Brb.BedreBorgerskab · 2019-20

15 dokumenterede spillere · Brb.BedreBorgerskab

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Bryn Forbes1836188383090
Buddy Hield602281.1812811855916
Darius Bazley———————
Dillon Brooks24454007743179
Eric Bledsoe55688542583005325
Jaylen Brown491071.0103131085516
Jordan Clarkson296547567631911
Jordan Poole23173232
Josh Hart5136537744
Kristaps Porzingis511269814838936106
Kyle O'Quinn———————
Luka Samanic———————
Moritz Wagner201822512231138
Rui Hachimura381549722969327
Zach Collins332712602

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-06-01Darius BazleyDraftet
2020-01-14Dillon BrooksDokumenteret tilgang
2020-01-14Jordan PooleDokumenteret afgang
2019-11-03Josh HartDokumenteret afgang
2019-11-07Kyle O'QuinnDokumenteret afgang
2019-06-01Luka SamanicDraftet
2019-11-03Moritz WagnerDokumenteret tilgang
2019-08-11Rui HachimuraDokumenteret tilgang