Aarhus City Wildcats · 2016-17

18 dokumenterede spillere · Aarhus City Wildcats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Al Jefferson———————
Amir Johnson———————
Bojan Bogdanovic655317521
David Lee603939864
DeMar DeRozan73331.9853842907813
Doug McDermott1195200
Eric Bledsoe661041.3903204189131
Festus Ezeli———————
Jakob Poeltl———————
Luol Deng———————
Michael Kidd-Gilchrist7817095431077974
Paul Zipser8659251436
Steven Adams760853584828670
Taj Gibson773833478734163
Tyson Chandler200199235131613
Victor Oladipo611199772731636818
Zach LaVine19553366553183
Zaza Pachulia———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2017-03-20Al JeffersonDokumenteret afgang
2016-10-16Amir JohnsonDokumenteret afgang
2016-10-30Bojan BogdanovicDokumenteret tilgang
2017-01-29David LeeDokumenteret tilgang
2017-01-29Festus EzeliDokumenteret afgang
2016-08-20Jakob PoeltlDraftet
2016-08-27Jakob PoeltlDokumenteret afgang
2016-10-16Luol DengDokumenteret afgang
2016-08-27Michael Kidd-GilchristDokumenteret tilgang
2017-03-20Paul ZipserDokumenteret tilgang
2016-12-25Tyson ChandlerDokumenteret tilgang
2017-03-20Tyson ChandlerDokumenteret afgang
2016-12-25Zaza PachuliaDokumenteret afgang