Copenhagen Flying PeaCocks · 2023-24

19 dokumenterede spillere · Copenhagen Flying PeaCocks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
AJ Griffin0000000
Bilal Coulibaly2628238106402016
Devin Vassell631531.2332432557123
Donovan Mitchell541771.4342763259829
Emoni Bates0000000
GG Jackson3076527130482312
Jalen McDaniels———————
Jarrett Allen7301.1867652005178
Jaylen Brown691421.5793802468237
Jericho Sims0000000
Kris Dunn6529152052
Luguentz Dort192617767231612
Marvin Bagley17721912719913
Myles Turner731051.2255049439137
Noah Clowney3234232211
Russell Westbrook58376453022636521
Saddiq Bey5910680639085459
Sam Hauser7144923842
Ziaire Williams896641844

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2024-01-21AJ GriffinDokumenteret afgang
2023-06-01Bilal CoulibalyDraftet
2023-10-29Emoni BatesDokumenteret tilgang
2024-01-21GG JacksonDokumenteret tilgang
2023-10-19Jalen McDanielsDokumenteret afgang
2023-10-29Jericho SimsDokumenteret afgang
2024-03-11Kris DunnDokumenteret tilgang
2024-04-15Luguentz DortDokumenteret afgang
2024-01-21Marvin BagleyDokumenteret tilgang
2023-06-01Noah ClowneyDraftet
2023-10-29Russell WestbrookDokumenteret tilgang
2023-10-29Saddiq BeyDokumenteret tilgang
2024-01-21Sam HauserDokumenteret afgang