The Bronx Bombers · 2013-14

14 dokumenterede spillere · The Bronx Bombers

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Andre Drummond8101.0951.07135101131
Blake Griffin80121.9307573099251
Chris Bosh6711140629
Corey Brewer704784718011713127
Jamal Crawford307962967114264
Josh McRoberts62805163002614034
Jrue Holiday34304871422685612
Kirk Hinrich———————
Luol Deng63571.011361183629
Marquis Teague3082611
Quincy Miller1086444857
Taj Gibson7094524414
Victor Claver2023100
Wesley Johnson2129240112312123

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2013-11-10Chris BoshDokumenteret afgang
2013-11-17Corey BrewerDokumenteret tilgang
2014-01-12Jamal CrawfordDokumenteret tilgang
2013-11-17Josh McRobertsDokumenteret tilgang
2013-10-09Kirk HinrichDokumenteret afgang
2014-01-12Marquis TeagueDokumenteret tilgang
2013-11-10Taj GibsonDokumenteret tilgang
2014-01-12Taj GibsonDokumenteret afgang
2014-01-12Wesley JohnsonDokumenteret tilgang
2014-03-23Wesley JohnsonDokumenteret afgang