Copenhagen Flying PeaCocks · 2025-26

20 dokumenterede spillere · Copenhagen Flying PeaCocks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Bilal Coulibaly52575942231347145
Cody Williams0000000
Daniel Gafford220184154192131
Devin Vassell611538602531564925
Donovan Mitchell———————
Dylan Cardwell231113183391529
GG Jackson0000000
Isaiah Collier47225931303475915
Jalen Smith7116931627
Jayson Tatum154433314878213
Josh Minott221210220
Mouhamed Gueye511511631
Myles Turner58126718325914198
Noah Clowney55115724228944243
Pascal Siakam44771.0312831684621
Ron Holland87513015112
Russell Westbrook591219133304118011
Tre Johnson511006451521102916
Will Riley335050712587325
Ziaire Williams573810383

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2025-11-03Cody WilliamsDokumenteret afgang
2025-10-19Donovan MitchellDokumenteret afgang
2025-12-29Dylan CardwellDokumenteret tilgang
2025-10-26GG JacksonDokumenteret afgang
2026-02-09Jalen SmithDokumenteret tilgang
2025-10-26Jayson TatumDokumenteret tilgang
2025-11-03Josh MinottDokumenteret tilgang
2025-12-29Josh MinottDokumenteret afgang
2026-04-13Myles TurnerDokumenteret afgang
2025-06-01Tre JohnsonDraftet
2025-06-01Will RileyDraftet
2026-02-09Ziaire WilliamsDokumenteret afgang