BB Borgerskab · 2020-21

22 dokumenterede spillere · BB Borgerskab

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alec Burks21402858951146
Cole Anthony1319188626284
Darius Bazley4977691367872524
Dillon Brooks———————
Elfrid Payton25102649182196
Gary Trent Jr4312668311062398
Jaylen Brown571611.4103391937032
John Wall710130333697
Kendrick Nunn10171493727122
Kevin Durant———————
Kristaps Porzingis———————
Lonzo Ball531647622503047931
Lou Williams23283285690241
Luka Samanic1766236633
Marko Simonovic———————
Moritz Wagner3519232110422412
Nerlens Noel110456741128
Oshae Brissett92213165111112
Precious Achiuwa20073537510
Rui Hachimura7495321641
Tony Bradley1068102
Willy Hernangomez15016313420128

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-04-15Cole AnthonyDokumenteret tilgang
2020-12-20Darius BazleyDokumenteret tilgang
2020-12-20Dillon BrooksDokumenteret afgang
2021-01-14Elfrid PaytonDokumenteret tilgang
2021-04-26Elfrid PaytonDokumenteret afgang
2021-01-03Gary Trent JrDokumenteret tilgang
2021-04-13Gary Trent JrDokumenteret afgang
2020-12-20John WallDokumenteret tilgang
2021-01-14John WallDokumenteret afgang
2020-12-20Kendrick NunnDokumenteret tilgang
2020-12-20Kevin DurantDokumenteret afgang
2020-12-20Kristaps PorzingisDokumenteret afgang
2020-12-20Lonzo BallDokumenteret tilgang
2021-01-14Lou WilliamsDokumenteret tilgang
2020-06-01Marko SimonovicDraftet
2021-01-14Nerlens NoelDokumenteret tilgang
2021-02-10Nerlens NoelDokumenteret afgang
2021-04-26Oshae BrissettDokumenteret tilgang
2020-06-01Precious AchiuwaDraftet
2020-12-06Precious AchiuwaDokumenteret tilgang
2020-12-20Precious AchiuwaDokumenteret afgang
2021-02-10Precious AchiuwaDokumenteret tilgang
2021-01-14Rui HachimuraDokumenteret afgang
2021-01-10Tony BradleyDokumenteret tilgang
2021-01-14Tony BradleyDokumenteret afgang
2021-04-13Willy HernangomezDokumenteret tilgang