
Jabari Smith
Alder: 23 år
Position / NBA: PF / C · HOU
NBAiDL-draft: —
NBAiDL-holdbidrag
| Sæson | Hold i sæsonen | GP | 3PTM | PTS | REB | AST | ST | BLK |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 igangværende | Ølby Autopicks | 7 | 21 (3,00) | 133 (19,00) | 41 (5,86) | 19 (2,71) | 7 (1,00) | 6 (0,86) |
| 2025-26 | Ølby Autopicks | 71 | 166 (2,34) | 1.128 (15,89) | 487 (6,86) | 130 (1,83) | 49 (0,69) | 68 (0,96) |
| 2024-25 | Copenhagen Pink Pandas | 54 | 92 (1,70) | 657 (12,17) | 378 (7,00) | 55 (1,02) | 24 (0,44) | 39 (0,72) |
| 2023-24 | Copenhagen Pink Pandas | 69 | 124 (1,80) | 953 (13,81) | 573 (8,30) | 102 (1,48) | 50 (0,72) | 52 (0,75) |
| 2022-23 | Copenhagen Pink Pandas | 73 | 113 (1,55) | 928 (12,71) | 529 (7,25) | 94 (1,29) | 39 (0,53) | 67 (0,92) |
Faktiske holdbidrag fra importerede Yahoo- og Fantrax-kilder: total (gennemsnit pr. tællende kamp). Arkiv og spillerregister vises samlet. Et holdbidrag fastlægger ikke en tilgangs- eller afgangsdato.
Sæsonstatistik
| Sæson | NBA | Ligahold | GP | MIN | PTS | REB | AST | STL | BLK | 3PM | 3PA | 3P% |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 Verificerede boxscores · til 31-10-2026 |
TOT · samlet | Ølby Autopicks | 7 | 34,3 | 19,0 | 5,9 | 2,7 | 1,0 | 0,9 | 3,0 | 6,7 | 44,7% |
| 2004-05 | NJ | — | 45 | 14,4 | 3,7 | 2,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 50,0% |
| 2003-04 | SAC | — | 31 | 5,4 | 2,1 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | 0,1 | 0,0% |
| 2001-02 | PHI | — | 11 | 10,0 | 5,0 | 1,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,0% |
| 2001-02 | SAC | — | 12 | 5,9 | 1,5 | 1,2 | 0,5 | 0,2 | 0,3 | 0,0 | 0,1 | 0,0% |
| 2001-02 | TOT · samlet | — | 23 | 7,9 | 3,2 | 1,2 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,0 | 0,1 | 0,0% |
| 2000-01 | SAC | — | 9 | 7,3 | 2,9 | 0,9 | 0,7 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0% |
Holdhistorik · registrerede ejerperioder
| Sæson | Hold | Fra | Til |
|---|---|---|---|
| 2026-27 | Ølby Autopicks | 15-09-2026 | Aktuel |
Kontrakter
| Sæson | Løn | Status |
|---|---|---|
| 2026-27 | $23,643,411 | Garanteret |
| 2027-28 | $21,751,940 | Garanteret |
| 2028-29 | $23,643,411 | Garanteret |
| 2029-30 | $25,534,883 | Garanteret |
Seneste spillernyt
Pours in 30 points in rout
Kilde: Rotowire.com
Smith finished with 30 points (10-18 FG, 6-12 3Pt, 4-5 FT), nine rebounds, five assists and one block in 33 minutes during Saturday's 119-98 win over the Thunder.
Smith matched the 30 points he scored on Opening Night and led the Rockets in scoring once again, knocking down six triples. With Fred VanVleet (knee) and Reed Sheppard (back) both out, Smith took on a bigger offensive load and was efficient. He's been one of the best values in fantasy so far, and nights like this make him a legitimate sell-high candidate for anyone who expects his shooting to cool off.
Spilleropdateringer hos RotoWire ↗
Tidligere opdateringer (2)
Jabari Smith Jr. hits six triples, scores 30
Kilde: Rotoworld
Jabari Smith Jr. produced 30 points (10-of-18 FGs, 4-of-5 FTs), nine rebounds, five assists, one block and six three-pointers in Saturday’s win over the Thunder.
Smith matched his season high with 30 points, recording the seventh 30-point game of his NBA career on Saturday. Against the Thunder, he shot 6-of-12 from three, helping the Rockets compensate for Fred VanVleet’s absence and a relatively quiet night from Kevin Durant (14/3/4/1/3). Smith has gotten off to an excellent start, leaving some to decide whether to “sell high” or bet he continues to play this well. The Rockets play three games next week, starting with the Celtics on Monday.
Hits for 22 in Friday's loss
Kilde: Rotowire.com
Smith recorded 22 points (7-15 FG, 3-7 3Pt, 5-5 FT), three rebounds, two assists and one steal in 35 minutes during Friday's 116-111 loss to Dallas.
It was Smith's best scoring effort since Opening Night, a 30-point effort that also came against the Mavericks. The fifth-year forward hasn't seen his role change much while Alperen Sengun (back) and Steven Adams (calf) have been sidelined, and through six games to begin the season Smith is averaging 17.2 points, 5.3 boards, 2.5 threes, 2.3 assists, 1.2 steals and 0.8 blocks.
Form, højdepunkter og milepæle · 2026-27
Kun spillerens 7 tællende NBAiDL-kampe i det offentliggjorte sæsongrundlag, på tværs af ligahold. NBA-kampe på bænken og øvrige ikke-tællende kampe indgår ikke. Stocks = steals + blocks.
Seneste 5 tællende kampe mod sæsonen
| Grundlag | GP | 3PTM | PTS | REB | AST | STL | BLK | STOCKS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sæson · snit | 7 | 3,00 | 19,00 | 5,86 | 2,71 | 1,00 | 0,86 | 1,86 |
| Seneste · snit | 5 | 3,20 | 19,20 | 6,20 | 3,40 | 0,60 | 0,80 | 1,40 |
Milepæle i tællende kampe
Bedste enkeltkamptal i hver kategori
| Kategori | Højeste tal | Senest opnået |
|---|---|---|
| 3PTM | 6 | 31-10-2026 |
| PTS | 30 | 31-10-2026 |
| REB | 12 | 26-10-2026 |
| AST | 5 | 31-10-2026 |
| STL | 2 | 23-10-2026 |
| BLK | 2 | 23-10-2026 |
| STOCKS | 4 | 23-10-2026 |
Seneste 7 tællende kampe · alle kategorier
| NBA-dato | Ligahold | 3PTM | PTS | REB | AST | STL | BLK | STOCKS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31-10-2026 | Ølby Autopicks | 6 | 30 | 9 | 5 | 0 | 1 | 1 |
| 30-10-2026 | Ølby Autopicks | 3 | 22 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 |
| 28-10-2026 | Ølby Autopicks | 3 | 14 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 |
| 26-10-2026 | Ølby Autopicks | 2 | 16 | 12 | 5 | 1 | 1 | 2 |
| 24-10-2026 | Ølby Autopicks | 2 | 14 | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 |
| 23-10-2026 | Ølby Autopicks | 1 | 7 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4 |
| 21-10-2026 | Ølby Autopicks | 4 | 30 | 5 | 1 | 2 | 0 | 2 |
Awards og kåringer
Ingen gemte kåringer endnu.
Transaktioner
Ingen registrerede transaktioner endnu.