Højbjerg Superforkes · 2013-14

12 dokumenterede spillere · Højbjerg Superforkes

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Brook Lopez17035210216930
Cody Zeller22015199261010
Damian Lillard822181.6952884576422
Derrick Williams193118431383
Ersan Ilyasova281934318938185
Glen Davis262289155362312
Greivis Vasquez1317123225522
Lance Stephenson2120251133105182
Paul George801821.73754228315122
Paul Pierce681009143091548029
Raymond Felton222018968116316
Tim Duncan7301.09571421943138

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2013-07-18Cody ZellerDraftet
2013-12-16Derrick WilliamsDokumenteret tilgang
2013-12-29Glen DavisDokumenteret tilgang
2014-03-28Glen DavisDokumenteret afgang
2013-12-16Lance StephensonDokumenteret afgang