Kolding Rubber Ducks · 2018-19

20 dokumenterede spillere · Kolding Rubber Ducks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
DeAndre Jordan270302315711228
Delon Wright32223661541625017
Derrick White55446142192255941
G. Antetokounmpo72521.99489842492110
Ish Smith———————
Ivica Zubac———————
J. Vanderbilt———————
Jeremy Lin———————
Jimmy Butler———————
Joe Ingles811889893284679620
Jordan Bell230876832815
Khris Middleton39101696219161483
Kyle Lowry641559103035568931
Marc Gasol41626443551845357
Mikal Bridges52754431771138323
Omari Spellmann———————
Robert Covington———————
Tomas Satoransky———————
Troy Brown———————
Zhaire Smith12174500

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-01-12DeAndre JordanDokumenteret tilgang
2018-08-25Ish SmithDokumenteret tilgang
2018-10-02Ish SmithDokumenteret afgang
2018-07-29Ivica ZubacDokumenteret afgang
2018-08-20J. VanderbiltDraftet
2019-03-25Jeremy LinDokumenteret tilgang
2018-07-29Jimmy ButlerDokumenteret afgang
2018-10-02Joe InglesDokumenteret tilgang
2019-01-12Khris MiddletonDokumenteret afgang
2019-01-12Marc GasolDokumenteret afgang
2018-08-14Mikal BridgesDraftet
2018-08-17Omari SpellmannDraftet
2019-01-12Robert CovingtonDokumenteret tilgang
2018-07-29Tomas SatoranskyDokumenteret afgang
2018-08-17Troy BrownDraftet
2018-08-14Zhaire SmithDraftet