CPH Flying Peacocks · 2019-20

17 dokumenterede spillere · CPH Flying Peacocks

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Carmelo Anthony4357634284693322
Cheick Diallo1216940644
Damion Lee345742517199445
Damyean Dotson———————
David Nwaba———————
Deividas Sirvydis———————
Donovan Mitchell384712640
Dwayne Bacon23101345427162
Elfrid Payton———————
Jarrett Allen302621222
JJ Barea———————
Josh Jackson16211774727169
Myles Turner55776513606142120
Nikola Jokic62701.2816334237543
Paul George371248202221445319
Russell Westbrook53511.4564263708817
Serge Ibaka264223802

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-11-25Carmelo AnthonyDokumenteret tilgang
2019-11-03Damion LeeDokumenteret tilgang
2019-11-25Damion LeeDokumenteret afgang
2019-12-23Damion LeeDokumenteret tilgang
2020-03-06Damion LeeDokumenteret afgang
2019-11-25Damyean DotsonDokumenteret afgang
2019-11-07David NwabaDokumenteret afgang
2019-06-01Deividas SirvydisDraftet
2020-03-06Donovan MitchellDokumenteret tilgang
2019-10-11Dwayne BaconDokumenteret tilgang
2019-10-11Elfrid PaytonDokumenteret afgang
2020-03-06Jarrett AllenDokumenteret tilgang
2019-11-07JJ BareaDokumenteret afgang
2020-03-06Nikola JokicDokumenteret afgang
2020-03-06Serge IbakaDokumenteret tilgang