Brb Bedre Borgerskab · 2014-15

20 dokumenterede spillere · Brb Bedre Borgerskab

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Al-Farouq Aminu11456588118
Alonzo Gee———————
Arron Afflalo81182211221
Derrick Williams11201210
Doug McDermott954013211
Dwyane Wade49211.0721812546114
Emanuel Ginobili———————
Jeffery Taylor———————
Kendall Marshall1000000
Kevin Durant26616621691102324
Lou Williams661301.014125128797
Manu Ginobili4871563149215459
Marc Gasol7031.23555427759119
Marcus Morris5575557259923711
Mario Chalmers321831240
Mason Plumlee480423288404339
Mitch McGary———————
Rodney Stuckey301736911296285
Rudy Gobert5804895688150126
Will Barton93734115132

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2014-11-02Al-Farouq AminuDokumenteret tilgang
2014-11-02Alonzo GeeDokumenteret afgang
2015-03-20Arron AfflaloDokumenteret tilgang
2015-03-20Derrick WilliamsDokumenteret tilgang
2014-06-01Doug McDermottDraftet
2015-03-20Dwyane WadeDokumenteret afgang
2014-11-02Emanuel GinobiliDokumenteret tilgang
2015-03-23Emanuel GinobiliDokumenteret afgang
2014-11-02Jeffery TaylorDokumenteret afgang
2015-03-21Kendall MarshallDokumenteret afgang
2015-03-23Mario ChalmersDokumenteret tilgang
2014-08-30Mitch McGaryDraftet
2014-11-02Rodney StuckeyDokumenteret tilgang
2015-03-17Rodney StuckeyDokumenteret afgang
2015-03-17Will BartonDokumenteret tilgang