CPH Fierce Flamingos · 2019-20

19 dokumenterede spillere · CPH Fierce Flamingos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alen Smailagic———————
Anfernee Simons1924175383372
Brad Wanamaker22101364450207
Bruno Fernando7028281033
Caris LeVert3870679159158447
Damian Lillard582261.6772504535921
Dragan Bender12145200
Dwayne Bacon———————
Elfrid Payton42124252053066216
Hassan Whiteside6049808577323185
Jeff Green———————
Justin Holiday———————
Kelly Oubre561081.046361857140
Kenrich Williams96416717108
Kevin Love551449785421773319
N. Alexander-Walker652514920
Reggie Jackson———————
Rui Hachimura———————
Skal Labissiere301617213

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-06-01Alen SmailagicDraftet
2019-11-25Brad WanamakerDokumenteret tilgang
2019-06-01Bruno FernandoDraftet
2020-03-03Dragan BenderDokumenteret tilgang
2019-10-11Dwayne BaconDokumenteret afgang
2019-10-11Elfrid PaytonDokumenteret tilgang
2019-11-07Jeff GreenDokumenteret afgang
2019-11-07Justin HolidayDokumenteret afgang
2019-08-11Kelly OubreDokumenteret tilgang
2020-03-03Kenrich WilliamsDokumenteret afgang
2019-06-01N. Alexander-WalkerDraftet
2019-08-05Reggie JacksonDokumenteret afgang
2019-06-01Rui HachimuraDraftet
2019-08-11Rui HachimuraDokumenteret afgang
2019-11-25Skal LabissiereDokumenteret tilgang
2020-03-03Skal LabissiereDokumenteret afgang