Kolding Rubber Ducks · 2020-21

20 dokumenterede spillere · Kolding Rubber Ducks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Armoni Brooks733129231583
Christian Wood4076838380713346
Cody Martin1001100
Daniel Theis———————
De'Andre Hunter13254230
Delon Wright11987414867
Derrick White2971466901012330
Fred VanVleet401317781672527430
G. Antetokounmpo1218319120621414
Gary Trent Jr6138623692
Kyle Lowry461317912473384514
Leandro Bolmaro———————
Mikal Bridges12301746419714
Moses Brown18017619001324
Nicolas Batum3552242156763027
Nikola Vucevic701761.6398172696548
Tyler Bey———————
Tyrell Terry———————
Victor Oladipo224841899982611
Zion Williamson60101.6234312245638

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-05-02Armoni BrooksDokumenteret tilgang
2021-05-02Cody MartinDokumenteret tilgang
2020-12-21Daniel TheisDokumenteret afgang
2021-01-22De'Andre HunterDokumenteret afgang
2021-01-22Delon WrightDokumenteret afgang
2021-04-13Gary Trent JrDokumenteret tilgang
2020-06-01Leandro BolmaroDraftet
2021-01-22Mikal BridgesDokumenteret afgang
2021-03-14Moses BrownDokumenteret tilgang
2021-01-22Nicolas BatumDokumenteret tilgang
2020-06-01Tyler BeyDraftet
2021-05-02Tyler BeyDokumenteret afgang
2020-06-01Tyrell TerryDraftet
2020-12-21Tyrell TerryDokumenteret afgang
2021-01-22Victor OladipoDokumenteret tilgang