Aarhus City Wildcats · 2025-26

17 dokumenterede spillere · Aarhus City Wildcats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Andrew Wiggins101914545291612
CJ McCollum224940671922415
Darius Garland3710471284257398
Gradey Dick40292529229204
Jakob Poeltl360389266752826
Jeremy Sochan354987229136
Jett Howard———————
Jrue Holiday9251534674153
Kevin Huerter101374382776
Kyle Filipowski46445703521255622
Lauri Markkanen411121.104284854219
RJ Barrett51839742671724017
Thomas Sorber0000000
Tidjane Salaun181278701133
VJ Edgecombe681341.0563792819536
W. Clayton4147337931933111
Wendell Carter71698495291425544

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2025-10-19Jett HowardDokumenteret afgang
2026-04-13Lauri MarkkanenDokumenteret afgang
2025-06-01Thomas SorberDraftet
2025-06-01VJ EdgecombeDraftet
2025-06-01W. ClaytonDraftet