Copenhagen Fierce Flamingos · 2024-25

18 dokumenterede spillere · Copenhagen Fierce Flamingos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alex Caruso1513924136289
Bronny James0000000
Caleb Martin212219390482212
Chet Holmgren2840432227591857
Dalano Banton48523881061232424
Domantas Sabonis68601.2989444124426
Elfrid Payton1000110
Jake LaRavia23131257945209
Johnny Davis2133011
Julius Randle641031.2014442974615
Malik Beasley19783435742221
Max Strus43954071891382212
Nicolas Claxton333359253862853
Nikola Jovic35613791411072811
Precious Achiuwa397274255453335
Stephon Castle81951.1902973327422
Taylor Hendricks13125021
Tre Jones351323974148317

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2025-01-11Alex CarusoDokumenteret afgang
2024-06-01Bronny JamesDraftet
2024-11-17Bronny JamesDokumenteret afgang
2025-01-11Caleb MartinDokumenteret afgang
2024-11-17Dalano BantonDokumenteret tilgang
2024-12-02Elfrid PaytonDokumenteret tilgang
2025-01-11Elfrid PaytonDokumenteret afgang
2024-11-17Jake LaRaviaDokumenteret tilgang
2024-11-17Johnny DavisDokumenteret afgang
2024-11-17Malik BeasleyDokumenteret tilgang
2025-01-11Malik BeasleyDokumenteret afgang
2025-04-14Max StrusDokumenteret afgang
2025-01-11Nicolas ClaxtonDokumenteret tilgang
2024-06-01Stephon CastleDraftet