Copenhagen Flying PeaCocks · 2022-23

17 dokumenterede spillere · Copenhagen Flying PeaCocks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
AJ Griffin19362154126171
Alec Burks———————
Brandon Williams———————
Devin Vassell2669466107862814
Donovan Mitchell682451.9222893019927
Isaiah Todd4020000
Jalen McDaniels6351546260986823
Jarrett Allen6719456521115381
Jaylen Brown671631.7844592327526
Jericho Sims11030661096
Josh Jackson———————
Luguentz Dort711279673391507122
Myles Turner60901.0814508535131
Russell Westbrook———————
Sam Hauser5592339143522314
Usman Garuba60821612
Ziaire Williams2151000

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-06-01AJ GriffinDraftet
2022-10-16Alec BurksDokumenteret afgang
2022-10-16Brandon WilliamsDokumenteret afgang
2022-12-05Isaiah ToddDokumenteret afgang
2022-06-01Jaylen BrownDraftet
2022-10-16Josh JacksonDokumenteret afgang
2022-06-01Luguentz DortDraftet
2022-10-16Russell WestbrookDokumenteret afgang
2022-12-05Sam HauserDokumenteret tilgang
2023-01-09Usman GarubaDokumenteret tilgang
2023-03-11Usman GarubaDokumenteret afgang