6/82
Devin Vassell
SAS · SG/SF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
SF
6/82
Bilal Coulibaly
WAS · SG/SF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
PF
5/82
Jayson Tatum
BOS · SF/PF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
C
6/82
Jalen Smith
CHI · PF/C
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
UTI 1
4/82
Morez Johnson Jr.
DAL · PF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet
UTI 2
6/82
Trevon Brazile
DEN · PF
Ikke hentetIkke hentetIkke hentetIkke hentet

Sæsonforbrug · 2026-27
Samlet kampforbrug: 39/574 · minimum 545 · mangler 506 kampe til minimum
Kun verificerede kampe og låste opstillinger. 0 NBA-kampe afventer. Senest opdateret 01/11/2026 11:54:12. Minimum vurderes ved sæsonens afslutning.

— betyder tom plads eller ingen kamp fundet i det hentede program. Det er ikke en DNP-markering. Positiv spilletid eller mindst én positiv værdi i de seks kategorier tæller som deltagelse. 0 minutter og nul i alle seks kategorier bruger ingen NBAiDL-kamp.

Franchisehistorik

19registrerede sæsoner
#1bedste divisionsplacering
3førstepladser · D1: 2 · D2: 1
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2025-26Copenhagen Flying PeaCocksD1#8 (samlet #8)12
2024-25Copenhagen Flying PeaCocksD2#2 (samlet #10)32
2023-24Copenhagen Flying PeaCocksD2#5 (samlet #13)21
2022-23Copenhagen Flying PeaCocksD2#5 (samlet #12)22
2021-22CPH Flying PeacocksD1#9 (samlet #9)16,5
Vis hele historikken · 19 placeringer
SæsonHoldnavn dengangDivisionPlaceringPP
2020-21CPH Flying PeacocksD1#7 (samlet #7)27
2019-20CPH Flying PeacocksD1#7 (samlet #7)24
2018-19CPH Flying PeacocksD1#1 (samlet #1)45
2017-18CPH Flying PeacocksD1#2 (samlet #2)44
2016-17CPH Flying PeacocksD1#3 (samlet #3)38
2015-16CPH Flying PeacocksD1#1 (samlet #1)42
2014-15cphflyingpeacocksD1#2 (samlet #2)38
2013-14cphflyingpeacocksD1#3 (samlet #3)38
2012-13Copenhagen Flying PeaCocksD1#4 (samlet #4)32
2011-12Copenhagen Flying PeaCocksD1#6 (samlet #6)27
2010-11Copenhagen Flying PeaCocksD1#2 (samlet #2)34
2009-10Copenhagen Flying PeaCocksD2#1 (samlet #11)42
2008-09Copenhagen Flying PeaCocksD2#3 (samlet #13)38
2007-08Copenhagen Flying PeaCocksD2#4 (samlet #14)31,5

PP er sæsonens placeringspoint fra den officielle slutstilling. Historikken følger franchisen på tværs af navne- og lokationsskift.

