Frederiksberg Rhinos · 2014-15

23 dokumenterede spillere · Frederiksberg Rhinos

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Brooks16222253564113
Al Horford811135318610
Amir Johnson5030311031
Andre Miller9469123521
Andrew Bogut5403364431503488
Arron Afflalo304647210658162
Austin Rivers533691330
Brandon Jennings10191622960112
Carrick Felix———————
Clint Capela———————
Darren Collison43566901382456612
David West1501378251710
Dwight Howard241366255351525
Greg Monroe5508465761085121
Ish Smith1081303558171
Jameer Nelson8838163561
Jared Cunningham———————
Jeremy Lin191724967912311
Kawhi Leonard586494041614313040
Klay Thompson692161.5032192008055
Rodney Hood———————
Ryan Anderson4598647221452614
Tyler Zeller90115541229

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2014-11-16Aaron BrooksDokumenteret tilgang
2014-11-16Al HorfordDokumenteret afgang
2015-02-25Amir JohnsonDokumenteret tilgang
2015-03-07Amir JohnsonDokumenteret afgang
2014-09-20Andre MillerDokumenteret afgang
2015-03-15Andre MillerDokumenteret tilgang
2015-02-25Arron AfflaloDokumenteret afgang
2014-08-20Austin RiversDokumenteret tilgang
2015-03-22Austin RiversDokumenteret afgang
2014-11-16Brandon JenningsDokumenteret afgang
2014-08-20Carrick FelixDokumenteret afgang
2014-08-24Clint CapelaDraftet
2014-08-24Clint CapelaDokumenteret afgang
2015-03-07David WestDokumenteret tilgang
2014-11-16Dwight HowardDokumenteret tilgang
2015-02-25Greg MonroeDokumenteret afgang
2015-03-22Ish SmithDokumenteret tilgang
2014-11-16Jameer NelsonDokumenteret tilgang
2015-02-25Jameer NelsonDokumenteret afgang
2014-08-20Jared CunninghamDokumenteret afgang
2015-02-25Jeremy LinDokumenteret tilgang
2014-08-28Rodney HoodDraftet
2014-11-02Ryan AndersonDokumenteret tilgang
2015-03-07Ryan AndersonDokumenteret afgang
2014-08-24Tyler ZellerDokumenteret tilgang