Svup City Sabercats · 2022-23

25 dokumenterede spillere · Svup City Sabercats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Andre Drummond30017119717179
Anfernee Simons———————
Ben Simmons3602692332295221
Bol Bol3725443261412456
Bruno Fernando1103932736
Cameron Johnson———————
Cameron Payne5857102230
Charles Bassey10053571727
Collin Sexton404257091110224
Deni Avdija58525233751704722
Jalen Brunson174245361103131
James Bouknight65319311
Jaxson Hayes0000000
Jeremiah Robinson-Earl7127128783
Kai Jones703330559
Kristaps Porzingis641341.4735411715798
LaMelo Ball331367852072794311
Markelle Fultz6584133044
Orlando Robinson0000000
RJ Barrett———————
Rui Hachimura322130515021813
Scottie Barnes73591.1324913548155
Terry Taylor0000000
Trendon Watford0000000
Trey Murphy711841.055253988038

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-10-23Andre DrummondDokumenteret tilgang
2022-10-08Anfernee SimonsDokumenteret afgang
2023-02-06Ben SimmonsDokumenteret afgang
2022-10-23Bruno FernandoDokumenteret tilgang
2023-01-23Bruno FernandoDokumenteret afgang
2022-10-15Cameron JohnsonDokumenteret afgang
2022-12-05Cameron PayneDokumenteret tilgang
2023-01-23Cameron PayneDokumenteret afgang
2022-11-14Charles BasseyDokumenteret tilgang
2023-02-06Collin SextonDokumenteret afgang
2022-10-15Deni AvdijaDokumenteret tilgang
2023-02-06Jalen BrunsonDokumenteret tilgang
2022-10-15James BouknightDokumenteret tilgang
2022-12-05Jaxson HayesDokumenteret afgang
2022-11-14Jeremiah Robinson-EarlDokumenteret afgang
2023-03-27Markelle FultzDokumenteret tilgang
2023-01-23Orlando RobinsonDokumenteret tilgang
2022-10-15RJ BarrettDokumenteret afgang
2023-01-23Rui HachimuraDokumenteret tilgang
2022-06-01Scottie BarnesDraftet
2022-10-23Terry TaylorDokumenteret afgang
2022-10-23Trendon WatfordDokumenteret afgang
2022-06-01Trey MurphyDraftet