Sydhavn Terminators · 2020-21

23 dokumenterede spillere · Sydhavn Terminators

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Gordon40535172351342931
Aaron Holiday———————
Chris Boucher58877853886334108
D. Melton81384242776
Dean Wade4125016874
Dennis Schroeder22212998490236
Elfrid Payton2071837368122
Facundo Campazzo372551011
J. Vanderbilt170101108221011
Jaylen Nowell312891140
John Wall11292513675106
Jordan Poole822143211422
Kemba Walker———————
Kevin Durant8202216347913
Lou Williams24196610
Malcolm Brogdon551401.1572853184815
Naz Reid3124363136351833
Nerlens Noel30811223
Richaun Holmes6028584991013995
Rui Hachimura382652121455324
Stephen Curry24128788142133275
Terance Mann———————
Tony Bradley140100881547

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-04-05Aaron HolidayDokumenteret afgang
2020-12-27D. MeltonDokumenteret tilgang
2021-04-05Dean WadeDokumenteret tilgang
2021-05-02Dean WadeDokumenteret afgang
2020-12-27Elfrid PaytonDokumenteret tilgang
2021-01-14Elfrid PaytonDokumenteret afgang
2021-04-26Elfrid PaytonDokumenteret tilgang
2021-02-21Facundo CampazzoDokumenteret tilgang
2021-04-05Facundo CampazzoDokumenteret afgang
2021-01-03J. VanderbiltDokumenteret tilgang
2021-03-21Jaylen NowellDokumenteret tilgang
2021-04-26Jaylen NowellDokumenteret afgang
2021-01-14John WallDokumenteret tilgang
2021-02-19John WallDokumenteret afgang
2021-05-02Jordan PooleDokumenteret tilgang
2020-12-27Kemba WalkerDokumenteret afgang
2021-01-14Lou WilliamsDokumenteret afgang
2021-01-14Nerlens NoelDokumenteret afgang
2020-12-21Richaun HolmesDokumenteret tilgang
2021-01-14Rui HachimuraDokumenteret tilgang
2021-04-05Terance MannDokumenteret tilgang
2021-04-26Terance MannDokumenteret afgang
2021-01-14Tony BradleyDokumenteret tilgang