Aarhus City Wildcats · 2019-20

12 dokumenterede spillere · Aarhus City Wildcats

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alex Len19416011212414
Cam Reddish2855368113352814
Chandler Hutchison746937872
Dario Saric4966518301943014
Darius Garland326542867120191
DeMar DeRozan5881.3013293286013
Jakob Poeltl540278281912881
Lauri Markkanen47102703302703922
Otto Porter14241674825156
Ryan Arcidiacono———————
Victor Oladipo13211794139113
Zach LaVine601841.5302892548828

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-10-11Alex LenDokumenteret tilgang
2019-06-01Cam ReddishDraftet
2019-06-01Darius GarlandDraftet
2019-11-07Ryan ArcidiaconoDokumenteret afgang