Sydhavn Terminators · 2022-23

25 dokumenterede spillere · Sydhavn Terminators

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Brandon Ingram2834758160178189
Cam Reddish1021020
Chris Boucher647640363
D. Melton581266112371508533
Davion Mitchell1001100
DeMar DeRozan73451.8003413728236
Dennis Schroeder6671161921
Donte DiVincenzo3076326118112387
Goga Bitadze0000000
Grayson Allen5347181031
J. Vanderbilt241019318774247
Ja Morant61921.5963574936616
Jordan Poole421118521341973711
Josh Christopher1434116920
Kevin Durant511144332829
Killian Hayes1011500
M. Robinson220172204231738
Malaki Branham5126101122
Malik Monk1217168313861
Naz Reid2734303141312020
Nick Richards716166505
Nicolas Claxton74092868014061185
Obi Toppin0000000
Pascal Siakam69911.6835424086136
Paul Reed402224536

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-12-31Brandon IngramDokumenteret tilgang
2023-03-13Cam ReddishDokumenteret tilgang
2022-10-15Chris BoucherDokumenteret afgang
2023-03-13Davion MitchellDokumenteret afgang
2022-09-30Dennis SchroederDokumenteret afgang
2023-03-13Dennis SchroederDokumenteret tilgang
2023-01-16Donte DiVincenzoDokumenteret tilgang
2022-12-05Goga BitadzeDokumenteret afgang
2022-12-12Grayson AllenDokumenteret tilgang
2022-12-31Grayson AllenDokumenteret afgang
2022-10-23J. VanderbiltDokumenteret tilgang
2022-12-31J. VanderbiltDokumenteret afgang
2022-06-01Ja MorantDraftet
2022-12-31Jordan PooleDokumenteret tilgang
2022-06-01Josh ChristopherDraftet
2022-11-21Kevin DurantDokumenteret tilgang
2022-11-29Kevin DurantDokumenteret afgang
2022-10-22Killian HayesDokumenteret afgang
2022-12-31M. RobinsonDokumenteret afgang
2022-06-01Malaki BranhamDraftet
2022-12-31Malaki BranhamDokumenteret afgang
2022-12-05Malik MonkDokumenteret tilgang
2022-12-31Malik MonkDokumenteret afgang
2023-03-13Nick RichardsDokumenteret tilgang
2023-03-13Obi ToppinDokumenteret afgang