Amager Annihilators · 2014-15

34 dokumenterede spillere · Amager Annihilators

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Gordon———————
Amir Johnson1841228323816
Andrea Bargnani1382174824014
Arron Afflalo———————
Avery Bradley———————
Carmelo Anthony40619662641224017
D.J. Augustin———————
Dario Saric———————
DeMarre Carroll7666401162
Derrick Williams———————
Devin Harris———————
Dirk Nowitzki61781.0583661143127
Dwyane Wade4486101360
Garrett Temple6942241584
Greg Monroe140252128342713
J.R. Smith216327289522712
J. Valanciunas470549410232463
James Ennis———————
Jarnell Stokes———————
Jeremy Lin9685193382
Jonas Valanciunas———————
Jordan Farmar———————
Jusuf Nurkic180148145222029
Kemba Walker59821.0412063078529
Langston Galloway283630412390289
Mo Williams388261697258306
Nate Wolters———————
Nicolas Batum67916213953227640
Nikola Mirotic———————
P.J. Hairston1001010
Ramon Sessions———————
Serge Ibaka3550504251321178
Tony Allen322019532
Vasilije Micic———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2014-08-18Aaron GordonDraftet
2014-08-19Aaron GordonDokumenteret afgang
2015-02-25Amir JohnsonDokumenteret afgang
2015-03-08Andrea BargnaniDokumenteret tilgang
2015-02-25Arron AfflaloDokumenteret tilgang
2015-03-20Arron AfflaloDokumenteret afgang
2014-08-16Avery BradleyDokumenteret afgang
2014-10-13D.J. AugustinDokumenteret afgang
2015-01-05Dario SaricDokumenteret tilgang
2015-01-05DeMarre CarrollDokumenteret afgang
2015-03-08Derrick WilliamsDokumenteret tilgang
2015-03-20Derrick WilliamsDokumenteret afgang
2014-10-13Devin HarrisDokumenteret afgang
2014-08-19Dirk NowitzkiDokumenteret tilgang
2015-03-08Dirk NowitzkiDokumenteret afgang
2015-03-20Dwyane WadeDokumenteret tilgang
2015-03-29Dwyane WadeDokumenteret afgang
2014-11-02Garrett TempleDokumenteret tilgang
2014-11-23Garrett TempleDokumenteret afgang
2015-02-25Greg MonroeDokumenteret tilgang
2015-02-22J.R. SmithDokumenteret tilgang
2014-11-02James EnnisDokumenteret tilgang
2014-11-02James EnnisDokumenteret tilgang
2015-02-22James EnnisDokumenteret afgang
2015-02-22James EnnisDokumenteret afgang
2014-06-01Jarnell StokesDraftet
2015-01-05Jeremy LinDokumenteret tilgang
2015-02-25Jeremy LinDokumenteret afgang
2015-01-05Jonas ValanciunasDokumenteret tilgang
2014-10-13Jordan FarmarDokumenteret afgang
2014-08-23Jusuf NurkicDokumenteret tilgang
2015-01-11Langston GallowayDokumenteret tilgang
2014-11-23Mo WilliamsDokumenteret tilgang
2014-11-02Nate WoltersDokumenteret afgang
2014-08-23Nikola MiroticDokumenteret afgang
2014-09-01P.J. HairstonDraftet
2015-03-08P.J. HairstonDokumenteret afgang
2014-11-23Ramon SessionsDokumenteret afgang
2015-01-05Serge IbakaDokumenteret afgang
2015-03-22Tony AllenDokumenteret tilgang
2014-09-02Vasilije MicicDraftet