Frederiksberg Rhinos · 2017-18

20 dokumenterede spillere · Frederiksberg Rhinos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Al Horford72979275313394378
Amir Johnson———————
Brandon Knight———————
D.J. Augustin15301995181100
De'Aaron Fox331634194144325
Devin Booker541471.3462442534714
E'Twaun Moore37397331
Enes Kanter340470352501317
Jayson Tatum70919613481157052
Jrue Holiday811201.53736548612364
Jusuf Nurkic7901.13270814364111
Kawhi Leonard9111464221189
Klay Thompson20563906548173
Rondae Hollis-Jefferson———————
Roy Hibbert———————
Sindarius Thornwell———————
Stanley Johnson119994714204
Thon Maker30152031
Timothe Luwawu———————
Tobias Harris———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2017-08-10Al HorfordDokumenteret tilgang
2017-09-05Amir JohnsonDokumenteret afgang
2017-08-10Brandon KnightDokumenteret afgang
2018-02-11D.J. AugustinDokumenteret tilgang
2017-08-16De'Aaron FoxDokumenteret tilgang
2017-10-29E'Twaun MooreDokumenteret afgang
2017-08-23Enes KanterDokumenteret tilgang
2018-02-06Enes KanterDokumenteret afgang
2018-02-06Enes KanterDokumenteret afgang
2017-08-15Jayson TatumDraftet
2018-02-06Klay ThompsonDokumenteret tilgang
2017-08-10Rondae Hollis-JeffersonDokumenteret afgang
2017-09-05Roy HibbertDokumenteret afgang
2017-11-26Sindarius ThornwellDokumenteret tilgang
2018-02-11Sindarius ThornwellDokumenteret afgang
2017-08-16Timothe LuwawuDokumenteret afgang
2017-08-16Tobias HarrisDokumenteret afgang