Historiske handler29 handler
DatoHandelModpartSendteModtog
24-09-2024 Arkivhandel #290
2024-25
Sydhavn Terminators Capspace SG/F Cody Williams + 6 mio waivers (Mitchell, Koloko, Portis, Saric, Bufkin, Highsmith, Mays, Reddish, Rupert)
12-11-2017 Arkivhandel #439
2017-18
Aarhus Furious Camels — PF/C John Henson
26-10-2017 Arkivhandel #444
2017-18
Sydhavn Terminators — SF/PF LeBron James
16-10-2017 Arkivhandel #447
2017-18
Aarhus City Wildcats — Cap Space
12-03-2017 Arkivhandel #399
2016-17
Amager Annihilators F Omri Casspi + CFP 2. runde 2018 —
25-10-2016 Arkivhandel #413
2016-17
Copenhagen Fierce Flamingos SG/SF Hollis Thompson —
10-10-2015 Arkivhandel #378
2015-16
Djursland Gangstars — PF/C Zach Randolph + Waivers (Napier, Roberson, Kirilenko, Pressey, Rice, Faverani = 1.366.288)
18-09-2015 Arkivhandel #382
2015-16
Downtown Sydhavn C DeAndre Jordan + CFP 1. runde 2017 —
30-01-2015 Arkivhandel #338
2014-15
Copenhagen Fierce Flamingos — SG/SF Paul George
18-11-2014 Arkivhandel #344
2014-15
Kolding Rubber Ducks PF/C LaMarcus Aldridge —
27-02-2011 Arkivhandel #240
2010-11
Downtown Sydhavn Waiver: Yao Ming Waivers: R. Davis + A. Ajinca + F. Garcia + J. Boone + D. Andersen
29-11-2010 Arkivhandel #229
2010-11
GangStars PG Jason Kidd · PeaCocks 1./12 F Julian Wright · GangStarz 1./12 · Waiver: J. O'Neal
13-11-2010 Arkivhandel #226
2010-11
HHB PeaCocks 2./12 · Waivers: G. Lawal + N. Krstic Cap Space
10-11-2010 Arkivhandel #224
2010-11
JailBlazers G D.J. Augustin PF Gani Lawal · JailBlazers 1./12 + BronxBombers 2./11 · Waivers: Artest + Rush
01-08-2010 Arkivhandel #213
2010-11
Downtown Sydhavn, FistFighters PF/C Jason Thompson BeerGuzzlers 2./11 · G D.J. Augustin · Jail Blazers 2./11 · Waiver: N. Krstic
16-07-2010 Arkivhandel #204
2010-11
Silver Foxes FistFighters 2./2011 SilverFoxes 2./10
16-07-2010 Arkivhandel #203
2010-11
HHB SF Dorell Wright · SilverFoxes 2./10 Royal Knuckles 2./10
16-07-2010 Arkivhandel #202
2010-11
Crunch Monkeys Royal Knuckles 2./2010 · Anchovies 2./2010 · Waivers: 14.5M Cap Space
13-07-2010 Arkivhandel #197
2010-11
Anchovies Grunts 1./11 · Waiver: Azabuiki SF Luol Deng
21-03-2010 Arkivhandel #278
2009-10
Downtown Sydhavn Antawn Jamison (11,641,095) · PeaCocks 2./2011 Ronnie Brewer (2,717,161) · waivers: Kelenna Azubuike + Kris Humphries (8,019,264 if both waived) · Anchovies 2./2010 · Fistfighters 2./2011
04-08-2009 Arkivhandel #267
2009-10
Amsterdam Grunts Flying Peacocks 1.11 C Yao Ming · Amsterdam Grunts 1.11
07-07-2009 Arkivhandel #258
2009-10
Danish T'Wolf F Brandan Wright · F Darryl Arthur (RD) SilverFoxes 1./09 (pick 11) · KerbCrawlers 2./10 · Michael Redd Waiver (1,4 i ét år)
05-12-2008 Arkivhandel #183
2008-09
Danish T'Wolves PF Amir Johnson · KerbCrawlers 2./10 · Waivers: C. Andersen + D. McGuire + O. Pecherov T'Wolves 1./10
05-12-2008 Arkivhandel #180
2008-09
ØLA F Leon Powe · PeaCocks 1./10 + PeaCocks 2./10 · Waivers: Nocioni + M. James PF Zach Randolph · KerbCrawlers 2./10 · Waiver: J. Jones
16-10-2008 Arkivhandel #160
2008-09
JailBlazers PeaCocks 2./09 C DeAndre Jordan
03-07-2008 Arkivhandel #152
2008-09
Anchovies PG Daniel Gibson · Flying PeaCocks 1./09 F Antawn Jamison · Grunts 1./08
29-06-2008 Arkivhandel #149
2008-09
Downtown Sydhavn PF/C Glen Davis Sydhavn 2./08
08-07-2007 Arkivhandel #115
2007-08
Amsterdam Grunts Hooters 2./07 PG Mike James' Waiver · Gamebreakers 2./07
07-07-2007 Arkivhandel #114
2007-08
Aarhus, FistFighters SG/SF Mike Miller F Andres Nocioni · C Oleksiy Pecherov · Hooters 2./07 · City Royals 2./07

Arkivhandler er read-only og ændrer ikke den aktuelle roster, draftkapital, waivers eller salary cap.