Fr'berg Fistfighters · 2021-22

21 dokumenterede spillere · Fr'berg Fistfighters

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Aaron Wiggins22171918738132
Anthony Davis40139273941224990
Bobby Portis1017141102657
Dalano Banton1003110
DeMarcus Cousins1311122682064
Dewayne Dedmon856652825
J. Vanderbilt350275283474118
Ja Morant56861.5433213756621
Javonte Green16121316312138
Jaylen Brown651641.5373942206917
Jaylen Nowell4563101300
K. Towns741501.8187272697283
Kemba Walker71365182051
Mason Plumlee250167184692225
Nassir Little1024150592048
Patrick Beverley28452611021153324
Paul Reed602222496
S. Gilgeous-Alexander56891.3712783317146
Sharife Cooper1002100
Usman Garuba———————
Xavier Tillman7235229103

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2022-01-02Aaron WigginsDokumenteret tilgang
2021-12-30Bobby PortisDokumenteret tilgang
2022-01-18Bobby PortisDokumenteret afgang
2021-12-30Dalano BantonDokumenteret afgang
2022-03-07DeMarcus CousinsDokumenteret tilgang
2021-12-05Dewayne DedmonDokumenteret tilgang
2021-12-26Dewayne DedmonDokumenteret afgang
2022-01-09J. VanderbiltDokumenteret tilgang
2022-02-06Javonte GreenDokumenteret tilgang
2022-01-16Jaylen NowellDokumenteret tilgang
2021-12-05Kemba WalkerDokumenteret afgang
2021-12-26Kemba WalkerDokumenteret tilgang
2022-01-09Kemba WalkerDokumenteret afgang
2021-12-29Mason PlumleeDokumenteret afgang
2021-12-29Nassir LittleDokumenteret tilgang
2022-01-18Patrick BeverleyDokumenteret tilgang
2022-01-09Paul ReedDokumenteret afgang
2021-06-01Sharife CooperDraftet
2021-12-29Sharife CooperDokumenteret afgang
2021-06-01Usman GarubaDraftet
2022-01-09Xavier TillmanDokumenteret afgang