Fr'berg Fistfighters · 2020-21

16 dokumenterede spillere · Fr'berg Fistfighters

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Andre Drummond240429332623929
Anthony Davis159318106421619
Brandon Ingram24595681321101425
Bruce Brown3311318202623216
Hamidou Diallo3119347170592117
James Harden441211.0833484755333
Ja Morant63731.2042524655713
Josh Hart1067300
K. Towns451141.1334692053646
Mason Plumlee5405615021914050
Miles Bridges172215086331215
Pascal Siakam———————
Paul Reed1001911333
S. Gilgeous-Alexander35718301662072723
Vernon Carey, Jr———————
Xavier Tillman2412192128321816

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-02-12Andre DrummondDokumenteret afgang
2021-02-12Anthony DavisDokumenteret tilgang
2021-02-12Brandon IngramDokumenteret afgang
2021-02-28Bruce BrownDokumenteret tilgang
2020-12-27Hamidou DialloDokumenteret tilgang
2021-02-12Josh HartDokumenteret afgang
2021-02-12K. TownsDokumenteret tilgang
2020-12-27Mason PlumleeDokumenteret tilgang
2021-02-12Miles BridgesDokumenteret afgang
2020-12-21Pascal SiakamDokumenteret afgang
2021-03-07Paul ReedDokumenteret tilgang
2020-06-01Vernon Carey, JrDraftet
2021-02-12Vernon Carey, JrDokumenteret afgang
2020-06-01Xavier TillmanDraftet