Frederiksberg Rhinos · 2015-16

28 dokumenterede spillere · Frederiksberg Rhinos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Brooks———————
Andre Miller———————
Andrew Bogut———————
Courtney Lee12141084230157
Darren Collison———————
David West———————
Devin Booker———————
Dwight Howard450656534664865
Gerald Green111610930884
Ish Smith———————
Jeremy Lin———————
Jerian Grant7248192360
Jrue Holiday64851.0671893858422
K. Caldwell-Pope721111.05926812510317
Kawhi Leonard701261.48947918112168
Kentavious Caldwell-Pope———————
Klay Thompson———————
Kosta Koufos23020115151623
Marcus Thornton1130000
Norris Cole191825566105171
Rodney Hood———————
Rondae Hollis-Jefferson81605210138
Roy Hibbert230109102181323
Shelvin Mack172422671103162
Stanley Johnson1614145743194
Tim Duncan170134124391019
Tobias Harris76801.1165101696540
Tyler Zeller———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2015-08-19Aaron BrooksDokumenteret afgang
2015-08-19Andre MillerDokumenteret afgang
2015-08-14Andrew BogutDokumenteret afgang
2016-02-23Courtney LeeDokumenteret tilgang
2015-08-19Darren CollisonDokumenteret afgang
2015-10-27David WestDokumenteret afgang
2015-08-20Devin BookerDraftet
2016-02-23Dwight HowardDokumenteret afgang
2015-11-01Gerald GreenDokumenteret tilgang
2015-08-19Ish SmithDokumenteret afgang
2015-10-06Jeremy LinDokumenteret afgang
2015-08-22Jerian GrantDokumenteret tilgang
2016-02-24Jerian GrantDokumenteret afgang
2015-08-14Jrue HolidayDokumenteret tilgang
2015-08-22Kentavious Caldwell-PopeDokumenteret tilgang
2015-08-22Klay ThompsonDokumenteret afgang
2015-10-06Kosta KoufosDokumenteret tilgang
2016-02-07Kosta KoufosDokumenteret afgang
2016-03-11Marcus ThorntonDokumenteret tilgang
2016-01-24Norris ColeDokumenteret tilgang
2016-03-11Norris ColeDokumenteret afgang
2015-09-29Rodney HoodDokumenteret afgang
2015-08-22Rondae Hollis-JeffersonDraftet
2016-02-23Roy HibbertDokumenteret tilgang
2016-03-13Shelvin MackDokumenteret tilgang
2015-08-19Stanley JohnsonDraftet
2016-02-24Tim DuncanDokumenteret tilgang
2015-08-14Tobias HarrisDokumenteret tilgang
2015-09-29Tyler ZellerDokumenteret afgang