American Highflyers · 2022-23

19 dokumenterede spillere · American Highflyers

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Brandon Ingram152831276701310
Dejounte Murray741331.51538944811219
Devin Booker531111.4712402935118
Hassan Whiteside———————
Herb Jones43424391791086925
Ivica Zubac740793742762995
J. Vanderbilt4114307289804012
Jalen Smith4035401237431236
Jalen Suggs39523851251174820
James Wiseman20224112816315
Jonas Valanciunas64328936111111533
Jordan Poole23524854494193
Kevin Durant717206563586
Lance Stephenson———————
M. Robinson180112166152030
Malaki Branham17212027532103
Malik Monk42805351191602714
Richaun Holmes0000000
Stephen Curry———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-06-01Brandon IngramDraftet
2022-12-31Brandon IngramDokumenteret afgang
2022-09-29Hassan WhitesideDokumenteret afgang
2022-12-31J. VanderbiltDokumenteret tilgang
2022-06-01Jalen SmithDraftet
2022-10-23Jonas ValanciunasDokumenteret tilgang
2023-04-11Jonas ValanciunasDokumenteret afgang
2022-12-31Jordan PooleDokumenteret afgang
2022-12-12Kevin DurantDokumenteret tilgang
2022-12-31Kevin DurantDokumenteret afgang
2022-09-29Lance StephensonDokumenteret afgang
2022-12-31M. RobinsonDokumenteret tilgang
2022-12-31Malaki BranhamDokumenteret tilgang
2022-12-31Malik MonkDokumenteret tilgang
2022-12-12Richaun HolmesDokumenteret afgang
2022-09-29Stephen CurryDokumenteret afgang