Espergærde Fireballs · 2018-19

15 dokumenterede spillere · Espergærde Fireballs

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Derrick Rose40507321081702610
Harrison Barnes4210975617245319
Isaiah Thomas———————
Jacob Evans———————
Jalen Brunson25262957081144
JaVale McGee7118445324743138
Jimmy Butler191536811093369
K. Caldwell-Pope3858378116463710
Kris Dunn73442934102
Marcin Gortat14063722126
Marcus Smart3560328104137659
Marvin Williams52102543272685248
Nikola Mirotic41102636316502931
Patrick Beverley59764342872204934
Taurean Prince461056301681014814

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-01-25Harrison BarnesDokumenteret afgang
2018-08-22Isaiah ThomasDokumenteret afgang
2018-08-22Jacob EvansDraftet
2019-02-10Jacob EvansDokumenteret afgang
2018-08-22Jalen BrunsonDraftet
2019-01-25Jimmy ButlerDokumenteret tilgang
2019-02-10Kris DunnDokumenteret tilgang
2018-08-22Marcus SmartDokumenteret tilgang
2018-10-02Nikola MiroticDokumenteret tilgang